Redakčný výber akčných žien

0
Redakčný výber akčných žien
ladovy dom

Po týždni nabitom akciami v Bratislave, Košiciach a Poprade vám prinášame novinky a zaujímavosti z rôznych oblastí. Nebude chýbať info o medzinárodnej konferencii, kde nechýbalo ani Slovensko, tip na podnikanie, na výlet, na nový film a aj gastronomické odporúčanie.

1. Pred pár dňami bola v bulharskej Sofii v rámci konferencie Startup Europe Summit 2018 podpísaná deklarácia, ktorá má posilniť podporu v oblasti digitálneho a technologického podnikania krajín strednej a východnej Európy. A nechýbalo medzi nimi ani Slovensko. Cieľom konferencie bolo nadviazať užšiu spoluprácu medzi krajinami v tomto regióne. Vďaka nej môžu tieto krajiny zdieľať skúsenosti a spoločne budovať región s priaznivým inovačným ekosystémom, ktorý je schopný prilákať talent, technologické spoločnosti aj zahraničných investorov.

2. Túžite začať s podnikaním a chcete vedieť, či má váš podnikateľský nápad zmysel? Vtedy je dobré poradiť sa s odborníkom. Stačí sa obrátiť na konzultantov, ktorí sú už skoro v každom meste. Aj v súvislosti s našimi eventami máme s nimi dobrú skúsenosť  – vedia poradiť ohľadom biznis plánu a cash flow. Taktiež vám povedia, či má váš nápad vôbec potenciál a či je dobré pretaviť ho do podnikania. Všetky informácie nájdete na zacinamepodnikat.sk

3. Vedeli ste, že ženy majú vyvinutejšie chuťové poháriky než muží? Prezradila nám to aj naša spíkerka v Tatrách, Slavomíra Raškovič. Táto dáma je tretia najlepšia someliérka a vlastní reštauráciu Gašperov mlyn, kde sa dostanete iba na vopred dohodnuté rezervácie. Gašperov mlyn je podtatranská vila ponúkajúca oddych, komorné prostredie, skvelú gastronómiu a nezabudnuteľný umelecký zážitok – 9-chodové menu!

Gašperov mlyn
Gašperov mlyn

4. Odborníci varujú pred prehliadkami Victoria’s Secret, kde modelky pred prehliadkami doslova hladujú. Adriana Lima, najdlhšie pracujúca modelkou tejto značky, stála pred objektami kamier už 4 týždne po narodení svojej dcéry. Každý deň publikovala na instagrame video, ako tri hodiny skáče cez švihadlo. Niektoré z modeliek sa snažia nejesť tuhú stravu, iné odmietajú tekutiny. Supermodelka Robyn Lawley, ktorá sa objavila vo viacerých kampaniach, napr. v Sports Illustrated a bola touto značkou odmietnutá pre svoje krivky, hovorí: “Tieto ženy majú dysmorfiu (tvarovú odchýlku). Všetky majú nádherné postavy a nepotrebujú robiť nič z toho, čo robia. A to je tá irónia.”

5. Tip na výlet – Tatranský dóm z ľadu na Hrebienku. Už po šiestykrát otvorila vo štvrtok podvečer svoje brány najväčšia atrakcia zimnej sezóny v Tatrách – Tatranský ľadový dóm, vytvorený z rekordných 225 ton ľadu. Minulý rok umelci vytvorili kópiu Gaudího chrámu Sagrada Familia (na foto v titulke, zdroj: sdetmi.sk), tento rok ľadový dóm nesie podobu Baziliky Sv. Petra v Ríme a Berniniho kolonády a je postavený z 1 880 kusov ľadových blokov.

6. Hovorí sa, že oči sú bránou do duše. Ale podľa doktorky Lucie Sonntag z Neovízie sa nimi dá vidieť priamo do nášho tela. Táto odborníčka tvrdí, že cez oči dokáže zistiť, aké ma človek zdravotné problémy. Počas očného vyšetrenia vie napríklad odhaliť cievne ochorenia. Chirurgička sa venuje sa komplexnej očnej diagnostike, diagnostike a liečbe glaukómu a ochorení zadného segmentu oka. Vykonáva plastické a estetické operácie okolia oka.

7. Tip na hand-made – šperkárka zo Starej Ľubovne – Annamaria Mikulik

8. Hudobný tip – aktuálna držiteľka titulu Československá Superstar, Tereza Mašková predstavila svoj dlhoočakávaný singlový debut. Skladbu New Me odpremiérovala počas uplynulého víkendu, v sobotu 17. novembra v sprievode vydareného videoklipu s rozprávkovou atmosférou. Skladba sa zrodila zaujímavým spôsobom, na tzv. songwritingovej session s londýnskym producentom Jonathanom Owusu-Yianomahom. Ako tvrdia jej autori, „pieseň bola doslova ušitá Tereze priamo na mieru a dokončovala sa do posledného detailu na trase Londýn-Praha-Bratislava,”

9. Tip na kino – Animovaná rozprávka Dilili v Paríži je filmom, ktorý nám prostredníctvom dobrodružstva malého dievčatka priblíži obdobie belle epoque v dejinách Francúzska. Odvážna Dilili spolu so svojím kamarátom Orelom sa vydajú po stopách spolku, ktorý stojí za únosmi dievčat v Paríži. Mladí hrdinovia stretnú počas svojho „vyšetrovania“ významné osobnosti tej doby – od Marie Curie až po Marcela Prousta. Každá z nich im poskytne pomocnú ruku či indíciu. Dostanú sa na pozoruhodné miesta, do tajomného prípadu sa prelína mágia a na jeho konci sa tradične stretne dobro so silami temna.

10. Outfit od stylistky Alexandry Vrábelovej

Koláž Stylist Alexandra
Koláž Stylist Alexandra

žiadne príspevky na zobrazenie