Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

MAGAZÍN PR ČLÁNKY TLAČOVÁ SPRÁVA VZDELÁVANIE

Ženy budú v Prahe posúvať hranice

REDAKCIA
Zdieľať
tedx praha

Zaujímavé osobnosti a inšpiratívne myšlienky, ktoré sa zdieľajú – to sú konferencie TEDx, ktorých sa po celom svete konajú stovky. Niekoľkoročnú tradíciu majú aj v Českej republike. TEDxPragueWomen 2018 tentoraz prišla s témou Ukáž sa! V piatok 30. novembra sa pražskej štvrti Holešovice predstaví osem rečníkov najrôznejších oblastí z Českej republiky a zahraničia.

Menia svet, prekonávajú prekážky a idú ešte ďalej. Nestačí im akceptovať súčasný stav vecí, chcú posúvať hranice. Zažili úspechy i pády, čelia výzvam a dodávajú silu ďalším pri budovaní budúcnosti. Také sú ženy a ich rôznorodý svet. Oslavou ich talentov a zručností je práve aj konferencia TEDxPragueWomen.

Konferencia pre úspešné ženy

“My ženy na seba často zabúdame a sme tu viac pre druhých. Je nám to prirodzené, ale je dobré si pripomenúť, že sme to tiež my, kto vie meniť svet k lepšiemu. Cieľom našich “Womeniek” preto je namieriť na inšpiratívne ženy pomyselnú žiaru reflektorov a pripomínať si, čoho sme my ženy schopné a ako pristupujeme k riešeniu rôznych problémov. Vzájomná inšpirácia a podpora pre nás nie sú len prázdne slová. Ako rečníčka oslovujeme skúsené dámy, ktoré založili rozličné hnutia či biznisy, ale aj dievčatá a ženy, ktoré verejne vystupujú vôbec prvýkrát,” hovorí Denisa Dufková, vedúca tímu TEDxPragueWomen.

Taktiež dodáva: “Aj keď pozornosť venujeme ženám, muži sú v našich radoch vítaní. Ženský a mužský svet aj pohľad na neho, je pre nás obohacujúci z oboch strán. Sme rady, keď nás prídu podporiť a inšpirovať nápadmi či nečakaným uhlom pohľadu.”

TEDx Praha 2017

TEDx Praha 2017

Sedem žien a jeden muž

Kultivácia pracovného prostredia a podpora ľudí v ich raste neodmysliteľne patrí k Monike Hilm, generálnej riaditeľke Vienna House Andel ‘s Prague a autorke knihy “Put Your People First and the Rest Will Follow” (Uprednostňujte svojich ľudí a ostatné bude nasledovať).

Kickboxerka, mnohonásobná víťazka medzinárodných pretekov a zatiaľ jediná Češka s titulom majsterky sveta v hand to hand kombatu Martina Ptáčková verí, že náš osud nie je vo hviezdach, ale v nás samotných.

O tom, ako byť v dnešnom online svete viac vidieť, vie digitálna rozprávačka Michelle Losekoot, autorka novely Květinostesk, cloudových príspevkov Stretávanie a knihy Bez jablka.

Sochárka Barbora Maštrlová ukáže umenie ako možnosť k spoločenskej terapii. Autorka viacerých výrazných výtvarných diel vedie tiež kurz kresby, v ktorom vidí možnosť sprístupnenia umenia laickej verejnosti. Zakladateľka komunitnej ženskej platformy združujúcej takmer 80 tisíc žien Eva Čejková Vašková je presvedčená, že práve ženy môžu zmeniť svet k lepšiemu.

S mladou študentkou a letuškou Agátou Ulrichovou uvidíme, že nie je všetko také, ako sa môže zdať. Svojím nadšením pre pohyb sa ostatných pokúsi nakaziť Hana Dvorská, pravdepodobne najstaršia aktívna kaskadérka na svete. A s jediným pánom, Jiřím Vítkom, sa pozrieme do sveta architektúry, kam podľa neho patrí krása a oduševnenosť priestoru.

TEDx Praha 2017

TEDx Praha 2017

Kde tieto inšpiratívne ženy stretnete?

Poldenné pražské stretnutie TEDxPragueWomen 2018 – Ukáž sa! sa paralelne koná s globálnou konferenciou TEDWomen v Palm Springs (USA). V Prahe sa na vás tešíme v piatok 30. novembra o 17.00 hod v DOX+.

Viac informácií vrátane možnosti zakúpenia vstupeniek nájdete na stránkach tedxprague.cz v udalosti TEDxPragueWomen 2018. Vstupenky sú k dispozícii do stredy 28. novembra 2018. Generálnym partnerom podujatia je Slovenská sporiteľňa, hlavnými partnermi sú spoločnosti T-Mobile a ABB.

Čo je TEDx?

Nezávislé, neziskové, dobrovoľníkmi organizované stretnutie, založené na princípe svetoznámej konferencie TED a s licenciou, ktorú TED organizátorom udeľuje. Jeho cieľom je zdieľať myšlienky hodné šírenia. Písmeno “x” v názve konferencie vyjadruje nezávislosť lokálne organizovaných stretnutí, ktoré ponúkajú priestor miestnym rečníkom. Stretnutie TEDx je kombináciou živých vystúpení rečníkov a premietaných videí TEDTalks. Účelom je inšpirovať, vyvolať diskusie a nadviazať vzťahy. K hlavnému prúdu TED sa následne pridali odnože TEDxYouth pre mladých, TEDxWomen pre ženy či TEDMED pre pracovníkov v zdravotníctve.

 

 

Tagy
REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X