Nenáročná výbava, ktorá vám rozhýbe celé telo

0
Nenáročná výbava, ktorá vám rozhýbe celé telo

Osvedčené cvičebné pomôcky bez náročnej manipulácie či nutnej montáže sú pre viacerých viac ako vítané. Vyskúšali ste už ale také cviky, čo dokážu zapojiť celú váhu vášho tela pomocou jednoduchého závesného systému alebo dáte prednosť svižnej pohybovej aktivite v prírode? Nech už si vyberiete akokoľvek, ich jednoduché praktizovanie si získa aj vás.

Existuje enormné množstvo fitness pomôcok a náradí, ktoré vám spravia dobrú službu a nielenže vás dokážu udržať vo forme, ale s ich pomocou pôjde aj o zapojenie celého svalstva. Vybrať si spomedzi týchto druhov môže byť pomerne náročné. Ak ale viete, čo by vás mohlo osloviť a aké sú vaše očakávania, voľba môže byť oveľa jednoduchšia. Pokiaľ ale aj naďalej váhate, skúste sa inšpirovať pohybovými aktivitami, ktoré si dokázali získať celosvetové uznanie svojím jednoduchým používaním.

Zapojenie celej váhy tela

Čoraz viac vyhľadávanou fitness pomôckou na posilňovanie sa stáva cvičenie pomocou TRX. Možno ste o tom ešte nepočuli, takmer určite ste sa s týmito dynamickými cvikmi už ale niekde stretli. Práve vďaka svojej jednoduchosti sa tento závesný systém teší z celosvetovej popularity a pokiaľ sa chcete dlhodobo udržiavať v kondícii, táto cvičebná pomôcka bude tá pravá.

Prečítajte si rozhovor s Katarínou Arendas, ktorá sa venuje nordic walkingu

Svižné tempo

Športovať a rozhýbať celé svoje telo môžete aj pomerne nenáročnou výbavou. Nepotrebujete k tomuto cviku výstroj veľkých rozmerov či komplikované vybavenie, postačujúce vám budú dve palice. Počuli ste už o outdoorovej aktivite s názvom nordic walking? Jednoduchý šport predstavujúci chôdzu v svižnom tempe dokáže zapojiť až 90 % vášho svalstva, ak používate správnu techniku a kvalitné palice na nordic walking. V žiadnom prípade ich nezamieňajte s trekingovými palicami.

Ak pri cvikoch preferujete nenáročnú výbavu s jednoduchým nastavením a možnosťou prenosu, tieto športové pomôcky si získajú vašu priazeň. Vyskúšate svižnú chôdzu alebo sa odhodláte na rovnomernú záťaž celého tela pomocou fitness náradia TRX?

Zdroj obrázka:

UfaBizPhoto / Shutterstock.com

žiadne príspevky na zobrazenie