Skúsili ste už jedlo v krabičkách? Aké sú jeho výhody?

0
Skúsili ste už jedlo v krabičkách? Aké sú jeho výhody?
vitabox

Zdravý životný štýl je výsledkom rovnice pre zdravú stravu a pravidelný pohyb. Ak sa hovorí o strate hmotnosti, tým zásadným prvkom je v skutočnosti stravovanie. Podľa odborníkov tvorí vyvážená strava až 80% vášho úspechu. A často sú to práve potraviny a príprava jedál, pri ktorej zlyhávame. Častokrát, keď rozmýšľame, ako zdravo a chutne variť, skončíme pri tom, že nám už dochádzajú nápady na nové recepty a naše jedlo sa stáva jednotvárnym.

Kde najčastejšie robíme chybu?

Väčšinou je to vo vysokom príjme sacharidov, ktoré sa ľahko môžu zmeniť a uložiť vo forme tukov. Sacharidy samy o sebe nie sú zlé, naše telo ich potrebuje, len si treba občas všímať, o aké sacharidy ide, prípadne sledovať hodnotu glykemického indexu.

Častokrát používame polotovary a jeme málo ovocia a zeleniny. Pri rýchlom životnom štýle je pre nás náročné myslieť ešte aj na to, čo budeme variť, preto siahame po jednoduchších alternatívach.

Ďalším problémom je, že tým, že sa naša strava opakuje, málokedy býva vyvážená. Niektoré diéty sa zameriavajú na radikálne zníženie sacharidov, niektoré vylučujú príjem ovocia.

Strava v krabičkách

Skúšali ste už dodávku hotových jedál v krabičkách? Aké to má výhody?
 
– vďaka dodávke kompletného denného menu šetríte čas. Nemusíte sa starať o to čo variť, kedy to variť, čo nakúpiť a kedy to nakúpiť.
– ušetríte aj peniaze, pretože ak chcete napríklad jednu porciu kuracích pŕs, nemusíte kupovať celé kura.
– máte vyváženú a zdravú stravu
– získate správne návyky na pravidelné stravovanie v správnych množstvách
– stratíte nadbytočné kilogramy
 
Samozrejme, treba si vybrať tú správnu.

Ako si vybrať to  správne jedlo v krabičkách?

Na trhu je viacero služieb, ktoré ponúkajú krabičkovú diétu. Pri výbere je dobré pozrieť si, kto za touto službou stojí a ako vyzerá jedálniček.
 
My sme vyskúšali Vitabox. Na receptúrach sa podieľal MUDr. Juraj Chovan, ktorý je certifikovaným výživovým poradcom a trénerom. Okrem toho, Vitabox odporúča aj úspešná fitnesska Tatiana Žideková, s ktorou sme spravili rozhovor.

VITABOX obsahuje všetky potraviny, ktoré určite poznáte, ale s tým rozdielom, že sú vhodne nakombinované a zdravo pripravované. Program využíva vyváženú a chutnú kuchyňu dodávanú priamo k zákazníkom a to vo viacerých slovenských mestách.
Foto: vitabox
 
Ráno pre vás navaria všetkých 5 jedál (ale môžete si vybrať napríklad len obedy), zabalia do obalov, potom vám ich doručí kuriér. Ako prvé jedlo z balíčka konzumujete obed, potom olovrant a večeru. Raňajky a desiatu si uložíte na noc do chladničky a skonzumujete ich nasledujúci deň. Potom stačí už len počkať na kuriéra, ktorý vám doručí Vitabox menu na ďalší deň.
Menu je možné doručiť aj v EKO obaloch.
 
Ktoré sú najobľúbenejšie jedlá klientov?
  • Losos s hráškovým pyré
  • Domáca raw tyčinka
  • Vegánske bryndzové halušky
  • Smoothie

Okrem všetkých benefitov je proces chudnutia progresívny, bez jojo efektu a nestrácate zbytočne čas. Chudnete bez toho, aby ste poškodili vaše telo a získate dobré stravovacie návyky.

Foto: vitabox.sk

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu