Španielsky súd nariadil mužovi zaplatiť bývalej manželke 200 000 eur za 25 rokov práce v domácnosti

0
Španielsky súd nariadil mužovi zaplatiť bývalej manželke 200 000 eur za 25 rokov práce v domácnosti
pexels.com

Španielsky súd nariadil mužovi zaplatiť svojej bývalej manželke 200 000 eur za 25 rokov neplatenej práce v domácnosti na základe minimálnej mzdy počas celého manželstva, ako sa uvádza v súdnych spisoch.

Mužovi bolo nariadené zaplatiť jej presne 204 624,86 eura, pričom táto suma sa vypočítala na základe ročnej minimálnej mzdy“ počas celého ich manželstva. Uvádza sa to v rozhodnutí súdu v regióne južnej Andalúzie, ktorého kópiu videla agentúra AFP, z ktorej čerpáme informácie.

Po rozvode nemala mať prístup k majetku

Pár mal dve dcéry, pričom ich manželstvo sa riadilo oddeleným majetkovým režimom, ktorý špecifikoval, že čokoľvek, čo každá strana zarobí, je len ich, čo by v tomto prípade zanechalo manželke žiadny prístup k majetku získanému rokmi partnerstva.

Od svadby sa manželka venovala „v podstate práci v domácnosti, čo znamenalo starostlivosť o domácnosť a rodinu a všetko, čo k tomu patrí,“ uvádza sa v rozsudku.

Právne dokumenty ukázali rozpis toho, čo by ročne zarobila za roky od júna 1995 do decembra 2020.

Podobný prípad sa stal v Číne, prečítajte si tu.

pexels.com

Bývalému manželovi bolo tiež nariadené, aby jej vyplácal mesačný príspevok na starostlivosť o dcéry, z ktorých jedna je maloletá a druhá má viac ako 18 rokov.

Nechcel, aby pracovala mimo domu

Žena, ktorá nebola menovaná, v rozhovore pre rádio Cadena Ser uviedla, že jej manžel „nechcel, aby pracovala“ mimo domu, hoci ju nechal pracovať v telocvičniach, ktoré vlastnil, kde sa starala o „vzťahy s verejnosťou a pôsobila ako kontrolórka“.

Okrem toho som sa „venovala výlučne domácim prácam, starala som sa o manžela a dom,“ povedala.

„Prinútil ma prevziať špecifickú úlohu“ vykonávania domácich prác do tej miery, že „som bola na mieste, kde som v skutočnosti nemohla robiť nič iné,“ povedala.

Zdroj: agentúra AFP, france24.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu