Redakčný výber Akčných žien

0
Redakčný výber Akčných žien

Február je najkratší mesiac v roku, na druhej strane máme dosť dlhé fašiangy, takže stále máme možnosť ísť zabaviť sa. Dnes prinášame okrem tipov na výlety aj pikošky zo sveta filmu a tip na dobú knihu. 

1. Prezidentské voľby sa blížia, aké sú prieskumy agentúry Focus? Na prvom mieste je Robert Mistrík so 16,5% rovnako ako Maroš Šefčovič, za nimi Štefan Harabin 11,7%, Béla Bugár 10,1%, na piatom mieste Zuzana Čaputová s 9,0%.

2. Tip na výlet: Svetelný Dóm v Ždiari je jedinečná prechádzka unikátnym svetom svetelných atrakcií v Belianskych Tatrách. V originálnom iglu na vás čakajú svetelné zvieratká, rodinka snehuliakov, animované spievajúce tučniaky, svetelný les, žiariaci bar s občerstvením aj suvenírmi. Nájdete nás v hornej časti obce Ždiar, nad ubytovacím komplexom Mountain Resort Ždiar – Apartmány. Parkovanie zabezpečené na parkovisku skicentrum Strednica, len 12 minút chôdze od Svetelného Dómu.

3. Festival Konvergencie (7.-17. februára) sa bude niesť v spojení s rebelom, svetobežníkom a skladateľskou ikonou hudby 20. storočia. Igor Stravinskij (1882 – 1971) príde na festival ako „hosť“ a počas troch večerov v Slovenskom rozhlase zaznejú okrem iných jeho diel aj škandalózne Svätenie jari, bachovské Concerto „Dumbarton Oaks“, Talianska suita a hudobná rozprávka, protivojnové posolstvo Príbeh vojaka s charizmatickým Robertom Rothom v úlohe rozprávača.

klavir
klavir

Interpretmi budú vynikajúci domáci i zahraniční interpreti: huslisti Igor Karško a Milan Paľa, kanadský violista Juan-Miguel Hernandez, violončelista Jozef Lupták, kontrabasista Juraj Griglák, klarinetista Ronald Šebesta, sopranistka Eva Šušková, tanečníci Krisztián Gergye, Ivica Franeková a ďalší. „Máme voči hudbe povinnosť, musíme ju vynájsť,“ povedal Igor Stravinskij.

4. Herec Rami Malek začal randiť so svojou hereckou partnerkou z Bohemian Rhapsody, ktorá stvárnila Freddieho priateľku Mary. S 24-ročnou herečkou Lucy Boynton tvorí pár od apríla minulého roka. Vyzerá to tak, že film mu nepriniesol šťastie len na profesnom poli, ale aj v láske. Najviac si cenil, keď ho za úlohu vo filme pochválila Mercuryho sestra Kashmira Cooke.

5. V bratislavskom múzeu Danubiana vám výtvarník Marek Ormandík predstaví svoju výstavu s názvom Múr Marekov. Ľudia s rozpaženými rukami na lodiach, prosiaci o pomoc, radostne ukazujúci víťazstvo alebo vzdávajúci sa. Ukrižovaní Ježišovia alebo teroristi v záchranných kolesách? Viac ako 100 nových diel, ktorých dominantnou témou je utečenecká kríza. Väčšinu z obrazov, kresieb a sôch vytvoril v minulom roku a verejnosť ich uzrie po prvýkrát. Sprístupnená je do 10. marca 2019. Kurátorom je autorov syn, multimediálny umelec Mišo Ormos.

Korkii - Slimák plný farieb
Foto: Korkii – Slimák plný farieb

6. Tip na handmadeKorkii vyrába hračky pre deti a užitočné doplnky a dekorácie (napríklad podložky pod taniere do kuchyne). Značku založila Jana Troppová a inšpiráciou jej bol materiál z Portugalska, korok. Hračky svojou farebnosťou rozjasnia detské izby, svojím prevedením naštartujú detské kolieska a svojím tvarom budú stále myslieť na bezpečnosť v detskej izbe.

7. Denník princeznej sa po neuveriteľných 15 rokoch vracia na plátna kín.  Hlavná predstaviteľka nesmelej princeznej, Anne Hathaway, vraj už prisľúbila účasť na pokračovaní úspešnej minisérie. Denník princeznej 3 už má hotový scenár a na strieborné plátno sa spoločne s Anne vráti aj slávna Julie Andrews, ktorá hrala starú mamu princeznej Mii.

8. Petra Vlhová opäť zažiarila! Slovenka Petra Vlhová a Američanka Mikaela Shiffrinová sa spoločne stali víťazkami piatkového obrovského slalomu žien v slovinskom Maribore v rámci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Vlhová a Shiffrinová v súčte oboch kôl dosiahli navlas rovnaký čas 2:31:31 h. Pre 23-ročnú Vlhovú ide o druhé víťazstvo v obrovskom slalome vo SP v kariére po skvelom triumfe v Semmeringu.

9. Tip na knihu – knižný debut našej skvelej autorky Kataríny Mayer má názov Gamblerky. Je to príbeh troch žien, ktoré milujú poker a majú aj svoje tajomstvá. Každá žena má v sebe gamblerku. Niekedy sa len nevinne hrá, niekedy hazarduje, gambluje, aby prežila. Občas riskuje pod vplyvom okolností, inokedy v pude sebazáchovy. Často ide o oheň, ktorý tlie v každej z nás. Čo sa ale stane, keď sa vznieti? Krst knihy sa uskutoční 20. februára o 17:30 v Panta Rhei.

10. Outfit od Stylist Alexandra

koláž od Stylist Alexandra
Foto: koláž od Stylist Alexandra

Foto na titulke: Photo by Theo Wargo/FilmMagic

 

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu