Speváčka Karin Ann: Aká je moja Generácia Z? Viac open-minded a akceptujúca

0
Speváčka Karin Ann: Aká je moja Generácia Z? Viac open-minded a akceptujúca

Karin Ann nás zaujala ako najnovší prírastok medzi slovenskými speváčkami. Na scénu vstupuje v období korona pandémie – v období plnom obmedzení, ktoré nie je pre umelcov ani zďaleka jednoduché. Ona sa však aj napriek tomu hlási o slovo, aktuálne v novom singli Zrkadlo. Tvrdí, že prostredníctvom svojej tvorby chce byť hlasom svojej generácie – Generácie Z.

Aktuálne si vnímaná a označovaná ako jeden z najnovších prírastkov na našej hudobnej scéne. Ako vnímaš slovenskú hudobnú scénu ako jej nový člen?

Zatiaľ som si ešte ani poriadne nestihla uvedomiť, že už oficiálne patrím ako člen na našu hudobnú scénu… Ale napríklad, čo bolo úplne super, že môj debut na svojom Instagrame podporila talentovaná speváčka Ronie, čo som vôbec nečakala.

Bol spev vždy tvoj sen?

Áno. Spev a herectvo ma zaujímali už od veľmi mala, len som to veľmi dlho nepovažovala za realistický sen.

V médiách sa často v spojení s tvojím menom objavuje slovné spojenie „hlas generácie Z„. Aká je teda generácia Z, ku ktorej sama patríš, z tvojho pohľadu? Akí sú? V čom sú možno iní než generácie pred nimi?

Podľa mňa sú asi najviac open-minded. Myslím, že sú viac otvorení novým veciam a sú viac akceptujúci. Tiež si myslím, že sú si viac vedomí a uvedomelí ohľadne vecí, čo sa dejú vo svete vďaka tomu, že vyrastajú s prístupom k informáciám na internete a sociálnych sieťach a majú víziu o svete, v ktorom chcú žiť.

Čítajte aj: Dara Rolins: Akčná žena? To som ja!

Má podľa teba generácia Z špecifický hudobný vkus?

Ako som už spomínala, podľa mňa je moja generácia viac otvorená novým veciam a nie je tomu inak ani v hudbe. Sú viac otvorení novým žánrom, miešaniu žánrov a novým imidžom, čo by staršie generácie možno nechceli akceptovať.

Čo je pre začínajúceho umelca najťažšie? Čo by si poradila z pozície speváčky, ktorá má svoj debut už za sebou, všetkým mladým talentom, ktorí si zatiaľ spievajú iba sami pre seba vo svojej izbe?

Asi dostať svoju hudbu a svoje meno von. Dnes je vo svete veľmi veľa dobrých začínajúcich umelcov, takže tým ťažšie je, aby si vás ľudia všimli. Podľa mňa by sa nemali vzdávať, najdôležitejšie je stále tvoriť a dávať veci von – predsa len aj ja som tam, kde som, vďaka tomu, že som dala von nejaké pesničky, od ktorých by som vôbec nečakala, že by ma dostali sem.

Pamätáš si na okamih, keď si doma oznámila, že sa chceš spevu venovať profesionálne? Aká bola prvá reakcia tvojich najbližších?

Najprv som dala von tri pesničky, od ktorých som vôbec nič nečakala, len som to chcela skúsiť, pretože ma bavila hudba a bavilo ma spievať. Moja rodina ma podporovala, no tiež to brali tak, že asi to bude len hobby.

No keď nás kontaktoval Tomi Popovič a ponúkol mi spoluprácu, vtedy sme to začali brať vážnejšie. Som vďačná za to, že mám rodinu, ktorá ma podporuje a verí mi natoľko, že sa mi to nesnaží vyhovoriť. Reakcie na moje prvé dve pesničky sú úplne surreálne, vôbec som nečakala takú dobrú odozvu.

Spomenula si svojho dvorného producenta Tomiho Popoviča. Ako sa ti s ním spolupracuje?

Často sa nezhodujeme, ale myslím, že práve tým procesom, kým prídeme k produktu, ktorý sa nám páči obom, sú tie pesničky také, aké sú. Za výsledok sa dokážeme napokon obaja spokojne postaviť a podpísať sa pod neho.

Kto je tvojím najväčším kritikom a kto tvojím najväčším fanúšikom?

Mám rodinu a kamarátov, ktorí ma naozaj podporujú a som za to vďačná, ale svojím najväčším kritikom som určite ja sama. Čo sa týka kreatívnych vízií alebo nahrávok mojich pesničiek, viem, ako čo chcem mať. Dalo by sa povedať, že som v tomto smere perfekcionistka a niekedy aj keď mi blízki povedia, že sa im tie veci páčia, kým s nimi nie som spokojná ja, stále niečo mením a niekedy to privádza všetkých do šialenstva.

Prečítajte si: Smiech lieči, zasmejte sa

Za dva mesiace na scéne si stihla predstaviť dva single, Ruky preč a Zrkadlo. Ako ty osobne vnímaš rozdiely medzi nimi po hudobnej stránke?

Každá tá pesnička je urobená tak ako som to cítila. Beriem každú moju skladbu ako vlastnú vec, preto ich ani neporovnávam, lebo každá je originálna.

Ako vznikali tvoje prvé dva single a ako vznikal prvý videoklip a lyric video?

Každá pesnička a klip vznikajú inak a u mojej tvorby to tiež platí, ale s výsledkami som veľmi spokojná.

Dalo by sa povedať, že v tvojich textoch ideš takpovediac „s kožou na trh“, je to tak? Aký je pocit otvárať ako umelec témy, ktoré sú v spoločnosti často tabuizované, napríklad mentálne zdravie či šikana v školách?

Niektoré moje pesničky sú veľmi osobné. Iné sú o niečom, čo sa stalo napríklad mojim kamarátom alebo je to úplná fikcia – takže je to vždy iný pocit. Na mojom EP budú aj mne veľmi osobné pesničky, osobné až tak veľmi, že som si ani nebola istá, či ich chcem vydať, pretože je to pre mňa ako keby niekto čítal môj denník, ak by som nejaký mala. Riešiť mne osobné témy a dávať ich von pre kohokoľvek na vypočutie, je vždy strašidelné, pretože nikdy nemôžem vedieť, ako na ne ľudia zareagujú. Často sú to veci, ktoré nechcem hovoriť ani mojim najbližším, lebo sa bojím ako sa na mňa budú potom dívať, ale ak to môže pomôcť iným ľudom v tom, aby sa necítili sami, tak to stojí zato.

V prvom singli sme mali možnosť počuť po tvojom boku Majselfa. Pripravuješ v blízkej dobe aj ďalšie duety alebo budú teraz nasledovať iba sólové skladby?

Som veľmi rada, že Majself ma takto podporil na mojom debute. Momentálne mám pripravené nejaké sólové veci, ale ak by bola možnosť na nejakú spoluprácu, som tomu úplne otvorená.

Hologramový koncert Whitney Houston: Exkluzívne: Tvorcovia odkrývajú prvé ukážky. Polovica vstupeniek je vypredaná!

Plánuješ ako umelkyňa do budúcna aj expanziu za hranice Slovenska?

Áno. Mne sa ľahšie vyjadruje po anglicky než po slovensky, čo je výhoda a nevýhoda zároveň. Vnímam to ale tak, že keď budem spievať po anglicky, tak to môže zasiahnuť a pomôcť viac ľuďom.

Svoje prvé koncerty musíš teraz kvôli korona pandémii odložiť. Väčšina tvojich kolegov využíva toto karanténne obdobie na tvorbu nových pesničiek. Si na tom rovnako?

Áno, kvôli korone som, bohužiaľ zatiaľ nemala možnosť naživo sa spojiť s ľuďmi, ktorí podporujú moju tvorbu, ale aspoň mám čas viac sa venovať mne a rodine a aj dokončovať pesničky, ktoré chcem dať na moje EP.

Aký je tvoj najväčší sen?

Dosiahnuť všetko, čo v živote chcem dosiahnuť. Tým nemyslím len veci, ktoré sa týkajú kariéry, ale byť šťastná aj v osobnom živote.

Kedy sa môžeme tešiť na tvoj tretí singel?

Ak pôjde všetko dobre, tak už budúci mesiac, možno aj s malým prekvapením…

žiadne príspevky na zobrazenie