NAČÍTAVAM

Type to search

AKČNÉ TIPY MAGAZÍN ODPORÚČANÉ RELAX

Redakčný výber akčných žien

REDAKCIA
Share
cundy aniston diaz

Kvetnú nedeľu, ktorou začal Veľký týždeň, máme už za sebou, čo nás takto tesne pred Veľkou nocou čaká? Ak nemáte ešte nachystané kraslice pre šibačov, máme pre vás dobrý tip. Ak sa chystáte ísť niekam von, taktiež ponúkame inšpiráciu.

1. Na Zelený štvrtok si kresťania pripomínajú Pánovu večeru a začína sa ňou Veľkonočné trojdnie, ktoré pokračuje cez Veľký piatok ukrižovania a cez Bielu sobotu. Vrcholí sobotnou Veľkonočnou vigíliou a uzatvára sa vešperami na Veľkonočnú nedeľu.

2. IXPO je najväčší technologický festival na Slovensku je určený pre široký okruh ľudí, ktorí sa zaujímajú nielen o technológie, ale aj o to, čo nám prinesú do života. Na jednom mieste nájdete expozície viac ako 60 vystavovateľov futuristických technológií a gamingových vychytávok. Môžete sa ho zúčastniť na Tyršovom nábreží už od 26. apríla.

3. Veľkonočné trhy sa budú konať na Primaciálnom námestí v termíne od 19. do 22. apríla 2019, a to denne od 11:00 do 19:00. Sprievodný kultúrny program plný tradičného slovenského folklóru a veľkonočných zvykov sa bude konať v termíne od 21. do 22. apríla 2019 v popoludňajších hodinách. Môžete sa tešiť na ľudové remeslá, bohatú ponuku veľkonočných suvenírov a výrobkov z majoliky a pochutnáte si na bratislavských rožkoch, štrúdli, syrových špecialitách, lokšiach, divine a na slovenských vínach.

4. Nedávno sme písali o tom, ako sa vyjadril istý francúzsky spisovateľ – že si nevie predstaviť mať vzťah s 50-ročnou ženou. Ale viete, ktorý hollywoodsky herec randí so zrelými ženami? A vôbec to nie je len tak hocikto a môže si vyberať! Predstaviteľ charizmatického Fantóma opery, ale aj hviezda thrilleru Ctihodný občan či romantického filmu P.S. I love you, Gerard Butler. Takmer všetky jeho priateľky mali okolo 50-tky – Lizzie Cundy (49), Brandi Glanville (46), Jennifer Aniston (50), Shanna Moakler (43), Cameron Diaz (46), Naomi Campbell (48). Už len chýba, aby sa tento starý mládenec konečne usadil.

Gerard Butler

Gerard Butler, zdroj Rex / Shutterstock

5. V Slovenskom rozhlase sa budete môcť zúčastniť 14. ročník litera festu, ktorý sa viaže na literárnu cenu Anasoft litera, sa bude konať v átriu a štúdiách Slovenského rozhlasu v Bratislave. Počas troch dní sa na ňom predstavia autori i autorky desiatky a ich knihy s pestrým sprievodným programom. Budete sa môcť osobne stretnúť s desiatimi spisovateľmi a spisovateľkami, ktorí u nás (podľa odbornej poroty) uplynulý rok vydali najzaujímavejšie prozaické knihy.

6. Tip na handmade – zháňate nejaké veľkonočné dekorácie? Petra je šikovná tvorkyňa, ktorá vyrába kraslice, ale aj rôzne iné dekorácie, napríklad s keramiky. Nájdete ich v jej online obchodíku s názvom byPetka.

Kraslice byPetka

7. Tip na kinoZamilovaná Gloria (Gloria Bell) so skvelou Julianne Moore. Gloria je rozvedená päťdesiatnička s už dospelými deťmi a nudným kancelárskym životom. Po večeroch sa však rada odviaže v klube na tanečnom parkete, kde raz stretáva Arnolda. Gloria sa doňho nečakane zamiluje a po rokoch opäť zažíva radosti i strasti nového ľúbostného vzťahu, ktorý ju ovplyvní viac, než je ochotná si priznať.

8. Tip na výlet – prechádzka po Malokarpatskom regióne. Spoznajte región vynikajúcich vín, kvalitnej gastronómie, kultúrnych pamiatok a ľudovej majoliky. Celou cestou vás bude sprevádzať kvalifikovaný sprievodca, ktorý bude prispôsobovať program výletu záujmu väčšiny účastníkov. Akcia sa bude konať cez víkend – 20. a 21. apríla a bude prebiehať na Červenom kameni, v Modre a Svätom Juri.

9. Tip na výstavuMartina Matlovičová vystavuje v Danubiane svoje Ilustrácie. Kombinuje maliarsky štýl s kolážou, koncentruje sa na detail i kompozíciu. Disponuje mimoriadnym zmyslom pre humor, iróniu a sarkazmus. Štylizuje figúry, priznáva zámerne ich hravú infantilnosť aj ich vyšpekulované figliarstvo. Knihu chápe ako komplex a jej tvorba je typická odvážnym invenčným myslením rovnako v ilustráciách ako aj v maľovaných reliéfnych objektoch dekoratívneho znenia, ktoré nesú v sebe konkrétny odkaz. Môžete si ich pozrieť do 22. apríla.

10. Tip na klasický outfit do práce od stylistky Alexandry Vrábelovej

Koláž od Stylist Alexandra

Koláž od Stylist Alexandra

REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X