Rekonštrukcia kúpeľne, ktorú zvládnete aj bez zbytočne drahej poradne

0
Rekonštrukcia kúpeľne, ktorú zvládnete aj bez zbytočne drahej poradne

Kúpeľňa zohráva v našom živote veľmi dôležitú úlohu. Je to priestor na osobnú hygienu, no veľmi často aj synonymom úplného uvoľnenia a relaxu. Aby tieto parametre spĺňala aj vaša kúpeľňa, musíte mať k dispozícií všetky dôležité zariadenia.

O ktoré doplnky sa jedná vám povieme. Dôležité je, že si s nimi zariadite alebo zrekonštruujete tento priestor aj bez pomoci zbytočne drahej poradne. Stačí využiť moderné a efektívne riešenia, vďaka ktorým bude vaša kúpeľňa mimoriadne nádherná.

Uprednostnite vinylové podlahy

Výber podlahy podlieha mnohým faktorom, ktoré majú na ňu počas jej používania veľký vplyv. V kúpeľni je náročných podmienok viac, preto nie je odolnosť podlahy voči vode a vlhkosti jediným kritériom správneho výberu. Treba dbať aj na protišmykovosť podlahy a koeficient trenia, ktorý dokonca stanovujú aj rôzne vyhlášky a normy.

Nemenej dôležitá je aj jednoduchosť, inštalácia a údržba. Všetky tieto vlastnosti dobre zohľadňuje dnes veľmi populárna a vysoko odolná vinylová podlaha, na ktorej položenie nepotrebujete žiadneho odborníka. Vytvára v priestore príjemné teplo a dobre izoluje nielen pred vlhkosťou a vodou, ale aj hlukom.

Prečítajte si: Zlepšováky alebo 9 tipov, ako si viete vylepšiť domácnosť

zena opravuje vrtacka
Foto: pixabay.com

Nepodceňte výber dôležitých detailov

Tými určite budú aj správne termostatické batérie, ktoré vám okrem štýlového dizajnu zabezpečia vždy teplú vodu. Moderné sú stále chrómové verzie, keramické materiály, ale aj kameninové modely, ktoré vytvoria v kúpeľni originálnu atmosféru a nádych luxusu.

Mnohé z nich disponujú tlačidlom s úsporným ovládaním prietoku a individuálne nastaviteľnou úspornou zarážkou. Nechýbajú ani integrované spätné klapky a sitko na nečistoty. Jednoducho doplnok, ktorý má vo vašej kúpeľni svoje miesto a účel.

Zvážte výber interiérových dverí

Relax, ktorý naše telo pre svoj pokoj potrebuje si vyžaduje vytvorenie určitých podmienok a atmosféry. O tú správnu sa starajú aj dobre zvolené a do kúpeľne vhodné interiérové dvere. Zaistia vám potrebné súkromie a priestor na príjemné oddychovanie.

Nezabudnite ani na správnu veľkosť, typ otvárania a kľučku, ktorá bude tou najlepšou čerešničkou na torte. Všetko potrebné na takúto rekonštrukciu kúpeľne nájdete aj v online obchodoch, takže nemusíte mať obavy z ohrozenia svojho zdravia pri cestovaní za vhodným sortimentom. Vyberajte správne a vaša kúpeľňa vám „sadne“.

Zdroj obrázka: Pixel-Shot/Shutterstock.com

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu