Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

BLOG MAGAZÍN VZŤAHY ZDRAVIE

Skutočný príbeh: Toto ma najviac vyčerpalo v manželstve

Zdieľať

“Môj manželský život sa začal v decembri 2013. Prvé dva roky bolo všetko v poriadku. V treťom roku sme začali plánovať rodinu a začala som sa radiť s gynekológom. To bol začiatok mojej liečby neplodnosti,” hovorí anonymná prispievateľka na portáli Quora.

Odpoveď smerovala na otázku na tomto portáli: Čo vás najviac vyčerpalo v manželstve? Pani sa ďalej podelila o svoj neľahký príbeh…

Liečba pokračovala a gynekológ nakoniec povedal, že chce vidieť lekársku správu môjho manžela. Správy ukázali, že môj manžel je diabetik. Tak sme to v roku 2018 začali konzultovať s endokrinológom, aby sme lepšie zvládali cukrovku.

Počas všetkých stretnutí sa môj manžel neustále sťažoval na bolesť v oblasti bokov. Lekári to zanedbali. Zrazu manžel nemohol chodiť. Mal diagnózu, pri ktorej zlyhali oba bedrové kĺby a jediným riešením bola obojstranná náhrada bedrového kĺbu. Môj manžel neznáša návštevy lekárov a nechce sa čo i len priblížiť k žiadnemu lekárovi.

Pixabay.com

Druhý posudok z inej nemocnice bol, že ide o reumatoidnú artritídu. Technicky teda môj manžel potrebuje endokrinológa a reumatológa, aby mohol viesť normálny život. Manžel už nezniesol bolesť a s veľkými ťažkosťami súhlasil s operáciou v roku 2019.

Teraz sme v roku 2021 a čaká sa na jeho výmenu pravého bedrového kĺbu. Keďže cukry stále nie sú pod kontrolou, nedávno sme urobili test, aby sme zistili hladinu kortizolu. Našťastie výsledky testov boli normálne a vylúčili Cushingovu chorobu. Kontrola cukrovky je teraz oveľa lepšia vďaka lepšiemu zvládaniu reumatoidnej artritídy.

Po operácii výmeny bedrového kĺbu bude potrebovať podporu minimálne 2 mesiace, aby sa vrátil do normálu. Prešla som si týmto procesom už v roku 2018 a v roku 2021 som čakala podobné riešenie.

Prečítajte si: Skutočný príbeh – po polročnom chodení sa mi zrazu neozval

Pixabay.com

Vyčerpanie zo starostlivosti

Vyčerpanie v manželskom živote je starostlivosť o manžela, behanie po nemocniciach, viacnásobné návštevy u rôznych odborníkov. Som vďačná, že nemáme deti, inak by som už bola mŕtva.

Množstvo úsilia, ktoré je potrebné na zvládnutie reumatoidnej artritídy a cukrovky, je šialené. Ak sú reumatoidné bolesti môjho manžela akútne, má zvýšenú teplotu a cukry vystreľujú. Ak nastane akákoľvek zmena ročného obdobia, kĺby stuhnú.

Sú dni, keď ho veľmi bolia lakte a potrebuje pomoc pri nosení košele. Pred pár dňami ho veľmi boleli prsty, zápästie a lakeť. Jedine masáže ho zachránia, čo znamená, že mám bezsenné noci. Uložiť manžela do postele je každodennou záležitosťou trieť mu kríže, kolená a dlane. Každý víkend sa starám o to, aby mal uvarené svoje obľúbené jedlo, aby sa znížila určitá forma stresu a jedlo si mohol vychutnať.

Dodatok

Ďakujem všetkým za hlasy a komentáre. Môj manžel v poslednom októbrovom týždni úspešne absolvoval druhú operáciu výmeny bedrového kĺbu. Doma sa zotavuje a mal by nastúpiť do práce 2 mesiace po operácii.

Zdroj: quora.com, foto: pixabay.com

REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár