Redakčný výber akčných žien

0
Redakčný výber akčných žien

Krásny veľkonočný pondelok vám želáme. Čo sme si na tento týždeň pripravili? Okrem tradičných tipov na výlety a do kina pre vás máme aj pikošku z kráľovskej rodiny aj zo showbiznisu!

1. Britská kráľovná Alžbeta II. oslávila svoje 93. narodeniny, ktoré pripadli na Veľkonočnú nedeľu. Panovníčka si sviatky pripomenula účasťou na veľkonočnej omši v Kaplnke svätého Juraja. Sprevádzali ju aj princ William s manželkou Catherine, vojvodkyňou z Cambridgea, a princ Harry. Jej 97-ročný manžel, princ Filip, sa nezúčastnil. Oficiálne oslavy kráľovniných narodenín sa tradične konajú v júni.

2. Začínate podnikať? Ponuka Slovenskej sporiteľne, ktorá sa venuje novým projektom, je pre vás ako stvorená! Ak za zapojíte do programu pre začínajúcich podnikateľov, odborníci vám poradia, na čo sa máte zamerať, navrhnú vám financovanie na mieru a môžu vám poskytnúť financie vo výške až do 50 tisíc eur.

3. Deň otvorených ateliérov je podujatie zamerané na prezentáciu umelcov, ktorí sú súčasťou komunity sídliacej v priestoroch Novej Cvernovky, kreatívneho a kultúrneho centra na Račianskej ulici. Ide o deviaty ročník, ktorý započal svoju tradíciu v areáli bývalej Cvernovky na Páričkovej ulici. Prvého mája v čase od 10:00 do 22:00 sa priestory súkromných ateliérov grafických dizajnérov, maliarov, fotografov, architektov, filmárov, ale aj hudobných skúšobní či remeselných dielní, sprístupnia verejnosti a ich nájomcovia majú možnosť odprezentovať činnosť, ktorej sa počas roka venujú.

4. Nenechajte si ujsť Bratislavský majáles 3. mája. Už 12. ročník mestského otvoreného festivalu na dunajskom nábreží v Bratislave s voľným vstupom. Tri dni plné koncertov a ďalších sprievodných podujatí vyvrcholia krásnym ohňostrojom nad Dunajom. Cez víkend bude otvorený park pre deti a rodičov – detské divadielka, tanečné hry, žonglérske vystúpenia, a iné atrakcie.

5. V Red Cat Cabaret si môžete pozrieť Studio 34 / Party Show! Vychytená a uletená boogie woogie party show sa nesie v štýle 70-tych rokov. Originálny a plnokrvný živý jukebox spevákov a tanečníkov Red Cat Cabaret vám zahrá, zaspieva a zatancuje čo si poviete. Náš playlist obsahuje 34 songov legendárnych discohitov z čias slávneho STUDIA 54 v NYC. Your choice – your show!

Prečítajte si aj minulotýždňový výber noviniek

Babioles
Babioles – La Floraison des Fleurs

6. Tip na handmade – „veľa smiechu, farieb a čarovné dietky, závan levandule a materinej dúšky,hračky s dušou a príbehom, útulné izbičky, oheň v krbe, bylinková záhrada a raňajky v tráve, tvorivé chvíle, obrázkové sny, milujúca rodina, dom plný života“ – vitajte u Babioles. Štýlová sukňa ušitá z originálnej tmavohnedej látky s veľkými pestrými kvetmi.

7. Tip na kino – česko-slovenská dráma Chvilky. Anežka je mladá žena, ktorá si praje, aby vzťah s jej rodinou aj partnermi bol dobrý a kľudný, a to aj za tú cenu, že ona sama ustúpi a bude sa vyhýbať prípadným nedorozumeniam či sporom. Neuvedomuje si ale, že tento pomyselný pokoj je len pokojom pred búrkou, ktorá musí skôr či neskôr prísť. Film hovorí o základných situáciách, vzťahoch a emóciách, ktoré stretávajú každého z nás. Hovorí o láske, bolesti, oddanosti, ale tiež o nádeji, že človek dokáže svoje zranenia premeniť v silu. 

8. Latino kráska Eva Mendes sa nedávno pre časopis Women’s Health vyjadrila: „Nevedela som si predstaviť, že budem mamou, až kým som nestretla Ryana.“ Táto 45-ročná herečka, ktorá kedysi chcela byť mníškou, tvorí pár s hercom Ryanom Goslingom už od roku 2011. Až keď ho stretla, začalo mať pre ňu zmysel mať deti, a chcela mať deti, ktoré by boli práve od neho. Vychovávajú spolu dve dcéry – Esmeraldu, ktorá bude mať v septembri 5 rokov, a čoskoro trojročnú Amandu Lee.

9. Tip na koncert – Bratislava Music Agency pozýva na 13 .ročník medzinárodného festivalu Slovakia Cantat I., ktorého sa zúčastní 15 súborov zo 6 krajín. Hudobný festival bude prebiehať od 25. do 28. apríla v Jezuitskom kostole a hudobnej sieni Klarisky. Súčasťou bude aj Zborová súťaž Slovakia Cantat 2019 pre všetky kategórie v Moyzesovej sieni.

10. Tip na outfit od Stylist Alexandra

Koláž od Stylist Alexandra
Koláž od Stylist Alexandra

Ohodnoťte článok

0

Predošlý Jan Hnízdil: „Telo nie je hlúpe, vie sa uzdravovať samé“
Pokračovať Emancipácia po slovensky
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu