Redakčný výber Akčných žien

0
Redakčný výber Akčných žien
pixabay.com

Je pondelok a my vám prinášame ochutnávku toho zaujímavého a dôležitého, čo sa za posledný týždeň udialo, ale aj tipy na ďalší týždeň, ktoré si môžete vychutnať napríklad vo forme návštevy kina alebo výletu s deťmi.

1. Oscara za najlepší film získala snímka Zelená kniha. Príbeh belocha a černocha v čase rasového napätia v roku 1962. Tony Lip prijal pracovnú príležitosť, že bude ako šofér sprevádzať jazzového muzikanta Dona Shirleyho na koncertnom turné. Jeden nemal peniaze a druhý potreboval sprievodcu, ktorý by ho bezpečne previedol cez oblasti, kde ho mohli kedykoľvek napadnúť za rasový pôvod. Potrebovali mať so sebou Zelenú knihu, sprievodcu po amerických hoteloch, kde boli ochotní ubytovať aj černochov. V hlavných úlohách sa predstavili Viggo Mortensen a Mahershal Ali. Oscara za najlepšieho herca v hlavnej úlohe si za stvárnenie Freddieho Mercuryho odniesol Rami Malek. Najlepšou herečkou sa vďaka svojmu výkonu v snímke Favoritka stala Olivia Colmanová. Najlepším režisérom sa stal Alfonso Cuarón za film Roma.

2. Americký prezident Donald Trump ma vaj našliapnuté na Nobelovú cenu za mier. Na cenu ho vraj už nominoval japonský premiér Shinzo Abe. Na margo toho sa vyjadril: „Lietali im tam nad Japonskom rakety… A teraz – zrazu sa cítia bezpečne. To bola moja práca.“ Myslí si, že cenu by mal dostať aj vďaka svojim rokovaniam s lídrom Severnej Kórey Kim Čong-unom. Cenu by si zaslúžil aj podľa prezidenta Kórejskej republiky (Južnej Kórey), Mun Čä-ina.

3. Angela Merkelová si zrušila svoj profil na Facebooku, hoci mala už vyše 2,5 milióna sledovateľov. Toto rozhodnutie zdôvodnila tým, že už nevedie Kresťanskodemokratickú úniu (CDU). Z čela strany odišla minulý rok po 18 rokoch.Svojim priaznivcom sa však poďakovala a odkázala im, že môžu sledovať jej prácu na jej účte Bundeskanzlerin na Instagrame alebo na facebookovej stránke nemeckej vlády.

4. Tip na výlet: Biofarma Príroda pri Lozorne. Môžete tam navštíviť salaš so 120-timi ovcami, ohrady so zvieratami (ovce, kozy, kone, somárik, husy, kačky, sliepky, prasiatko, diviak…), detské ihrisko s pieskoviskom, preliezačkami, šmykľavkou,
ohniská na opekačku s pripraveným drevom, náučný chodník Botanickej záhrady, pekáreň, kde si môžete kúpiť čerstvý chlieb a koláče, alebo si kúpiť aj syry zo salaša. K dispozícii je aj reštaurácia. Dostanete sa tam po diaľnici D2: Z Bratislavy vyrazíte po diaľnici smerom na Brno, zídete z diaľnice dole pri druhej možnosti – EXIT Lozorno.

5. Koncert raperky Nicky Minaj mal byť veľkolepou show, na ktorú sa tešilo niekoľko tisíc divákov. Na ich sklamanie sa však nič nekonalo a koncert bol zrušený. Po niekoľkohodinovom čakaní vystúpila speváčka na pódium, ospravedlnila sa a odišla. Vinu vraj hodila na technické požiadavky, ktoré neboli splnené. Podľa vyjadrenia agentúry XL promotion Zimný štadión spĺňa všetky technické štandardy a agentúra dodržala všetky podmienky zaslané produkciou Nicky Minaj.

6. Vo veku 85 rokov zomrel na rakovinu pankreasu Karl Lagerfeld. Preslávil sa ako nezávislý tvorca, ale spolupracoval s mnohými módnymi značkami, napr. Chloé, Fendi, Chanel. Jeho kariéra začala v roku 1955, keď mal 22 roov. Vzhral súťaž o najlepší návrh kabátu a tak získal prácu u Pierra Balmaina. Súťaže se vtedy zúčastnil aj Yves Saint-Laurent, ktorý si odniesol prvú cenu v kategórii šiat.

balzam
Foto: JudaJakoba – balzam z nechtíka

7. Tip na handmade: Máte v zime popraskané pery? Môže vám pomôcť balzam na pery z obchodíku JudaJakoba zo Sashe. Výrobca ponúka aj rôzne bio oleje a výťažky z rastlín, mydlá, pleťové krémy, či masážne prípravky. Tento balzam na pery Nechtík neobsahuje esenciálne oleje ani alergény, syntetické vône či farbivá. Je pripravený z bambuckého masla, extraktu nechtíka lekárskeho v olivovom oleji, včelieho vosku, ricínového oleja, oleja z čílskej ruže, kokosového oleja, jojobového oleja, mandľového oleja, karnaubského vosku, nezmydelniteľného podielu olivového oleja, obohatený o rakytníkový olej a vitamín E.

8. Poznáte prvú televíznu hlásateľku – robotku na svete? Xin Xiaomeng je dielom umelej inteligencie. Jej kolega Qiu Hao mal už televíznu premiéru v novembri minulého roka a tlačová agentúra Xinhua experimentuje aj s robotickými reportérmi. Na prvý pohľad by ste ich ani nespoznali – títo moderátori stimulujú hlas, mimiku a gestá skutočných ľudí – a navyše, sú k dispozícii 24 hodín každý deň v týždni.

9. Tip na film: Ostrým nožom je príbehom otca, ktorý musí pochovať vlastné dieťa. Okrem tragickej udalosti vraždy svojho syna čelí očierňovaniu zo strany médií, nečinnosti polície, ale aj vlastnému pocitu viny. Postupne sa dozvedá stále viac o pozadí útoku a snaží sa na vlastnú päsť dopátrať pravdy. Od začiatku sa však zdá, že smrť jeho syna nebude nikdy potrestaná.

Stylist Alexandra
Koláž od Stylist Alexandra

Dokáže odpustiť aspoň sám sebe? Inšpiráciou pre film Ostrým nožom bol prípad z roku 2005, keď na dunajskom nábreží v Bratislave zavraždila skupina neonacistov vysokoškolského študenta. Polícia začala hon na páchateľov a občania sa protestami vyhranili voči extrémizmu. Ale čoskoro záujem o prípad vyhasol, informácií ubúdalo a obžalovaných oslobodili. Zostala iba rodina dožadujúca sa spravodlivosti. V hlavnej úlohe sa predstaví Roman Luknár.

10. Tip na outfit:

Foto na titulke: Profimedia, na snímke zľava: Rami Malek, Olivia Colmanová, Regina Kingová, Mahershala Ali

žiadne príspevky na zobrazenie