Školáčka viezla otca na bicykli viac ako 1200 kilometrov, ohúrila aj cyklistickú federáciu

0
Školáčka viezla otca na bicykli viac ako 1200 kilometrov, ohúrila aj cyklistickú federáciu

V Indii sa možno zrodila budúca cyklistická hviezda. Volá sa Joyoti Kumariová, má 15 rokov a počas siedmich dní odjazdila na bicykli viac než 1200 km z Gurugramu neďaleko hlavného mesta Dillí až do jej rodnej dediny Bihar na severovýchode Indie.

Bicykel za posledné úspory

Bicykel si kúpila za posledné úspory, aby tam odviezla zraneného otca. Mohan Paswan v dôsledku koronakrízy prišiel o prácu, živil sa ako vodič rikše. Okrem neho mala na bicykli ešte potrebnú batožinu, ktorú tiež potrebovala preniesť na obrovskú vzdialenosť. Ich úspešná cesta trvala od 10. do 16. mája.

Pätnásťročná Jyoti Kumariová odviezla svojho otca na zadnom ráme bicykla 1200 km do ich rodnej dediny. Je to prekrásny počin vytrvalosti a lásky,” napísala na twitteri Ivanka Trumpová, dcéra amerického prezidenta Donalda Trumpa. Aj jej zásluhou sa o mladej Indke dozvedelo veľa ľudí z celého sveta a na jej konto pribúdali obdivné a zároveň povzbudivé odkazy.

Prečítajte si: Aký vplyv na prezidenta má Melanie Trump?

Zdroj: ichowk.in

Otestuje ju cyklistická federácia

Nezvyčajný počin ôsmačky zo základnej školy neunikol ani predstaviteľom Indickej cyklistickej federácie. Jej šéf Onkar Singh na webe Hindustan Times vyhlásil: “Preukázala nezvyčajnú vytrvalosť, preto sme sa rozhodli, že ju otestujeme. Vraveli sme jej, že v školskej dochádzke môže pokračovať aj v našich akadémiách v Dillí.”

Talentovaná dievčina by sa do Dillí mala presunúť po skončení zákazu cestovania v súvislosti s pandémiou koronavírusu v Indii. “Musíme zistiť, či bude schopná jazdiť na bicykli aj pri porovnávaní sa so súpermi,” doplnil Onkar Singh.

Zdroj: Webnoviny.sk – Školáčka viezla otca na bicykli viac ako 1200 kilometrov, ohúrila aj cyklistickú federáciu © SITA Všetky práva vyhradené, https://t.co/uOgXkHzBPz

žiadne príspevky na zobrazenie