Skutočný príbeh: Ako som sa druhý raz zamiloval do svojej ženy

0
Skutočný príbeh: Ako som sa druhý raz zamiloval do svojej ženy

„Keď som sa prvýkrát oženil, boli sme vášniví. Robili by sme veci jeden pre druhého. A tešili sme sa zo vzájomnej spoločnosti. Bola z Japonska, ja som Američan,“ hovorí prispievateľ na portáli Quora. Odpovedá tým na otázku Čo spôsobilo, že ste sa opäť zamilovali do svojho partnera?

Naučil som sa hovoriť japonsky a žili sme v Japonsku niekoľko rokov a život bol dobrý. Mali sme spolu deti, ale rokmi to medzi nami ochladlo.

Hovorí sa, že ľudia sa menia a vy sa od seba oddeľujete. Myslím, že ani jeden z nás sa nezmenil. Pochybujem, že väčšina ľudí sa zmení. Očakával som, že svoju lásku založíme na tom, ako veľmi ma miluje ona a ja ju vzájomne. Keby pre mňa urobila niečo pekné, urobil by som niečo pekné pre ňu. Alebo keby som pre ňu urobil niečo pekné, ona by urobila niečo pekné pre mňa.

To všetko znie dobre, ale myslím si, že v praxi to nefunguje. Keď pre ňu urobím niečo pekné, očakávam na oplátku niečo rovnaké. Často sa však stáva, že nevnímate, že to, čo sa robí na oplátku, je rovnako cenné ako to, čo ste mu dali. Takže keď nabudúce niečo urobíte, budete mať menšiu chuť urobiť niečo také pekné. A tak láska akosi odchádza.

Rozchod
Canva.com

V podstate sa prestanete zaujímať, pretože partnera vnímate tak, že vás nezaujíma. A je pravdepodobné, že váš partner k vám cíti to isté. Ani jedna osoba sa nezmenila. Obaja sú tá istá osoba, ale láska tam už nie je. Nechali to špirálu do prázdna. To je to, kam sme sa s manželkou dostali.

Po 20 niekoľkých zvláštnych rokoch manželstva nebolo nič.

Naozaj som nemal chuť niečo urobiť pre svoju ženu, pretože ona pre mňa nič neurobila. Nie, že by sme sa nenávideli. Keď bolo treba, pomáhali sme si, ale to je asi tak všetko.

Bol som z manželstva nešťastný. Buď som chcel ísť preč, alebo som to chcel opraviť. Ale po 20 rokoch manželstva som vedel, že ona sa nebude snažiť manželstvo napraviť. Vedel som, že si myslí, že sa nezmením, tak prečo by mala robiť niečo špeciálne, a ak by som sa zmenil, bolo by to len dočasné a veci by sa vrátili tak, ako boli, tak prečo sa o to pokúšať. Vedel som, že toto bude jej myslenie.

Skutočný príbeh: Cítila som sa ako najväčšie zlyhanie. Ako som mohla dcére vybrať takého hrozného otca?

Canva.com

Mal som teda 3 možnosti

Rozviesť sa, zostať v nezáživnom, bezpohlavnom manželstve alebo využiť šancu a niečo s tým urobiť.

Myslel som si, že rozvod by bol ten lepší spôsob. Začať odznova. Vzdala sa ma a bolo jej to jedno.

Ale aj tak som sa rozhodol, že to skúsim. Úplne som zmenil svoj prístup. Rozhodol som sa, že to skúsim jeden rok napraviť. Nevyžadoval by som od nej nič. Tieto veci by som robil sám. Ak by ju tieto veci uchvátili, vrátila by sa podľa svojich vlastných podmienok a nie podľa mojich.

Tak som urobil nasledovné

Zaviazal som sa, že sa dostanem do formy… lepšia strava, cvičenie.
Zaviazal som sa, že pre ňu každý deň urobím niečo špeciálne bez ohľadu na to, či spolu vychádzame alebo nie.
Zaviazal som sa, že každý deň urobím aspoň 30 minút domácej práce navyše.
Zaviazal som sa jej zložiť úprimný kompliment aspoň raz za deň.
Zaviazal som sa, že sa s ňou nebudem hádať a budem s ňou pokojne diskutovať.
Rozhodol som sa spraviť jej večeru a raňajky tak často, ako to len bude možné.
V podstate som sa rozhodol milovať ju každý deň.

Ako som si aj myslel, nedostal somon nej zo dňa na deň žiadnu odpoveď. Myslím, že niekedy poďakovala, ale to bolo asi tak všetko. Asi po štyroch mesiacoch sa začala meniť. Držal som sa toho. Pokračovala v zmene. No dobre, nezmenila sa. Bola to tá istá osoba, ale videla, že sa snažím. Videla, že je pre mňa dôležitá. Videla, že sa nevzdávam. Chcela byť milovaná.

Situácia sa prekvapivo zmenila

Znova začala robiť veci pre mňa. Začali sme sa spolu oveľa viac rozprávať a robiť oveľa viac. Opäť sme spolu začali chodiť na výlety. Bolo to skoro, akoby sme boli opäť novomanželia, ale s menšou vášňou, ale bolo to skvelé. Niekedy som ju držal v náručí aj 30 minút.

Canva.com

Láska sa dá oživiť. Nie je to ľahké. Skutočná láska vyžaduje prácu.

Vyššie uvedené rozhodnutie milovať ju bez ohľadu na to, čo mi oplatí, bolo druhé najlepšie rozhodnutie v mojom živote. Prvým, samozrejme, bolo oženiť sa s ňou. Naše manželstvo nie je dokonalé, ale každý deň sa na ňu teším. Je to úžasná žena. V podstate je to tá istá osoba, s ktorou som sa oženil. Nechali sme našu lásku zomrieť. Boli sme leniví milenci. Jedného dňa sa ma spýtala, čo to do mňa vošlo a ja som sa s ňou porozprával o svojom pláne. Myslím, že to bol celkom dobrý plán a ona tiež. A áno, stále sme manželia, ale teraz oveľa šťastnejšie.

Vedel som, že naša láska nemôže byť jednostranná, ale tiež som vedel, že niekde treba začať a prečo nie ja. Opýtajte sa sami seba, prečo nie vy? Chcete lásku späť? Akú obetu ste ochotní urobiť, aby ste získal lásku späť? Ak by som sa rozhodol, že ona potrebuje niečo urobiť, zatiaľ čo ja niečo robím, potom by sme boli späť tam, kde sme začali. Nemôžete založiť svoje činy na tom, čo robí ten druhý na oplátku. Musíte sa zaviazať k láske bez ohľadu na to, čo na oplátku urobíte. To je tá obeta a tam sa začne skutočná láska.

Dodatok

Nemôžem uveriť, koľko ľudí čítalo a páčilo sa im to. Niekto spomenul 40-dňovú výzvu. Dozvedel som sa to niekoľko mesiacov po tom, čo som začal túto cestu. V tom istom zmysle existuje film s názvom Fireproof, ktorý sa oplatí vidieť.

Pre mňa sa veci za 40 dní nezmenili. Trvalo to trochu dlhšie. Musíte si však položiť otázku, či je rozvod skutočne tým lepším riešením? Áno, niekedy je. Ale nevera nemusí znamenať koniec života, ako ho poznáme.

Pozerám sa späť na tieto udalosti a zdajú sa mi ako vzdialená spomienka a bolesť. Je to ako zabudnutý sen. Ale naozaj to nebolo tak dávno. Som vďaka tomu lepší človek. Stala sa z nej aj lepší človek a určite sme lepší pár.

Zdroj: quora.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu