Spojte príjemné s užitočným: Hudba a pohyb sú liekom na dobrú náladu (nielen) počas lockdownu

0
Spojte príjemné s užitočným: Hudba a pohyb sú liekom na dobrú náladu (nielen) počas lockdownu

Zimné obdobie je síce čarovné, no občas vie byť aj poriadne depresívne. Ak aj vás z času na čas prenasleduje “zimná depka”, skúste do svojej pravidelnej rutiny zaradiť pohyb. Verte či nie, v kombinácii s hudbou je naozaj skvelým a účinným liekom na dobrú náladu!

V súčasnosti zažívame už tretí lockdown, ktorý neraz sprevádza stagnácia, úzkosti a nekonečné čakanie na to, kedy sa všetko vráti do normálu. To všetko nás oberá o zdravie a to fyzické aj psychické. Skúste to však z opačnej strany! Zaraďte do svojej každodennej rutiny pohyb a uvidíte, čo to s vami urobí.

Dobrá nálada na počkanie

Možno ste to netušili, no akýkoľvek pohyb či fyzická aktivita vám dokáže takmer okamžite zmeniť náladu k lepšiemu. Keďže pozitívne ovplyvňuje fyzické aj psychické zdravie, zabúdať netreba naňho zabúdať ani v zime. Aj keď sú možnosti športovania obmedzené, vždy sa nájde aspoň jedna alternatíva, ktorá vám nahradí fyzickú aktivitu. Dobrým tipom je napríklad korčuľovanie, lyžovanie, ale aj prechádzka či cvičenie doma. Každá fyzická aktivita sa počíta. A okrem toho, že vie navodiť dobrú náladu, má aj mnoho iných benefitov. Prezradíme vám tie najvýznamnejšie.

Skrotí nadbytočné kilá

Asi je dobre známe, že mnoho z nás zaradí pohyb do pravidelnej rutiny až vtedy, keď už chceme nejaké to kilo zhodiť. Je to logické, pretože práve fyzickou aktivitou sa spaľujú kalórie, medzi inými aj tie spôsobujúce tukové vrstvy. Čím je fyzická aktivita či cvičenie intenzívnejšia, tým viac kalórií telo spáli.

Cvičenie v tichu však nemusí každému priniesť požadovaný efekt. Omnoho obľúbenejšou formou je preto ho spojiť s počúvaním hudby. Hudba takisto zlepšuje náladu, zvyšuje motiváciu a takisto aj fyzický výkon. Preto je pri cvičení viac ako žiadúce mať po ruke vynález, ktorý vás v pohybe nijako neobmedzuje. Ideálne sú na to bezdrôtové slúchadlá, o ktorých ani neviete, že ich máte.

Jedným z najlepších kandidátov sú slúchadlá Huawei FreeBuds Lipstick, ktoré okrem toho, že poskytnú zvuk vo vysokej kvalite, no dizajnovo zaujmú ešte viac. Ich obal vyrobený z nehrdzavejúcej ocele má totiž tvar a vizuál rúžu a na prvý pohľad sú od skutočného naozaj na nerozoznanie. Svojím vzhľadom dokážu ešte podčiarknuť ženskosť, vďaka čomu môžu byť vašou veľmi vkusnou a praktickou súčasťou nielen počas cvičenia.

Zabraňuje chorobám

Fyzická aktivita má mnoho benefitov a môže byť aj prevenciou pred ochoreniami. Ak sa obávate srdcových chorôb, cukrovky 2. typu, artritídy či iných ochorení, začnite sa viac hýbať. Pohyb povzbudzuje krvný obeh, vďaka čomu sa znižuje riziko vzniku ochorení srdca.

A pokiaľ sa chcete uistiť, že okrem tela máte aj zdravie v dobrej kondícii siahnite po vynovenej klasike od Huawei. Smart hodinky Huawei Watch GT 3 vám pomôžu mať zdravie neustále pod kontrolou. Vďaka senzoru nepretržite merajú srdcovú frekvenciu, hladinu stresu či saturáciu (SpO2), ktoré si kedykoľvek môžete pozrieť na novom vylepšenom displeji.

Pri spomínanom cvičení môžete okrem bezdrôtových slúchadiel využiť aj tieto praktické smart hodinky, keďže ponúkajú viac ako 100 tréningových režimov, vstavaný plánovač cvičení a dokonca aj vylepšené sledovanie polohy na presné sledovanie fitness údajov. Ak napríklad beháte, takisto to nie je problém. Pomocou hodiniek dokážete pohodlne telefonovať, stačí ich pripojiť k smartfónu cez Bluetooth. Hodinky sú kompatibilné so zariadeniami Android aj iOS, takže sú skutočne vhodné pre všetkých.

Pomáha spánku

Máte problémy so zaspávaním alebo vás trápi nespavosť? Potom zbystrite pozornosť, pretože aj to môže vyriešiť fyzická aktivita. Tá vám totiž pri pravidelnosti môže pomôcť zaspať rýchlejšie a prehĺbiť spánok. Výsledkom je kvalitný spánok, po ktorom sa prebudíte oddýchnutí a dokonale pripravení na ďalší deň.

Sledovanie kvality, ale aj dĺžky spánku je možné prostredníctvom malého, ale za to veľmi praktického a výkonného zariadenia, ktorým sú nové hodinky Huawei Watch GT 3. Prepojením s aplikáciou Huawei Health získate detailné informácie o svojom spánku, akými sú napríklad dĺžka jednotlivých fáz spánku (napríklad REM spánku), čas zaspatia či zobudenia. Tieto informácie sú pre kvalitný spánok kľúčové a môžu vám pomôcť vylepšiť spánkovú rutinu.

Zladené duo

Ako sa ukazuje, pohyb a hudba spolu tvoria dokonalé duo, ktoré prináša fyzickému aj psychickému zdraviu nepopierateľné výhody. Ak sa teda chcete udržať v kondícii aj cez zimu, siahnite po novinkách od Huawei! Hudba vo vysokej kvalite vám vďaka elegantným slúchadlám FreeBuds Lipstick dodá potrebnú motiváciu a vďaka hodinkám Huawei Watch GT 3 budete mať cvičenie aj zdravie vo vlastných rukách. Spojte teda príjemné s užitočným a využite hudbu a pohyb ako liek, ktorým porazíte nadbytočné kilá aj zimnú depresiu.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu