Skvelé motivačné knihy od úspešných žien

0
Skvelé motivačné knihy od úspešných žien

Dobrá kniha môže byť skvelým akcelerátorom sebarozvoja v osobnom aj v pracovnom živote. V záplave tisícok motivačných diel nie je problém natrafiť na takúto inšpiratívnu literatúru kdekoľvek. Niekoľko skvelých kníh, ktoré sú nabité životnými skúsenosťami úspešných žien, nájdeme v každom dobrom kníhkupectve.

Louise L. Hay – Miluj svoj život  

Autorka motivačných kníh má za sebou bohatú literárnu, vydavateľskú aj mentorskú kariéru. Na jej ceste za úspechom ju nezastavili ani vážne zdravotné problémy, ktoré sa jej podarilo prekonať aj vďaka objaveniu veľkého tvorivého a liečebného potenciálu v sebe samej. Podľa bestselleru Miluj svoj život je zdrojom tohto potenciálu sebaláska, ktorá spúšťa rôzne liečivé a očistné duševné procesy vedúce k lepšiemu zdraviu a vnútornému naplneniu.

Lois P. Frankel – Hodný holky nikdy nedostanou přidáno

288 strán, ktoré čitateľky upozorňujú na 101 chýb v rozvoji ich kariéry. Práve takto je známe dielo plné cenných poznatkov o tom, ako získať v práci viac rešpektu a presadiť svoje nápady. Skúsená koučka a motivačná rečníčka bola pri písaní bestselleru Hodný holky nikdy nedostanou přidáno maximálne otvorená a kládla priame otázky, čo čitateľky vedie k objavovaniu príčin jednotlivých prekážok v ich kariérnom raste.

Carson Tate – Zjednodušte si prácu

Osobná koučka, ktorá sa čitateľkám priblížila práve knihou Zjednodušte si prácu, na to ide inak ako väčšina jej kolegýň. Neponúka žiadne univerzálne návody, skôr zastáva myšlienku hľadania vlastného spôsobu, ako si organizovať prácu a plánovať pracovné tempo. Využíva na to delenie ľudí podľa povahy a výkonnosti do 4 skupín. Čitateľka sa má s jednou z nich stotožniť a následne prispôsobiť štýl práce typológii danej skupiny.

Ayn Rand – Atlas pokrčil plecami

Knihy od priekopníčky filozofického smeru objektivizmus sú náročnejším čítaním. Svoje úvahy o prepojení objektívnej nemennej reality, v ktorej má človek nájsť šťastie na základe individualizmu podloženého racionálnym nazeraním na život, zahrnula aj do románu Atlas pokrčil plecami. Ten je plný kladných postáv, ktorým sa autorka dostáva do duše, čím hľadá odpovede na to, ako môžu cieľavedomí ľudia ovplyvniť svet a ako sa počas tejto cesty nemajú nechať zastaviť zápornými postavami, ktoré sa na nich priživujú.

Radikálna otvorenosť – Kim Scott

Pre ženy vo vedúcich funkciách je kniha Radikálna otvorenosť priam povinnou jazdou. Za množstvom tipov vychádzajúcich z osobnej skúsenosti stojí Kim Scott, ktorá mala možnosť viesť tím ľudí v spoločnosti Google a neskôr pracovala ako koučka v Apple. V oboch firmách nazbierala bohaté skúsenosti s riadením zamestnancov, ktoré sa formou knihy rozhodla podať ďalej.

Judith Orloff – Sprievodca pre vysoko citlivých ľudí

Zvýšená citlivosť, senzitivita či prílišná empatia môže byť darom aj prekliatím. Záleží iba na nás, ako s týmito atribútmi naložíme. Podľa psychiatričky Judith Orloff existujú účinné triky, ako ich využiť vo svoj prospech a zvládnuť problémové situácie, ktoré prinášajú. Tieto triky opísala v knihe Sprievodca pre vysoko citlivých ľudí, ktorou uisťuje každú citlivú bytosť o výhodách tohto daru nielen v osobnom živote, ale aj na pracovisku.

Ruth Soukup – Nad vecou

Tvorba americkej rečníčky a spisovateľky sa zameriava na hľadanie rovnováhy a vyváženie jednotlivých oblastí života. V knihe Nad vecou ide ešte ďalej a čitateľkám umožňuje nazrieť na vlastné zlozvyky, ktoré v jej živote spôsobujú chaos. Kniha je tak autentickým dielom, pri ktorom nadobudneme pocit, že zažívame podobné životné situácie ako autorka. Zároveň nám prináša cenné tipy, ako sa tohto chaosu a nežiaducich vplyvov postupne zbaviť.

Natalia Grace – Práca, peniaze a láska. Sprievodca sebarealizáciou.

Rovnováha založená na vyvážení pracovného aj osobného života sa stala ústrednou témou aj v motivačnej príručke „Práca, peniaze a láska. Sprievodca sebarealizáciou.“ od lektorky a psychologičky Natalii Grace. Tá ukazuje čitateľkám osvedčené metódy, ako v živote nastoliť väčší poriadok a tým sa aktívne pričiniť o vyššiu prosperitu a lepšie domáce zázemie, ktoré musia fungovať ruka v ruke.

Foto: www.pixabay.com

Uvedené knihy sú len malou vzorkou diel, ktoré na ceste sebarozvoja stoja za prečítanie. Kým niektoré nás prinútia prehodnotiť bežné chyby, ktorých sa dopúšťame, iné nás nabijú energiou do ďalšej práce na sebe. Navyše, po každom prečítaní sa z nich dozvieme vždy niečo nové, čo môžeme okamžite aplikovať do praxe.

Prečítajte si aj: Top 5 kníh o modernom tradingu pre obchodníkov

Zdroj foto na titulke: www.pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie