Šokujúce: Satanisti v Novom Mexiku otvárajú potratovú kliniku, aby sa vyhli zákonu

0
Šokujúce: Satanisti v Novom Mexiku otvárajú potratovú kliniku, aby sa vyhli zákonu

Skupina politických aktivistov Satanic Temple známa protestmi proti náboženskej symbolike na verejných priestranstvách oznámila, že v Novom Mexiku otvorí bezplatnú potratovú kliniku ponúkajúcu recepty na lieky, ktoré spôsobujú potrat.

„The Satanic Temple s hrdosťou rozširuje možnosti reprodukcie pre našich členov. Toto je len začiatok,“ povedala Erin Helian, výkonná riaditeľka kampaní skupiny. „Zostaneme neochvejní, keď budeme pokračovať v boji za dodržiavanie reprodukčnej spravodlivosti v Spojených štátoch.“

Potrat je v Novom Mexiku legálny až do okamihu narodenia, s výnimkou miest Clovis a Hobbs, ktoré prijali zákony zakazujúce potraty po zvrátení sporu Roe vs. Wade. Krok Satanic Temple sa považuje za pokus čeliť akýmkoľvek obmedzeniam potratov v štáte.

Satanský potratový rituál

Skupina, ktorá popiera existenciu Satana, ale spája sa so satanskými rituálmi, hovorí, že online klinika bude poskytovať „lieky“ na potrat poštou tým, „ktorí chcú vykonať náboženský potratový rituál Satanského chrámu“.

Satanský potratový rituál“ zahŕňa proces, keď si osoba pripomenie, že jej telo je nedotknuté, podstúpi interrupciu a potom prednesie osobnú afirmáciu.

Otvorenie potratovej kliniky nasleduje po sérii vysoko medializovaných kampaní, ktoré skupina zorganizovala, aby presadzovala údajnú slobodu náboženstva. Podľa ich tlačovej správy The Satanic Temple „čelí náboženskej diskriminácii s cieľom zabezpečiť odluku cirkvi od štátu a brániť ústavné práva svojich členov“.

Záber so stretnutia satanistov v roku 2022 (zdroj: The Satanic Temple)

Socha Baphometa na protest proti soche Desatora

Medzi minulé iniciatívy patrí umiestnenie bronzovej sochy „Baphometa“ pred Oklahomský Kapitol na protest proti soche Desatora. Skupina sa tiež dostala na titulky novín pre organizovanie klubov „After School Satan“ na verejných školách, ktoré majú kresťanské kluby „Good News“.

Potratová klinika v Novom Mexiku sa podľa webovej stránky The Satanic Temple bude nazývať „Satanská potratová klinika Samuela Alito’s Mom“.

Samuel Alito je sudca Najvyššieho súdu USA, ktorý v júni 2022 potvrdil väčšinový názor na prípad Dobbs vs. Jackson Women’s Health Organization, ktorý zvrátil prípad Roe vs. Wade. Väčšina totiž zastávala názor, že umelé prerušenie tehotenstva nie je ústavným právom, keďže ho ústava nespomína a jeho hmotné právo nie je „hlboko zakorenené“ v histórii krajiny. A to znamená, že jednotlivé štáty majú právomoc regulovať prístup k interrupciám.

Prečítajte si: Bývalá členka Svedkov Jehovových prehovorila – moja mama so mnou jednala, akoby som bola mŕtva

Sudca Samuel Alito, ktorému satanisti nevedia prísť na meno, https://en.wikipedia.org/wiki/Samuel_Alito

Sudca Samuel Alito sa podľa satanistov nemusel narodiť

Satanský chrám na svojej webovej stránke bezočivo uvádza: „V roku 1950 matka Samuela Alita nemala iné možnosti. Názov kliniky slúži na to, aby ľuďom pripomenul, aké dôležité je mať právo ovládať svoje telo a potenciálne dôsledky straty tohto práva.“

Webová stránka obsahuje animovaný obrázok staršej ženy, ktorá vchádza do kliniky a hovorí: „Kiežby bol potrat legálny, keď som bola tehotná.“

Ethel Maharg, výkonná riaditeľka Right to Life v Novom Mexiku, povedala KOB4, že vyhlásnie The Satanic Temple je „strašná vec“. „Snažia sa z toho urobiť náboženské právo, aby mohli využiť, právo prvého dodatku v praxi. Ale sloboda prejavu a náboženstva je niečo iné,“ povedala Ethel Maharg.

Prístup k potratom aj z iných štátov

Klinika pre potraty má stránku „často kladené otázky“, ktorá sa zaoberá otázkou prístupu k potratom pre tých, ktorí nežijú v Novom Mexiku. „Bez ohľadu na to, kde žijete, ak ste počas videokonzultácie v štáte Nové Mexiko a keď vykonávate svoj rituál potratu, budete dodržiavať zákon,“ píše sa na webovej stránke.

„Ak však cestujete do štátu, kde je potrat nezákonný a potrebujete následnú starostlivosť, môžu existovať určité riziká,“ píše sa na webovej stránke.

„Bohužiaľ, nemáme dostatok informácií, aby sme vedeli, ako sa budú presadzovať štátne zákony. Veríme, že náboženská povaha našej starostlivosti toto riziko neutralizuje, ale štátne súdy to musia potvrdiť a pracujeme na dosiahnutí tohto potvrdenia,“ píše sa na webovej stránke.

Klinika bude poskytovať potratovú „starostlivosť“ zadarmo, uvádza sa na webovej stránke kliniky a dodáva, že bude financovaná z darov od podporovateľov. Otázne je, či to niekomu stojí za to, aby sa zaplietol s takouto „organizáciou“.

Zdroj: https://www.fox10phoenix.com/news/, www.catholicnewsagency.com

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu