Prvé veci, ktoré si hostia všimnú na vašej kuchyni

0
Prvé veci, ktoré si hostia všimnú na vašej kuchyni

Odborníci na interiérový dizajn tvrdia, že týchto šesť vecí urobí na hostí najväčší dojem. Členovia rodiny a priatelia si vždy nájdu cestu do kuchyne. Možno sa chcú občerstviť alebo napiť, alebo možno nechcú, aby ste boli pri varení sami.

V každom prípade je táto miestnosť nielen funkčná, ale považuje sa za centrum domova. S ohľadom na to budete chcieť, aby zanechala dobrý dojem. Aby sme zistili, kam by ste mali nasmerovať svoje úsilie, poradili sme sa s odborníkmi na interiérový dizajn, aby sme sa dozvedeli prvé veci, ktoré si hostia všimnú na vašej kuchyni. Prečítajte si ich rady, ako urobiť svoju kuchyňu hodnou návštevy.

1. Vyčleňte miesto pre hostí

Čo sa týka centra domova, niečo je lákavé na tom, že sa môžete s hosťami pomotať v kuchyni pri dopĺňaní vína alebo pri príprave predjedla. Ale ak sa vám na malom priestore nakopií viacero ľudí, môže to byť prekážka.

„Hostia si všimnú, či existuje zjavné miesto, ku ktorému sa môžu pritiahnuť,“ hovorí Yasmine El Sanyoura, bytová dizajnérka na realitnom webe Opendoor. „Vyčlenenie miesta určeného pre hostí v kuchyni môže byť veľmi náročné. V závislosti od vašej kuchyne to môže byť také jednoduché, ako umiestnenie nápojov pri okraji pracovnej dosky, malá doska na údeniny na ostrovčeku alebo misky na hranolky na neďalekom stole.“ Dajte im vedieť, že môžu chvíľu zostať.

kuchyna
Foto: pixabay.com

2. Vôňa

Pravdepodobne ste už počuli trik s nehnuteľnosťami, že pečenie koláčikov tesne pred dňom otvorených dverí môže pomôcť prilákať kupujúcich, a táto logika platí aj pre hostí.

„Skôr, ako sa k nej dostanú, hostia spoznajú stav vašej kuchyne len podľa pachov, ktoré sa šíria z okolia,“ poznamenáva Lily Will, zakladateľka a generálna riaditeľka Ever Wallpaper.

Samozrejme, určite je dobré vyniesť smeti (a nečakať, kým prídu hostia, pretože pachy môžu pretrvávať), ale tiež by ste sa mali uistiť, že hostí nezasiahne niekoľko pachov naraz. „Či už varíte jedinečné jedlo, pečiete niečo pikantné alebo robíte intenzívne upratovanie, kuchyňa môže byť pre hostí zahlcujúca s príliš veľkým množstvom pachov,“ hovorí Yasmine El Sanyoura.

Na vytvorenie príjemnej arómy Yasmine El Sanyoura odporúča používať čistiace obrúsky s citrusovou vôňou alebo voňavé spreje na dosku. „Skúsila som tiež vriacu vodu s plátkami citróna, kúskami rozmarínu a vanilkovým extraktom pre môj vlastný zážitok z vône doma,“ hovorí. Sviečky sú tiež jednoduchý nápad a dodajú trochu atmosféry.

Ktoré oleje sú najzdravšie a ako ich využiť v kuchyni?

pixabay.com

3. Drez

Ak varíte, riad sa určite môže hromadiť, ale „prvá vec, ktorú si váš hosť všimne, keď sa zastaví, aby odložil jedlo alebo fľašu vína, o ktoré sa s vami podelil, je, či je riad umytý alebo nie.“ hovorí interiérová dizajnérka Lisa Jane.

Jane poznamenáva, že nemá umývačku riadu („Súcitím s majiteľom domu, pokiaľ ide o pretekajúci drez!“), a preto odporúča vyprázdniť drez tesne pred príchodom hostí. „Pre rýchle riešenie môžete zvážiť použitie dosky na krájanie nad umývadlom na zakrytie neporiadku,“ navrhuje.

4. Podlahy

V kuchymi najviac zo všetkých miestností vo vašej domácnosti vidieť špinavé podlahy, cez ktoré prechádzajú všetci členovia rodiny. Nachádzajú sa tu rozliate potraviny a možno tu jedávajú aj domáce zvieratá. A Yasmine El Sanyoura hovorí, že si to hostia všimnú.

„Najprv odporúčam hosťom navrhnúť, aby si pri príchode vyzuli topánky, aby sa celkovo obmedzilo šíreniu nečistôt,“ hovorí. „Potom určite udržiavajte podlahy čisté priebežne – osobne odporúčam kombináciu suchého čistenia (metla na prach, omrvinky, chlpy domácich zvierat atď.) a mokrého čistenia (mop na čistenie), aby podlaha zostala v špičkovom tvare.“

Veď kto chce mať pocit, že nemôže chodiť v ponožkách zo strachu, že stúpi na omáčku na cestoviny?

pixabay.com

5. Neporiadok

Vám sa tá tácka s vitamínmi, kľúčmi a ktovie, čoho ešte, môže zdať ako organizovaný systém, no pre vašich hostí to môže byť nepríjemné.

„Máte porozhadzovanú poštu na linke? Otvorené škatule s cereáliami na vašom kuchynskom stole? Všade na podlahe sú papierové útržky a iné pozostatky minulej rodinnej umelecko-remeselnej noci?“ pýta sa Christina Giaquinto, profesionálna organizátorka. „Neporiadok zaberá fyzický priestor, odčerpáva duševnú energiu a môže spôsobiť stres a úzkosť, takže si nájdite pár minút na upratanie kuchyne pred príchodom hostí.“

6. Čistota aj na skrytých miestach

Rovnako špinavá kuchyňa, aj keď je to miesto, o ktorom si myslíte, že je skryté, môže naozaj zanechať zlú chuť v ústach hostí, najmä ak tam pripravujete jedlo.

Ako zdôrazňuje Yasmine El Sanyoura, čistota neznamená len drhnúť podlahy a utierať pulty. „Znamená to zamerať sa na oblasti, kde sa môžu baktérie šíriť. Myslite na vypínače svetla, umývadlá a vodovodné batérie, svietidlá (ktoré môžu ľahko privádzať prach), kľučky skriniek a chladničiek a kľučky dverí. Tieto povrchy, ktorých sa bežne dotýkate, pred návšteva hosťa, aby sa zabezpečilo, že bude nielen hygienická, ale aj príjemná.“

„Na predných častiach skriniek sa tiež hromadí veľa prachu (najmä v drážkach profilu skrine). Môžu na nich byť rôzne striekance a zvyšky jedla z varenia,“ dodáva. „Utretie skriniek bude trvať dlho a bude to veľmi dlhá cesta k prvému dojmu, ale stojí za to.“

Zdroj: bestlifeonline.com, foto: pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie