Správne topánky oceníte pri behu i tanci

0
Správne topánky oceníte pri behu i tanci

Nohy nás nosia celý život. Napriek tejto skutočnosti im nie je vždy venovaná taká pozornosť, akú by si zaslúžili. Kvalitná obuv do veľkej miery ovplyvňuje držanie tela a tiež eliminuje prípadné bolesti chrbtice. Dôležitá je obzvlášť v prípade, že na nohách trávite väčšina pracovného dňa, prípadne sa aktívne a často venujete bežeckému športu.

Pre krásu i pre zdravie

Kvalitné topánky by mali byť samozrejmosť. Ak nohy nedostanú dostatok pohodlia a podpory dajú o sebe čoskoro vedieť. Vybrať správnu obuv nie je žiadna alchýmia. Vaša obuv by mala byť vždy v správnej veľkosti, s dostatočne ohybnou podrážkou a priedušnou stielkou.

Je dôležité mať na každú príležitosť správne obutie, je totiž rozdiel, či v topánkach strávite dve hodiny v reštaurácii, alebo v nich musíte fungovať osem hodín v práci. Vyvetrať desaťcentimetrové ihličky je občas tiež potreba, v takom prípade sa dá oželieť aj určitá miera pohodlia. Ale ťažko si je predstaviť, že by ste v nich mali stráviť celú pracovnú dobu – a ešte k tomu v tempe.

U detí je voľba topánok zásadná

Absolútnou nevyhnutnosťou sú kvalitné topánky u detí. Vývoj chodidla je u nich zásadný hlavne pri prvých krokoch, preto je nutné, aby mala noha primeranú oporu. Pri výbere detskej obuvi sa sústreďte na viacero vecí:

  • ohybná podrážka,
  • kvalitný vrchný materiál,
  • pevná päta,
  • dostatočne široká špička,
  • priedušná stielka.

U detí je veľmi dôležitá hlavne podpora klenby, aby sa nedochádzalo k plochonožiu. Dobrý výber kvalitných topánok pre deti i dospelých má napríklad Deichmann. Navyše Deichmann zľavový kód vám umožní zakúpiť ich za podstatne výhodnejšiu cenu.

Športu zdar a teniskám tiež

Ak patríte k milovníkom športu venujte výberu tenisiek obzvlášť veľkú pozornosť. Pri výrobe tenisiek a športových topánok sa používajú iné postupy a technológie ako v prípade konfekčnej obuvi. Je to logické, pretože pre športovú obuv je zásadná podrážka, ktorá sa líši podľa toho, na aký šport je obuv určená. Podobne ako oblečenie, aj topánky na šport sú vyrábané zo špeciálnych materiálov.

Najväčšie rozdiely sú nielen v strihu, ale najmä v odolnosti a pružnosti.

Zdroj obrázku: {Dean Drobot} /Shutterstock.com

Predošlý 5 užitočných zvykov, vďaka ktorým ušetríte pri nákupoch
Pokračovať Zázrak menom kurkuma
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie