NAČÍTAVAM

Type to search

AKČNÉ TIPY INŠPIRÁCIE MAGAZÍN ODPORÚČANÉ

Redakčný výber akčných žien

REDAKCIA
Share

Čo sa tento týždeň dozviete z našich noviniek? Pripravili sme prierez politikou, domácimi i zahraničnými zaujímavosťami, kultúrou, umením, a tak, ako po minulé razy, prinášame aj tip na hand-made výrobky a odporúčanie na výstavu.

1. Prvý raz sa v histórii volieb USA postúpila do volieb o kreslo v kongrese pôvodná Američanka s indiánskym pôvodom. Deb Haaland zvíťazila v primárkach za demokratickú stranu v štáte Nové Mexiko a vo voľbách môže získať miesto v kongrese. Deb predtým pôsobila ako dobrovoľníčka v kampani pre Baracka Obamu vo voľbách v roku 2008.

2. Rada od Tatiany Ondrejkovej, spolumajiteľky a spoluzakladateľky online predajcu leteniek Pelikán, ktorú Forbes zaradil tento rok aj medzi top self-made podnikateľky Slovenska. Pre magazín Forbes sa vyjadrila: “Nepúšťajte sa do podnikania, ak chcete „iba“ zbohatnúť. Nezačala som podnikať preto, aby som rýchlo zarobila veľa peňazí. Naopak. Chcela som robiť to, čo ma bavilo, a tiež som chcela svetu ukázať, že to viem robiť lepšie ako ostatní. Často stretávam ľudí, ktorí snívajú o vlastnom startupe, ideálne o veľmi úspešnom. Pritom väčšina z nich sníva najmä o tom, že na ňom zarobí veľké peniaze.”

3. Medzinárodný festival súčasného tanca Bratislava v pohybe sa uskutoční 6. októbra a potrvá do 22. októbra. Vystúpia umelci z Francúzska, Nórska, Belgicka, Maďarska, Českej republiky, aj zo Slovenska. Predstavenia budú prebiehať v Mestskom divadle POH, Novej budove SND a v A4 – priestore súčasnej kultúry. Ako sprievodný program bude napríklad kilometrový tanec v centre Bratislavy – experimentálne predstavenie v uliciach centra Bratislavy. Tanečníci sa pokúsia natiahnuť svoj tanec, namiesto obmedzeného priestoru javiska, až na kilometrovú vzdialenosť. Diváci majú možnosť absolvovať celý kilometer alebo len jeho časť s nimi. Uskutoční počas štyroch dní: 6.,7., 13. a 14. októbra.

4. Tip na hand-made – ručne vyrábané šperky od klenotníka Peťa Valentoviča.  Zaujal nás strieborný prsteň v tvare ruže so zirkónom ružovej farby s názvom Romantická duša. Veľkosť vám tento umelec upraví podľa želania, a dokonca ponúka dorobenie celého setu, alebo vyrobí aj z bieleho alebo žltého zlata.  Každá ružička na prsteni iná – ide o jedinečný originál so vsadeným kameňom, taktiež podľa výberu.

prsten valentovic romanticka dusa

Foto: Romantická duša

5. 10 osobností prijalo pozvanie Múzea mesta Bratislavy a stali sa vyslancami desiatich múzeí. Programový cyklus Venujte 30 minút slávy Múzeu mesta Bratislavy je priblížením našich významných expozícii. Návštevníci sa stretnú s konkrétnym umelcom, ale zároveň aj s múzejníkmi. Najbližšie stretnutie je 20. októbra s Kristínou Farkašovou: „Michalská brána je tu od 13. storočia a nad ňou vznikla veža, na ktorej sa od 18. storočia týči archanjel Michal.“ Kristína vystúpi s témou o Múzeu zbraní a Michalskej veži. Stretnutia sa uskutočnia vo Faustovej sieni v Starej radnici o 14:30. Autorkou projektu je Beáta Husová.

6. Piaty ročník prehliadky prvotriednych festivalových filmov z Berlinále, Benátok a Cannes Be2Can odštartoval minulú stredu, ale ešte stále máte možnosť pozrieť si zopár filmov. Tohtoročná prehliadka má 3 sekcie – Premiéry (12 filmov), Súčasný nemecký film (8 filmov) a Best of Be2Can (4 filmy). Projekcie budú prebiehať aj v nových priestoroch – v Novej Cvernovke, v Berlinke SNG a v Divadle Aréna. 1. októbra sa bude premietať film Nedotýkaj sa ma a Modlitba, 2. októbra opäť snímka Nedotýkaj sa ma a Súmrak.

7. Obraz z portfólia Happy Melon Gallery – upútala nás tvorba maliara Juraja, ktorý pôsobí pod pseudonymom Gwassi. Obraz namaľoval olejom na štvorcové plátno a má rozmery 30×30 centimetrov. Juraj sa venuje maľovaniu a kresleniu, maľuje olejom, akrylom a akvarelom.

8. Počas krajších jesenných dní ľudia vyrážajú na turistiku v Kremnických vrchoch. Z hrebeňa Kremnických vrchov pri Skalke sa návštevníkom naskytne hneď niekoľko pôvabných panorám.  Pohľady hrebeňa pri Skalke v pozadí s Banskou Bystricou a na horizonte s Poľanou a hrebeňom Nízkych Tatier sú balzamom na dušu. Fotografia sa nachádza v titulke článku.

9. BBC robila prieskum o najväčších zlozvykoch počas cestovania. Okrem strihania nechtov, telefonovania, jedenia, vykladania nôh na sedadlo sa v rebríčku umiestnilo aj aplikovanie make-upu. Spolucestujúcim vadí, ak sa žena upravuje napríklad púdrom, ale stretávajú sa aj s tým, že si niekto aplikuje kompletný make-up ešte aj s nalepovaním umelých mihalníc.

10. Outfit do práce od Stylist Alexandra:

Tagy
REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

You Might also Like

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X