Redakčný výber akčných žien

0
Redakčný výber akčných žien
luzne lesy bodnar

Aké tipy vám prinášame na začiatok novembra? Opäť bude reč o politike, ale prinášame aj niečo zo športu – dozviete sa o úspešnej slovenskej armwrestlerke, o najvplyvnejšej žene z Českej republiky, či tip na film alebo kvalitnú knihu.

1. Ktoré dámy budú figurovať v blížiacich sa komunálnych voľbách ako kandidátky na post primátorky? V Bratislave  sa bude uchádzať o tento post Iveta Plšeková, v Košiciach Alena Bašistová (nezávislá), v Žiline Ľudmila Chodelková, v Trenčianskych Tepliciach Zuzana Frajková Ďurmeková. Danica Birošová sa vzdala svojej kandidatúry v Trenčíne.

2. Podľa českej verzie časopisu Forbes je najvplyvnejšou ženou Českej republiky pražská vrchná zástupkyňa Lenka Bradáčová. A to už po šiesty krát. Na ďalších miestach sa umiestnili česká eurokomisárka Věra Jourová a šéfka českého rezortu financií Alena Schillerová. Vyplýva to z informácií na webovej stránke periodika. Šéfredaktor českého Forbesu Petr Šimůnek na margo víťazky konštatoval, že ju do čela rebríčka dlhodobo nominujú jej činy, odvaha a pracovitosť, s ktorou sa púšťa do najväčších káuz v ČR. V tých ide o prepojenie najväčšieho biznisu, politiky, lobingu a stoviek miliónov až miliárd korún.

3. Suchý november – v Maďarsku zaviedli zaujímavú akciu v rámci mesiaca november. Keďže z prieskumov vyplynulo, že vysoké percento ľudí potrebuje po práci k pocitu šťastia práve alkohol, vyzvali ľudí, aby sa počas mesiaca november vyhýbali alkoholickým nápojom. V uliciach spravili anketu, čo si o tom myslia mladí ľudia. Tí sa vyjadrili, že je to pre nich ťažké dodržať to, pretože kamkoľvek večer v meste prídu, pije sa alkohol.

4. Pred pár dňami sa v Turecku uskutočnili Majstrovstvá sveta v pretláčaní rukou. Slovenka Lucia Debnárová sa z Antalye vrátila ovenčená titulom majsterky sveta. Tridsaťročná rodáčka zo Senca sa môže pochváliť už desiatym titulom majsterky sveta. Viacnásobná slovenská, európska i svetová šampiónka sa armwrestlingu venuje od svojich 16-tich rokov. K pretláčaniu rukou sa dostala cez otca, ktorý registroval tento šport od samých začiatkov. Prednedávnom dostala ponuku reprezentovať USA, ale odmietla ju, pretože chce ostať verná Slovensku.

Prečítajte si aj minulotýždňové zaujímavosti.

lucia debnarova
Foto: slovenka.zenskyweb.sk

5. Tip na výlet: Náučným chodníkom po lužných lesoch. Táto trasa má cca 14 kilometrov. Málokto vie, že neďaleko bratislavskej rafinérie a spaľovne sa nachádza prírodná rezervácia. Biskupické rameno v tejto oblasti obklopuje krajinu podobnú africkej savane. Toto územie približuje obyvateľom turistický náučný chodník, ktorý nájdete pod modrou značkou. 12 náučných panelov, okruh dlhý 19 km a nemá takmer žiadne prevýšenie, takže je ideálnou voľbou aj na pokojnú víkendovú prechádzku s celou rodinou. Nemusíte ho absolvovať celý, vybrať si môžete z troch okruhov, z ktorých najkratší má 6 kilometrov. Najrýchlejšie sa k chodníku dostanete z Bratislavy II., od autobusovej zastávky Slovnaft – Vlčie hrdlo. Foto v titulke článku: František Bodnár.

6. Tip na film – po výbornom hudobnom filme Zrodila sa hviezda (Bradley Cooper a Lady Gaga) prišiel do kín dlhoočakávaný životopisný film o Freddiem Mercurym – Bohemian Rhapsody. Dvojhodinový film mapuje raketový vzostup kapely Queen a predovšetkým strastiplný život hlavného protagonistu, Freddieho Mercuryho. Vo filme sú niektoré udalosti, ktoré sa v skutočnosti odohrali inak, a film je celkovo podaný decentnejšie, než aká bola realita. Fanúšikovia Queenu sa však určite potešia zážitku z hudby – vo filme zaznie skutočný Mercuryho hlas, ale aj hlas kanadského speváka Marca Martela a Ramiho Maleka, ktorý túto hudobnú legendu stvárnil.

7. Tip na handmade – slovenský výrobca drevených predmetov a dekorácií – Wood, potešenie z dreva. Ide o malú rodinnú firmu, v hlavnej úlohe s otcom, ktorý sa venuje ručnej výrobe drevených dekorácií do bytu, či záhrady. Každý jeden kúsok je jedinečný a originálny s vlastným príbehom. Okrem servírovacích podnosov ponúka aj organizéry, lampy, svietniky, kríže a vianočné ozdoby. Navyše je donorom Dobrého obchodu.

wood drevene vyrobky
sashe.sk/wood

8. Tip na divadlo: Dvaja mladí ľudia sa oženia bez vedomia svojich otcov. Ale čo ak ich otcovia majú s nimi iné plány? A čo ak sú mladíci na otcoch finančne závislí? To už je problém. Našťastie je tu Scapin a všetko bravúrne vyrieši. Nepohybujeme sa v 17. storočí , ale teraz, dnes, v cirkuse nášho sveta, vzťahov a podvodov, v cirkuse slov, vášní, pohybu, hudby a atrakcií. A hlavne humoru. Cirkus Scapin otvára pre vás dvere. Stačí vstúpiť – J. B. P. Moliére: Cirkus Scapin.

9. Tip na knihu – nový román Veroniky Homolovej Tóthovej, ktorú sme nedávno mali možnosť vidieť aj pri prezentácii v Inchebe –  má názov Mama milovala Gabčíka. Odohráva sa v ňom príbeh Jozefa Gabčíka, ktorý sa počas druhej svetovej vojny v roku 1942 spolupodieľal na atentáte na Heydricha, a mladej ženy Anny Malinovej, ktorá v udalosti taktiež zohráva dôležitú úlohu. Veronika Homolová Tóthová sa rozhodla pripomenúť tento príbeh aj kvôli Anninej dcére – Alene Voštovej. Aj vďaka ich odhodlaniu a odvahe sa mohlo po druhej svetovej vojne Československo obnoviť v pôvodných hraniciach.

10. Outfit od Stylist Alexandra

kolaz outfit moda stylistka
Koláž od Stylist Alexandra

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu