NAČÍTAVAM

Type to search

AKČNÉ TIPY BLOG MAGAZÍN

Redakčný výber akčných žien

REDAKCIA
Share
Nova sanca

Aké podujatia nás ešte v januári čakajú? Máme pre vás aj plesové tipy, ale aj niečo z domácej politickej scény a spomenieme aj športový úspech Slovenskej biatlonistky. Ako obyčajne, zaradili sme aj filmovú novinku a tip na handmade.

1. Martin Daňo, ktorý chce kandidovať za prezidenta, mal pred pár dňami konflikt s reportérkou Janou Krescanko Dibákovou. Stalo sa to priamo v priestoroch Národnej rady SR, kde zbieral podpisy od poslancov. Redaktorka televízie JOJ sa istého poslanca spýtala, či svoju podporu pre Daňa neprehodnotí, keďže tento človek šíri konšpiračné teórie a agresivitu. Daňo vraj následne redaktorke adresoval vetu, že na ňu bude zbierať špinu. Pokračovalo to ešte tým, že zverejnil video na YouTube. „V komentároch pod týmito videami sa začali zjavovať nenávistné komentáre. Za obrovský problém považujem ale predovšetkým to, že na konci opäť vyzýval na zbieranie špiny voči mne,” vyhlásila reportérka TV JOJ pre Aktuality. sk.

2. Plesová sezóna je už otvorená, na aké ďalšie plesy okrem Plesu v opere sa ešte môžeme tešiť? V Zohore sa uskutoční 25. januára Muzikantský ples, Swingový ples v Žiline 2. februára, v Turčianskych Tepliciach 8. februára, ples hotela Tatra 9. februára v Bratislave, a Bratislavský bál v Slovenskej filharmónii sa bude konať 16. februára 2019.

3. Noc Architektúry je študentský projekt, ktorý otvára na jednu noc brány Fakulty Architektúry STU v Bratislave a premieňa ich na galériu toho najzaujímavejšieho, čo sa na škole za posledný semester vytvorilo. Uskutoční na začiatku letného semestra na Fakulte architektúry a v roku 2019 tento dátum padol práve na deň zamilovaných, 14. februára.

4. Približne tritisíc žien Sydney demonštrovalo za bezpečnosť na uliciach. V minulom roku až 69 žien v Austrálii zomrelo násilnou smrťou. Naposledy to bola len 21-ročná študentka Aiia Maasarwe, ktorá sa večer vracala do študentského internátu a práve telefonovala so svojou sestrou, keď bola napadnutá neznámym mužom. Práve tento prípad z Melbourne sa stal katalyzátorom demonštrácií žien.

JanicaArt, Tajomná

Foto: JanicaArt, Tajomná

5. Tip na handmadeJanicaArt, ktorá ponúka kresby a maľby – fascinujú ju detaily na ľuďoch a ich inakosť, podobne, ako nečakané životné okamihy, príroda, hudba, umenie… Zaujal nás jej obraz vyhotovený na formáte A3 s názvom Tajomná, kde využíva kombinovanú technika, pastel a farby.

6. Univerzita Komenského v Bratislave bude 21. až 23. januára hosťovať podujatie If This Is A Woman. Napriek rozvoju rodových štúdií v posledných rokoch zostáva téma spojená s úlohou žien v histórii stále nedocenenou a nedostatočne preskúmanou oblasťou. Kým väčšina vojnových spomienok patrí mužom, skúsenosti žien zohrali len triviálnu úlohu. Konferencia “XX. Century Conference: If this is Woman” sa práve z tohto dôvodu pokúša venovať osobitnú pozornosť špecifickým črtám skúseností žien počas druhej svetovej vojny a holokaustu.

7. Zo športu – veľký úspech slovenskej biatlonistky! Biatlonistka Paulína Fialková obsadila tretie miesto v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára s hromadným štartom na 12,5 km v nemeckom Ruhpoldingu. Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová skončila na 14. priečke. Paulína Fialková je 26-ročná rodáčka z Brezna a biatlonu sa začala venovať už keď mala osem rokov.

paulina fialkova

Zdroj foto: TASR, Michal Svítok

8. Tip na film: Nová šanca. Maya (Jennifer Lopez) nikdy nebola manažérkou, ale pozná svojich zákazníkov a neustále prichádza s novými nápadmi. Vysnívané miesto však dostane kolega, ktorý má ten správny titul a CV. Napriek tomu, že ju priateľ Trey (Milo Ventimiglia) a najlepšia kamarátka utešujú, že to neznamená koniec, Maya si neverí. Po štyridsiatke sa predsa nedá začínať odznova! Pomôže jej narodeninový darček od synovca – dokonale prehľadný a kompletne vymyslený životopis, vďaka ktorému úspešne absolvuje pracovný pohovor vo veľkej firme. Zdá sa, že sa jej splní sen o kariére.

9. Ak máte problém večer zaspať, odborníci radia dodržiavať pravidelný režim spánku – teda zaspávať približne v tom istom čase. Vyhýbajte sa obrazovkám, napr. televízii, mobilu a počítaču. Večer nekonzumujte ťažké jedlá a alkohol. Pomáha vraj aj to, keď si dáte na nohy pár teplých ponožiek, nasmeruje to krvný obeh do končatín a telo sa ochladí a pripraví na spánok.

10. Tip na outfit od fashion stylistky Alexandry Vrábelovej

Stylist Alexandra

Koláž od Stylist Alexandra

Tagy
REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

You Might also Like

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X