NAČÍTAVAM

Type to search

AKČNÉ TIPY INŠPIRÁCIE MAGAZÍN TIPY

Redakčný výber Akčných žien

REDAKCIA
Share

Čaká nás týždeň, ktorý je známy nielen dňom sv. Valentína, ale je aj Národným týždňom manželstva. Podporuje ho aj biatlonistka Anastasia Kuzminová, ktorá hovorí: “Ako športovkyňa viem, čo to znamená, keď tím naozaj dobre funguje. A aj v manželstve je tímová spolupráca naozaj dôležitá – bez dôvery a vzájomnej podpory by to bolo veľmi ťažké.”

1. Pred pár dňami prišla na návštevu kancelárka Angela Merkelová. Rokovala so zástupcami krajín V4, teda s Českom, Poľskom, Maďarskom a Slovenskom. Dohodli sa, že pripravia projekt v Maroku, ktorý by mal riešiť príčiny migrácie. Merkelová zavítala na Slovensko prvýkrát po jej definitívnom oznámení, že o pár rokov skončí na poste kancelárky Nemecka a stiahne sa z politického výslnia. Hlavnými témami, ktoré dominovali rozhovorom na bratislavskom stretnutí, boli brexit a rozpočet na roky 2021 – 2027. Okrem stretnutia s premiérom Petrom Pellegrinim absolvovala aj stretnutie v Prezidentskom paláci s prezidentom Andrejom Kiskom.

Angela-Merkelova-Andrej-Kiska

Foto: TASR – Pavol Zachar

2. Múzeum mesta Bratislavy otvára depozitár historických hračiek. Múzeum pozýva do Apponyiho paláca na  stretnutia “Ako sa hrali naši”, vždy so špeciálnym hosťom. Na prvom zo siedmych stretnutí budú hosťami programu František Kovár, protagonisti Spievankova a mačka Malvína. Zažijete zábavu a v ateliéri v Starej radnici začnete tvoriť vlastné “papierové múzeum”. Každé stretnutie má tri bloky: Čo si šepkajú hračky? Rozprávaj mi! Papierové múzeum. Predpredaj vstupeniek je v pokladni v Starej radnici, vstupné pre deti je 3 EUR, dospelý sprievod to má zadarmo.

3. Národný týždeň manželstva sa začína pondelkom 11. februára a končí nedeľou 17. februára. Počas tohoto týždňa sú pripravené rôzne aktivity, ktoré môžete so svojim partnerom absolvovať. Môžete si napríklad zahrať hru DUET, vydanú pri príležitosti tohtoročnej kampane NTM, a v partnerských kaviarňach si posedieť pri koláčiku alebo káve. Môžete sa zúčastniť aj workshopu 7 pilierov spokojného manželstva, ktorý sa bude konať v 15-tich miestach Bratislava – Petržalka a Trnávka, Trenčín, Považská Bystrica, Prievidza, Topoľčany, Žilina, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Rabča, Poprad, Prešov, Snina a Košice.

4. Tip na kino: Od 7. do 10. februára si v kine Lumiere môžete pozrieť Japonský filmový festival, ktorý organizuje Veľvyslanectvo Japonska v Slovenskej republike. Festival organizovaný v spolupráci s Japan Foundation ponúkne prehliadku štyroch súčasných filmov, ktoré odrážajú rôznorodé aspekty života Japoncov – od zábavy, animovanej fantasy cez drámu, až po horor. Vstup je voľný.

5. Tip na handmade: návrhárka klasických šperkov s nádhernými ľudovými motívmi, Jana Torzewská, založila pred vyše 5 rokmi značku Retro Bijou. Venuje sa zákazkovej ručnej výrobe drevených šperkov. Tvarom, farebnosťou, i štýlom sa inšpiruje jej detstvom, folklórom, Detvou, Hriňovou a jej starou mamou.

retro_bijou.sk

Foto: Instagram retro_bijou.sk

6. Vo štvrtok 14. februára sa v MC Margarétka na Trnávke uskutoční o 10:30 SWAP – výmena oblečenia. Ak prinesiete zopár kúskov, ideálne 5 vecí, môžete si za odmenu odniesť iné veci, ktoré vám padnú do oka. Akcia je určená predovšetkým pre mamičky, ktoré môžu prísť aj so svojimi deťmi – bude o ne v materskom centre dobre postarané.

7. Tip na výstavu: do 21. apríla prebieha výstava Z kruhu von – moderná a súčasná slovenská keramika. Nájdete ju v Schaubmarov Mlyne v Pezinku, Kurátorkou je Viera Kleinová. Náhľad do modernej a súčasnej slovenskej keramiky, zasadený zámerne do prostredia pezinského Schaubmarovho mlyna, sleduje niekoľko tém, ktoré majú v keramike status archetypu – nádoba, tanier, figúra.

banan meghan

Foto: Getty Images, WPA Pool

8. Meghan Markle urobila vec, ktorá prekvapila jej fanúšikov – počas nedávnej návštevy charitatívnej organizácie One25 v Bristole napísala povzbudzujúce slová pre pracujúcich v sexbiznise. Meghan a Harry boli v kuchyni v charitatívnej kuchyni, ktorá pomáhala pripravovať jedlo pre ženy, keď dostala nápad. V potravinových balíčkoch boli aj banány, a tak vzala fixku a napísala na ne odkazy ako: “si jedinečná”, “si odvážna”, “si silná”, “si milovaná”. Cieľom charity je pomôcť ženám vyhnúť sa sexuálnej práci na uliciach, prekonať závislosť a nájsť riešenia na iné závažné životné otázky. Meghan bola inšpirovaná školou vo Virginii, kde ich učiteľ písal študentom pozitívne afirmácie.

9. Táňa Pauhofová dostala ďalšiu prestížnu úlohu – zahrá si v hlavnej úlohe v novej špionážnej dráme HBO Europe Bez vedomia. Po jej boku sa v novinke predstaví Britka Hattie Morahan a český herec David Nykl. Seriál, ktorý bude mať premiéru vo všetkých teritóriách HBO Europe na 30. výročie Nežnej revolúcie, vykreslí jeseň 1989, Sovietske impérium otriasajúce sa v základoch a vo vzduchu visiacu zmenu. Nik však nevie, akú podobu bude mať. Profesionálna huslistka Mária a jej politicky angažovaný manžel Viktor sa po dvanástich rokoch londýnskeho exilu vracajú do Prahy. Rodinná návšteva sa však čoskoro zmení na drámu.

10. Outfit od Stylist Alexandra:

Koláž od Stylist Alexandra

Koláž od Stylist Alexandra

Foto na titulke: Táňa Pauhofová, autor: Ľuboš Pilc

 

REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X