Sociálna poisťovňa kontaktuje na možnosť využitia generálneho pardonu. Zmenu kontaktných údajov treba nahlásiť

0
Sociálna poisťovňa kontaktuje na možnosť využitia generálneho pardonu. Zmenu kontaktných údajov treba nahlásiť

28.3.2023 (SITA.sk) – Sociálna poisťovňa v týchto dňoch zasiela upozornenia na možnosť využitia generálneho pardonu. Tie subjekty, ktorých sa táto možnosť týka a Sociálna poisťovňa na ne eviduje kontakty, dostanú SMS, e-mail alebo správu do elektronickej schránky.

Kontaktné údaje

Na možnosť využitia generálneho pardonu bude Sociálna poisťovňa upozorňovať pravidelne mesačne počas jeho trvania až do augusta.

Poisťovňa zároveň klientom pripomína, že v prípade, ak v poslednom období zmenili kontaktné údaje, aby túto zmenu oznámili. Samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) si svoje kontaktné údaje môžu v Sociálnej poisťovni aktualizovať prostredníctvom eSlužieb.

Výška svojho dlhu

Zamestnávateľ si kontaktné údaje môže preveriť a doplniť pri odosielaní registračného listu fyzickej osoby, registračného listu zamestnávateľa, či mesačného výkazu poistného. Klienti si kontaktné údaje môžu aktualizovať aj pri osobnej návšteve pobočky Sociálnej poisťovne.

Subjekty, ktoré poznajú výšku svojho dlhu, ho môžu ihneď uhradiť. Zamestnávatelia tiež môžu ihneď odovzdať chýbajúci mesačný výkaz a uhradiť dlh.

Sociálna poisťovňa na základe generálneho pardonu automaticky odpustí penále a bude ich o tom informovať. Prvý proces hromadného oddlženia vykoná Sociálna poisťovňa v apríli.

Viac k témam: elektronická komunikácia, Generálny pardon, SZČO
Zdroj: SITA.sk – Sociálna poisťovňa kontaktuje na možnosť využitia generálneho pardonu. Zmenu kontaktných údajov treba nahlásiť © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie