Hana a Hana, organizátorky singles párty: Iba jediná akcia nám nezarobila

1
Hana a Hana, organizátorky singles párty: Iba jediná akcia nám nezarobila
Teší Ma - singles party

Hana Poliačiková a Hana Koblišková sú partnerkami v biznise, ktorý sa volá TešíMa. Ide o koncept singles party, ktoré sú skôr o zábave ako o naháňaní vytúženého partnera alebo partnerky. Na druhej strane je toto stretnutie nezadaných ľudí na jednom mieste efektívne, a môže pomôcť k nájdeniu si svojej polovičky v príjemnom a hravom prostredí.

„Nie som bezchybná a nie som hviezda, aj keď to tak na sociálnych sieťach vyzerá,“ hovorí Hana Poliačiková (HP) o svojej osobe. Podľa nej nie je dôležité hovoriť len o tom, keď sa darí, ale aj o tom, keď sa nedarí. V rozhovore nám spolu s Hanou Kobliškovou (HK) prezradila viac o zákulisí projektu, ktorý je na trhu už tri roky.

Ako ste v začiatkoch hľadali priestor pre akciu?

HP: Pre nás je priestor veľmi dôležitý. V Bratislave k nám prišiel sám, pretože nám náš kamarát ponúkol klub, ktorý zvládol akciu vo veľkom. V Prahe sme to chceli podobne, no pohoreli sme. Aj napriek tomu, že akcia bola úspešná, kluby nám neboli naklonené a nenadviazal ten priestor na bratislavskú pohodu. Na druhý pokus to už bolo lepšie.

Klub v Bratislave však zatvorili a hľadali ste niečo nové…  

HP: Ostali sme na holičkách, pretože je tu problém nájsť priestor pre viac ako 300 ľudí. Napadlo nám, že KC Dunaj je takou dvojičkou nášho bývalého klubu. 

Ako ste sa dali dokopy vy dve?

HK: Keď sme hľadali témy na nové projekty, padol návrh na singels párty. Lenže google ukázal, že taká už existuje a je jedinečná. Neskôr sme sa s Hankou spoznali na biznis raňajkách a pred pár mesiacmi ma oslovila ohľadom spolupráce. 

A ako ste si teda rozdelili úlohy?

HK: My sme si ich nedelili. My sme ich mali určené už v našich doterajších aktivitách, a v tom do partie sadla aj grafička Stana, ktorá so mnou spolupracuje už niekoľko rokov. Našli sme sa typovo a to stačí.

HP: Hanka sa pozrela na veci striktne. Pri tomto projekte som brala, že pridaná hodnota je zábava, a aj keď to vždy na seba zarobilo, nikdy som sa na to nepozerala tak, že na tom vieme zarobiť ešte viac. Hanke som povedala, že bude mojou partnerkou a zisk sa bude deliť na dve. Po prepočítaní čísel povedala, čo a ako to treba stavať.

https://www.facebook.com/tesimask/photos/a.1181751008512581/2487971371223865/?type=3&theater

Vytvorili ste teda nový tím…

HP: Celé to bolo prirodzené. Zavreli nám klub, dostala som sa do štádia, že som sa koncentrovala na svoje dve firmy a TešíMa je síce krásny projekt, no z veľkej časti ho tím robil pre zábavu a nebol tam drive. Bolo to pre mňa znamenie, že to uzatváram. S Hankou sme si však ľudsky sadli a úprimne sme sa porozprávali o tom, ako robíme náš vlastný biznis. Zistila som, že riešime podobné veci. To mi chýbalo v predošlom tíme a utvrdilo ma to v tom, že s ňou a s jej okruhom známych to pôjde. Zároveň je pre Hanku obchodovanie to, v čom je dobrá. Mňa baví marketing, takže sme si to prirodzene rozdelili.

Keby si Hanku nestretla, TešíMa by skončilo?

HP: Asi áno. Pre jedného človeka je táto práca vyčerpávajúca, a keby som ju nestretla, asi by som to nedala. Zrazu mám komu zavolať a môžeme sa partnersky baviť.

Čo sa od vášho spojenia v rámci obchodnej stránky projektu zmenilo?

HK: Neriešila som, ako to bolo predtým. Povedali sme si len, že z toho skúsime vyťažiť. Môj plán bol mať viac partnerstiev. To vyšlo, aj keď môžem povedať, mala som väčšie plány. Beriem to tak, že to musím viac nacítiť a zažiť.

Už aj počas minulej párty ste mali appku, no možno nie každý ju pozná. O čo ide?

HP: Je to aplikácia, ktorá zruší rozpaky, zabaví ľudí a aj vďaka nej ich vtiahneme do akcie. Cez appku máme hry a prepojením na monitory ľudia vidia, čo sa v nej deje. Nevedeli sme, čo robiť s tými prvými hodinami. Bolo nám ľúto, že sa ľudia necítia komfortne. Aj preto je v appke spoločná nástenka, kde komunikujeme a vyzývame ich k aktivite. Zároveň môžu spolu komunikovať ľudia, ktorí sú si sympatickí. Čo je veľmi super, ľudia telefóny po čase odložia, a sú v reálnom svete.

https://www.facebook.com/tesimask/photos/a.1181751008512581/2569813539706314/?type=3&theater

Ako riešite program eventu?

HP: Skúšali sme rôzne veci. Stand up nezaujal. Burlesky boli úžasné, ale prerušili flow programu. Aj tombola bola dokonca rušivá. Teraz to nechávame voľnejšie.  

HK: Nemienime robiť program, aby mali ľudia pocit, že je to nalinajkované a musia sa tak nastaviť. To je všetko. Budeme mať dídžeja, fotokútik, hry, jedlo a pitie. Tento ročník sme poňali načisto.

Takže dobročinná tombola nebude?

HK: Bude, ale v tichosti. Bude sa predávať, bude počtom menej, no za to hodnotnejších cien a bude sa vyhlasovať v rámci večera. Vyžrebujú sa výherné čísla, ktoré zverejníme v appke a na obrazovkách, a ľudia si potom môžu prísť prevziať cenu. Nechceme ich rušiť.

Keď sa pozrieme na biznisovú stránku projektu, bol v pluse od začiatku?

HP: Prvá akcia bola impulzívna, bez vstupného a klub zarobil na bare. Každá ďalšia bola zisková, okrem jednej v Prahe. Tam sme si povedali, že to je asi najdrahší vianočný večierok, aký som pre moju firmu urobila. Bolo veľmi ťažké osloviť české publikum na druhú akciu. Tým, že sme zmenili podnik a chceli sme to urobiť atraktívnejšie, tak sa nám ju nepodarilo predať. Čechov sme nepresvedčili, aj keď ľudia tam prišli. Táto jediná akcia nám nezarobila a bola v strate. Zobrala som to však pozitívne. Poučila som sa na chybách.  

O najbližšej párty sa môžete dočítať tu

https://www.facebook.com/tesimask/photos/a.1181751008512581/2569817146372620/?type=3&theater

Chcela by si v zahraničí pokračovať?

HP: Vypla som českú verziu webovej stránky, no akciu si teraz pýtajú v New Yorku. Ešte pred časom som mala veľké plány robiť tam zájazdy a párty. Precenila som však svoje sily. Vyhorela som. Zistila som, že na to sama nestačím a chce to veľa organizácie a prípravy. Priznala som si chybu a uzavrela som to. Teraz v januári som tam však bola súkromne. Československá komunita tam sa ma pýtala, prečo sa to ešte neudialo. Spoznala som skvelé ženy, ktoré sa tam angažujú, pravidelne stretávajú a podporujú. Aktivitu spojenú so Slovenskom veľmi vítajú. Samozrejme, je to pre mňa impulz, ktorý mi v hlave beží. Veľmi ma to láka.  

Môžeme teda čakať na budúci rok singles párty TešíMa v New Yorku?

HP: Oni to chcú už teraz v máji :)

Na akciu však treba čas. Čo je najstresujúcejšie?

HK: Najväčší adrenalín aj stres na evente tohto typu bude v noci z 9. na 10. februára, lebo vtedy zistíme skutočné číslo predaných vstupeniek. Asi tretina vstupeniek je totiž predaná až v deň akcie.

Aké 3 rady by ste dali ženám, ktoré sa chcú pustiť do vlastného eventového projektu?

Hana Koblišková z biznisového hľadiska:

1. Mať presvedčenie.

2. Mať vzťah k obchodovaniu. Ak ho nemáte, nájdite si takého človeka do tímu.

3. Byť na mieste a starať sa o event. Bez človeka, ktorý stojí za projektom, to nejde.

Hana Poliačiková z marketingového hľadiska:

1. Poznať cieľovú skupinu.

2. Vedieť, kde oslovovať ľudí.

3. Budovať značku.

 

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár

  1. Ahojte dievcata. Volam sa Zuzana a pochadzam z Oravy. Uvazovali by ste pod Vasou znackou podobnu akvitivu urobit aj v inych castiach Slovenska? Povedzme v okoli Ziliny, RK, LM …resp. i u nas na Orave? Primerane priestory by sme nasli. Rada by som Vam s tym pomohla pripadne sa stala sucastou timu. Mam sice 46 – som vsak singl, aktivna, zodpovedna, s vybornymi organizacnymi schopnostami. A blizko mam Polsko.