Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

INVESTÍCIE

Spotrebné úvery – áno či nie?

REDAKCIA
Zdieľať

Spotrebný úver vám umožní získať peniaze navyše, ktoré môžete minúť na hocičo. Skôr než si ale spotrebný úver na čokoľvek vezmete, rozmyslite si či ho naozaj potrebujete. Nakupovanie je síce fajn, ale splácanie pôžičky už také príjemné nemusí byť.

Úvery, alebo pôžičky sú v našej krajine čoraz populárnejšie. O ich výhodách vás presvedčia v každej banke, a nie len tam. O tom ako jednoducho a rýchlo si vybavíte spotrebný úver aj cez telefón, či počítač sa dozvedáte aj z reklám a plagátov.

Pravda ale je taká, že dnes sa pôžičky celkom oplatia. Okrem, už spomínaného rýchleho a pohodlného vybavenia v ich prospech hovorí aj fakt, že úrokové sadzby sú veľmi nízke. Z čoho vyplýva, že úver až tak veľmi nepreplatíte. Preto niet divu, že po nich siaha viac a viac ľudí.

Najviac po nich ľudia siahajú pred sviatkami. Nákup darčekov, dožičiť si množstvo jedla, koláčov a kúpiť najbližším to po čom najviac túžia môže stáť dosť peňazí. Preto sa spotrebný úver na čokoľvek stáva jedinou možnosťou ako prísť k financiám, ktoré potrebujeme.

Druhy spotrebných úverov

Spotrebný úver, na rozdiel od hypotekárneho úveru, je menšia suma, ktorú môžete zväčša minúť na čokoľvek. Či už chcete nový nábytok do domu, novú kuchynskú linku, dovolenku, alebo auto. Banky, alebo nebankové spoločnosti (ktoré poskytujú pôžičky) ak sa rozhodnú peniaze vám požičať nestarajú sa na čo ich investujete.

V závislosti od toho rôzne inštitúcie ponúkajú rôzne druhy spotrebných úverov. Ak hľadáte spotrebný úver s najnižším úrokom skúste sa obzrieť po viacerých druhoch pôžičiek. Cielené spotrebné úvery oproti bežným úverom môžu mať nižšie úroky, nastaviteľnú dĺžku splácania, alebo sa môžu líšiť v podmienkach splácania.

– Pôžička na auto

– Pôžička na rekonštrukciu (menšiu prerábku domu či bytu)

– Rýchla on-line pôžička do výplaty

– Pôžička na dovolenku

– Pôžička na nákup elektrospotrebičov a pod.

Ak potrebujete väčší obnos peňazí, stačí len požiadať o spotrebný úver na čokoľvek. Nik sa vás nebude pýtať na čo ich potrebujete. Môžete za ne kúpiť vianočné darčeky, urobiť svadbu, oslavu narodenín, alebo ich pokojne použiť na splatenie iného úveru.

Prečítajte si aj článok o tom, či sú Slováci šetrní

Potrebujete súrne peniaze?

V banke, ak ste jej klientom a máte dobré referencie (pravidelný plat, nie ste evidovaný v úverovom registri ako neplatič) vybavíte pôžičku za pár hodín, maximálne na druhý deň. V niektorých prípadoch ju máte k dispozícii aj za pár minút.

Pozrieť sa môžete aj po nebankových spoločnostiach, ktoré ponúkajú spotrebné úvery. Počítajte ale s vyšším úrokom. V ich prospech ale hovorí fakt, že ich vybavíte rýchlo aj z pohodlia domova. Stačí vyplniť formulár cez internet, alebo poslať sms-ku a ak vašu žiadosť schvália máte peniaze okamžite na účte.

Nepovieme vám či si pôžičku máte zobrať, alebo nie, všetko záleží od vášho rozhodnutia. Možno sa bez dovolenky zaobídete ale zase nádherne strávené chvíle na dovolenke v destinácii, za ktorú by ste v sezóne zaplatili aj o tretinu viac, určite stoja za rozmyslenie. Ak súrne potrebujete vyšší obnos financií spotrebný úver vám môže výrazne pomôcť.

Mesačné splátky nezaťažia váš finančný rozpočet, môžete si ich rozložiť na viac rokov. Spotrebný úver a porovnanie jednotlivých ponúk spoločností sa určite oplatí. Nižšie úroky, menšie splátky, kratšia doba splácania, sú záležitosti, na ktoré by ste sa mali zamerať.

Ak budete chcieť úver splatiť čo najrýchlejšie, informujte sa na možnosť jeho predčasného splatenia. Niektoré banky to umožňujú bezplatne, v niektorých zas budete musieť zaplatiť časť úrokov, o ktoré by banka v prípade predčasného splatenia dlžnej sumy prišla.

Tagy
REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X