Chceli by ste odolný telefón, ktorý vás nesklame?

0
Chceli by ste odolný telefón, ktorý vás nesklame?
Foto: pixabay.com

Ruku na srdce, asi každý z nás pozná tú situáciu, keď mu padne mobil na zem, a keď ho zdvíhate, obávate sa, čo uvidíte. V tom lepšom prípade sa mu len oškrie displej, v horšom prípade sa vám celé predné sklo rozbije. Nebojte, je to úplne normálne, že sa vám toto z času na čas prihodí.

Ak sa vám táto scéna opakuje stále dookola, nemali by ste nič nechať na náhodu a porozhliadnuť sa po novom telefóne, ktorý je odetý do odolného šatu. Na trhu nájdete mnoho odolných telefónov, ktorých výrobcovia sľubujú hory doly. Poďme si posvietiť na to, aké odolné telefóny valcujú trh.

Samsung Galaxy S10+

Mobil Samsung Galaxy S10+ je na trhu pomerne krátko, avšak už za tento čas si obhájil svoje miesto na špičke, čo sa týka odolnosti voči prachu a vode. Okrem odolnosti vás poteší i variabilnou clonou, ktorá sa postará o správne nastavenie svetla kopírujúce pohľad ľudského oka, dokonca i v tme.

So Samsungom navyše môžete vykročiť do prírody bez strachu z vybitia telefónu. Batéria totiž vydrží na jedno nabitie až 2 dni. Svoje výlety si môžete ľahko zaznamenať v 4K rozlíšení alebo  využiť prednú kameru 10 Mpix, zadnú 12/16 Mpix. Na výkone si výrobcovia dali tiež záležať, keďže ho vybavili 8 jadrovým procesorom.

Spoločnosť Samsung má vo svojom portfóliu mnoho odolných mobilných zariadení, ktorých dizajn výrobcovia dotiahli k dokonalosti. Rozlúčiť sa môžete s klasickými pogumovanými tesneniami na zadnej strane mobilného zariadenia, privítajte telefóny s neohraničenou obrazovkou s uhlopriečkou 6,4 palcov.

Smartfón tohto typu zoženiete približne za 900 eur. Síce nepatrí medzi lacné mobily, avšak investícia doňho sa vám vyplatí.

Prečítajte si aj článok o tom, koľko času môžu deti stráviť pred televízorom alebo mobilom

Fotenie mobilom
Foto: pixabay.com

Nerozbitný telefón iGET Blackview GBV9600 Pro

Pre extrémnych outdoorových šialencov je iGET Blackview GBV9600 Pro ako stvorený. Vysporiada sa nielen s vodou do hĺbky 1,5 m, ale i vysokým tlakom pary. Svojimi nadupanými vlastnosťami predbehne všetky vaše očakávania. Nebudete ukrátení ani o displej s rozlišením Full HD+ 1080 x 2248 px, ktorý disponuje skvelým jasom a ochranným sklom Corning Gorilla Glass 3. Váš telefón bude ako v bavlnke.

Dobrou správou pre herných nadšencov môže byť veľkosť ROM 6 GB s úložným priestorom RAM 128 GB zaručujúcim hladký priebeh hrania bez sekania. Výrobcovia mysleli i na ľudí zaznamenávajúcich svoje každodenné okamihy prostredníctvom fotiek, práve kvôli nim mobil vybavili 16 Mpx duálnym fotoaparátom. Malou nevýhodou pre vás môže byť fakt, že nepatrí medzi najlacnejšie mobily.

Odolný mobilný telefón pre seniorov Caterpillar CAT B30

Možno vám pripomenie mobil pre dôchodcov, ale odolá extrémnym podmienkam. Keď ste boli zvyknutí na mobil Nokia, tak Caterpillar akoby jej z oka vypadol. Je špeciálne vyvinutý pre tých, ktorí sa pohybujú v prostredí, v ktorom hrozí pád. Jeho odolnosť je navyše daná certifikátom IP67, zaručujúcim výdrž v hĺbke 1 m po dobu 30 min., rovnako je odolný aj voči prachu a pádu z výšky 1,8 m na betón.

Tento “mobil pre seniorov“ si obľúbia najmä tí, ktorí nedávajú prednosť smartfónom a namiesto toho si zvolia telefón s ľahkým ovládaním a základnými funkciami. Caterpillar CAT B30 patrí medzi najlacnejšie telefóny vo svojej kategórii.

Je už len na vás akú odolnosť mobilného zariadenia preferujete. Pre bežné nosenie vám postačí odolnosť voči prachu a vode. Ak patríte medzi extrémnych športovcov, siahnite po telefóne s vyššou odolnosťou. Napokon, ak hľadáte mobil s vysokou odolnosťou, no smartfón je vám “proti srsti“, klasický tlačidlový telefón je pre vás priam ušitý na mieru.

Predošlý Redakčný výber akčných žien
Pokračovať Zbláznila si sa? Na Instagrame sa neporovnávaj s ostatnými!
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu