Starého muža zo Štrby, ktorý vlani sekerou ubil na smrť svojho psa, obvinila polícia z týrania zvierat

0
Starého muža zo Štrby, ktorý vlani sekerou ubil na smrť svojho psa, obvinila polícia z týrania zvierat

10.3.2023 (SITA.sk) – Sedemdesiatročný muž zo Štrby v okrese Poprad čelí obvineniu pre týranie zvierat. Ako v piatok informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Karolína Barinková, muž vlani v apríli na svojom pozemku pri rodinnom dome sekerou zabil svojho psa, fenu nemeckého ovčiaka.

Opakovane udrel najmenej tri razy tupou stranou sekery svojho psa do hlavy, pričom mu spôsobil rozsiahle devastačné poranenie. Uhynutého psa nechal pod prístreškom na dvore rodinného domu.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti.

„V prípade, že osoba týra zviera, hoci bola za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutá alebo v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdená, alebo týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom, je takéto konanie považované za trestný čin,“ uviedla hovorkyňa.

V takom prípade hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. Odňatie slobody na jeden rok až päť rokov hrozí páchateľovi, ak spácha spomínaný čin na viacerých zvieratách, verejne alebo na mieste prístupnom verejnosti či na zvierati osobitne chránenom zákonom.

Viac k témam: Týranie zvierat
Zdroj: SITA.sk – Starého muža zo Štrby, ktorý vlani sekerou ubil na smrť svojho psa, obvinila polícia z týrania zvierat © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu