Skutočný príbeh: Po polročnom chodení sa mi zrazu neozval

unsplash.com

Je normálne, že 6-mesačné „vzťahy“ končia ignorovaním alebo ghostingom? Takto znela otázka na fóre Quora.
“Raz som chodila s chlapcom a bolo to divoké. Intenzívne sme sa do seba zamilovali (alebo som si to aspoň myslela), žili spolu pár mesiacov, plánovali spoločnú budúcnosť,” píše svoju odpoveď koučka Monika Kinley a rozpovedá svoj príbeh.

Stalo sa to počas čias v Abú Dhabí. Bol pekný, talentovaný, citlivý a ja som bola skutočne presvedčená, že on je ten pravý.

Po nejakom čase ho poslala jeho spoločnosť (pracoval v ropnom a plynárenskom priemysle) na mesiac do Ománu. Po tom mesiaci sme sa mali znova stretnúť. Rozlúčili sme sa pred jeho bytom a on mi povedal: „No tak, neplač, žiadne slzy. Zavolám ti zajtra, keď pristanem v Maskate.

To bola posledná veta, ktorú som od neho počula. Žiadny hovor. Žiadny e-mail. Žiadny text. Nič. Nechápala som, čo sa sakra stalo. Mal nehodu na plošine? Je ešte nažive? Prečo som ponechaná v temnote?

Toto sme boli my, keď sme ešte boli spolu

Nenachádzala odpoveď

Bola som zničená. Napísala som e-mail jeho šéfovi, či je Sean v poriadku. Žiadna odpoveď. Poslala som Seanovi email. Žiadna odpoveď.

Trvalo mi jedenásť mesiacov, kým som dosiahla nejaký spôsob, ako to uzavrieť, každý deň z tých jedenástich mesiacov bol plný neustáleho mučenia a vypočúvania. Bola som taká strašná, že som si nezaslúžila žiadne vysvetlenie? Alebo – naozaj zomrel a ja som to nevedela? Čo sa stalo?

Po jedenástich mesiacoch som mu poslala e-mail, kde som sa s ním jednoducho rozlúčila. Priznala som, ako hlboko som bola zranená a že moje srdce bolo zlomené. Povedala som, že čokoľvek ho prinútilo správať sa tak, odpúšťam mu. Povedala som mu, že boli chvíle, keď by som pre neho preplávala cez oceán, ale že chápem, že nie všetko, čo od života chceme, aj dostaneme. To bolo to moje uzavretie… Bola som zasiahnutá ghostingom a prijala som to.

O štyri roky neskôr

V mojej doručenej pošte Linkedin prišla správa od Seana. Je nažive, žiada o stretnutie a o odpustenie. O ŠTYRI PREKLIATE ROKY NESKÔR. Súhlasila som, že sa s ním stretnem. Bola som nad ním, v šťastnom vzťahu s niekým iným, ale bola som zvedavá, čo mi chce povedať a prečo ma po štyroch rokoch kontaktoval.

Potreboval získať moje rozhrešenie. Tie štyri roky ho prenasledovala vina a nedokázal si odpustiť, ako sa správal. Naozaj ma miloval, ale bál sa zaviazať, prevziať zodpovednosť za náš vzťah. Nechcel sa so mnou otvorene rozísť, podľa vlastných slov „to by nedokázal“, ale tiež nemohol zostať. Preto bez slova odišiel.

„Nerozumiem,“ povedala som mu: „Nechal si ma v limbe bez akéhokoľvek vysvetlenia. Mohol si sa so mnou rozísť ako dospelý, povedať mi tie veci. Všetko je lepšie ako žiadne vysvetľovanie.”

“Viem,” povedal, “ver mi, teraz to viem lepšie ako ktokoľvek iný.”

Mohla som len hádať, že odkedy sme sa rozišli, mohol sa tiež stať obeťou ghostingu. Alebo možno, že jeho vlastná vina bola pre neho takou záťažou, že to tisíckrát ľutoval a bol tým prenasledovaný. Tiež som si uvedomila, že na rozdiel odo mňa, Sean nebol schopný dosiahnuť uzavretie. Možno je to karma pre duchov.

Nakoniec som vďaka stretnutiu, ktoré sme mali, pochopila niečo o duchoch. Nebolo to o mne. Bolo to o Seanovej zbabelosti, neschopnosti čeliť situácii mužným spôsobom. Nemal so mnou nič spoločné.

Vráťme sa teda k vašej otázke

Nie, ghosting nie je normálny v žiadnom vzťahu, aj keď ten vzťah trvá len pár dní alebo týždňov. Žiaľ, v dnešnej dobe sa to stalo prijateľnou formou „rozchodu“. Niekedy niektorí ľudia zabúdajú, že skutočný život nie je ako Tinder, potiahnite prstom doprava, potiahnite doľava, ale je to niečo neporovnateľné. Vyrovnať sa so skutočnými ľudskými emóciami v reálnom živote si vyžaduje viac ako toto a nevedomosť nie je cesta, ktorá vás dostane ďaleko. Pretože, hádajte čo? Nájde si vás odplata.

Ak ste ten, kto čelil ghostingu, neberte to osobne, nemá to nič spoločné s tým, kto ste ako osoba. Ak ste ten, kto uvažuje o tom, že niekomu takto ublíži, povedala by som: „NIE“. Karma je sviňa a môže vás uhryznúť desaťkrát silnejšie.

Zdroj: Quora.com