NAČÍTAVAM

Type to search

AKČNÉ TIPY MAGAZÍN RELAX

Redakčný výber akčných žien

REDAKCIA
Share
Paper Moon Trio

Už najbližšiu nedeľu je Deň matiek, a tak naše tipy smerujú aj k tomuto peknému sviatku. Nezabudli sme ani na tipy na koncert, do kina či do divadla, kam sa môžete ísť pozrieť napríklad aj na Táňu Pauhofovú.

1. Zúčastníte sa eurovolieb? Podľa prieskumov pôjde voliť iba tretina oprávnených voličov. Voľby do Európskeho parlamentu sa uskutočnia už v sobotu 25. mája a do vašej poštovej schránky ste už pravdepodobne dostali aj zoznam kandidátov.

2. Premiér Peter Pellegrini sa stretol s Donaldom Trumpom v Bielom dome. Pellegrini si stretnutie pochvaľoval. „Bolo nám dané prijatie na najvyššej úrovni tak, ako je dané predstaviteľom iných veľkých štátov,“ uviedol premiér. Zároveň povedal, že jeho prijatie v Bielom dome bolo ocenením celej slovenskej diplomacie a bol to jasný signál do celého sveta, že Slovensko je akceptovateľným partnerom.

3. Trápi vás alergia? Pred spaním si dajte sprchu a nezabudnite ani na vlasy, kde sa tiež chytá peľ. Pozor si dajte aj na svoje oblečenie, či sa na neho nechytajú nečistoty z vonku, častejšie perte a nesušte veci na balkóne, ale v byte. Vraj je dobré aj to, aby ste sa pred príchodom do bytu vyzuli.

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na Slovensku4. Tip na výlet: ak bude v stredu pekne, môžete si vyskúšať organizovanú prechádzku na Zochovu chatu. Okrem toho, že sa prejdete v krásnom prostredí najobľúbenejšieho letoviska Malých Karpát, dozviete sa kto boli horskí ľudia prezývaní Huncokári. Poviete si odkiaľ prišli, ako žili, čím sa živili, čomu verili a ako sa zabávali. Okruh má cca 9 km a trvá cca 2,5 hod. Terén nie je náročný, pôjde sa po asfalte aj lesnej ceste. Začiatok a koniec túry je na rovnakom mieste. Zraz je na autobusovej zástavke o 15:00. Ak pôjdete z Bratislavy, odchod autobusu z Nív je o 13:40, z nástupišťa 22.

Zochova chata

Zochova chata, zdroj: Ondrej Bobek

5. Tip na koncert: Paper Moon Trio si môžete vychutnať už 14. mája. Ženské vokálne trio, ktoré pôsobilo v hudobnom zoskupení Bratislava Hot Serenaders, sa ako samostatné Paper Moon Trio v roku 2016 stalo víťazom súťaže Jazz Start Up. Jeho členky Barbora Medeková (spev, ukulele), Juliana Šeregiová (spev, husle) a Andrea Kružliaková (spev, gitara) tak dostali možnosť natočiť svoje debutové CD. Pod názvom Teba vrúcne milujem vyšlo vo vydavateľstve Pavian Records a do hudobného života ho slávnostne uvedú členky tria spolu so svojimi vzácnymi hosťami 14.5.2019 v Koncertnej sieni Klarisky v Bratislave.

6. Tip na handmade: ešte nemáte darček pre maminku? Inšpirujte sa ponukou e-shopu mamimo.sk, ktoré ponúka široký výber personalizovaných tričiek pre celú rodinu. Tričká sú z bavlny a aplikuje sa na ne potlač, ktorá vydrží aj pranie na 40 stupňoch. Vybrať si môžete aj tehotenské tričká, aj tričká pre pánov.

Mamimo.sk

7. Tip na kino: ak máte radi drámu, odporúčame film Yao. Yao je chlapec zo Senegalu, ktorého snom je stretnúť sa so slávnym francúzskym hercom Seydou Tallom. Seydou Tall je pozvaný do Dakaru, aby tam predstavil svoju novú knihu, a po prvý raz navštívi krajinu, z ktorej pochádza. Aby si mladý Yao splnil svoj sen, naplánuje si útek a sám prekoná 387 kilometrov, ktoré ho delia od hlavného mesta. Herec je dojatý odhodlanosťou tohto dieťaťa a rozhodne sa utiecť pred povinnosťami a odprevadiť chlapca naspäť domov. Na prašných a neistých senegalských cestách však Seydou pochopí, že sa približuje nielen k chlapcovej dedine, ale zároveň k svojim koreňom.

8. Tip na divadlo: Činohra SND ponúka zaujímavý hudobný večer s poéziou Elisabeth Wittgruber a hudbou Martina Geišberga. Názov je Korene. Najbližšie predstavenie bude v utorok 7. mája. Môžete sa tešiť na účinkujúcich Martina Geišberga a Táňu Pauhofovú. Večer sa bude konať v novej budove SND, v Modrom salóne.

9. Chcete sa nechať zadarmo nalíčiť a poradiť sa so stylistkou? V nedeľu sa pri príležitosti Dňa matiek koná od 13. hodiny v obchodnom dome IKEA akcia pre všetky dámy! Bližšie informácie nájdete tu.

10. Tip na outfit od Stylist Alexandra:

Office outfit

Office outfit od Stylist Alexandra

Foto na titulke: Paper Moon Trio, foto: Katarína Križanovičová

REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X