Šťastné a veselé ženy v Bratislave

0
Šťastné a veselé ženy v Bratislave
stastne a veselé ženy

Takto pred rokom sme sa ako akčné ženy stretli prvýkrát na väčšom evente v Bratislave. Dnes sme teda poďakovali ženám. Ženám zakladateľkám, ženám čitateľkám, ženám podnikateľského, spisovateľského, kreatívneho, či iného akčného ducha. Veľa sme sa nasmiali a šarmantné spíkerky sršali humorom.

Stretlo sa nás veľa. Krásnych a inšpiratívnych žien. Každá zo svojím životným príbehom. Inšpirácia sebe navzájom. Takto off-line, len pár dní pred Mikulášom, atmosféra už mala svoje vianočné čaro. Program bol naozaj veľmi zaujímavý a pestrý. Každá z nás si mohla odniesť kvapku inšpirácie, entuziazmu, chuť cvičiť, zdravo variť, nebáť sa podnikania. Spoznať niekoho nového. A kto nás večerom sprevádzal?

Športovkyňa s talentom na podnikanie

Bývalej športovkyni Báši Števulovej asistoval  jej malý model, syn Tobiáš. Práve on a jej láska k športu boli pre ňu inšpiráciou pre vytvorenie vlastnej značky detských kukiel a pokrývok hlavy My Diobo. Jej akčnosť sa vplyvom materstva nezmenila, len sa pretransformovala do inej podoby. Za úspešnosť v predaji vďačí aj sociálnej sieti kontaktov, ktorú si vybudovala vďaka snowboardu. Keďže nerieši problémy, ktoré neexistujú, nebojí sa ísť so synom na dovolenku karavanom a v lete surfovať.

Baša Števulová
Baša Števulová

Z tanečnice vizážistka

Lucia LuSsi Šenková dokázala raketovo rozbehnúť kariéru vizážistky približne za 3 roky. Vyše 14-tisíc followerov za relatívne krátky čas je toho dôkazom. Ako zistila, že práve táto oblasť ju láka? Keďže je bývalou profesionálnou tanečnicou, líčila na vystúpenia seba a aj svoje kamarátky. Tak zistila, že ju to veľmi baví a začala sa v tom zdokonaľovať. Prepracovala sa až k líčeniu celebrít a pre kozmetické spoločnosti. V čom však vidí zásadný problém?

Slovenské ženy si neveria a sú málo sebavedomé. Hľadáme samé negatíva, nie sme spokojné. Lucia by už mala nemalý balík peňazí, ak by vložila 1 euro za každé negatívum, ktoré si žena sama na seba povie, keď si sadne do kozmetického kresla. A pritom sme každá krásna, len to stačí zvýrazniť. Nájsť si ráno 10 minút na seba a vykročiť do dňa so vztýčenou hlavou a upraveným zovňajškom.

Lucia Lussy Šenková
Lucia Lussy Šenková, foto: GaleriEmotion

Cvičiteľka a nadšenkyňa pre zdravé stravovanie

Jana Šimkovičová našla to, čo ju baví a ako úspešná biznis mama propaguje zdravý životný štýl, či už v rámci pohybu, alebo zdravej a vyváženej stravy. Dôkazom toho je DVD na cvičenie doma a viaceré knihy chutných, rýchlych a najmä zdravých receptov.

Projekty pribúdali s rastúcimi potrebami Janky a jej detí. Chcela rýchlo a zdravo navariť, a tak zbierala inšpirácie. A bola kniha. A nasledovalo DVD Super body s 28 dňovým plánom. A prečo práve na toľko dní? Janka to vysvetlila – ak 28 dní niečo pravidelne robíme, vybudujeme si návyk. A ak chceme byť krásne, fit, štíhle, s pevným telom, prečo si nenájsť aj čas na cvičenie? Napr. deti pozerajú večerníček, muž oddychuje, a vtedy môže mama cvičiť. Cesta sa nájde vždy, len treba chcieť. Netreba sa báť dať si novoročné predsavzatie, aj keď to bude iba 15 minút každý deň. Lepšie a účinnejšie je cvičiť denne, ako nárazovo raz do týždňa 3 hodiny.

Jana Šimkovičová
Jana Šimkovičová, foto: GaleriEmotion

Z kozmetickej poradkyne podnikateľka

Na záver nás do sveta podnikania s kozmetikou uviedla Zlatica Bulla. Vedela, že nechce sedieť 8 hodín v práci, a vedela, že ju práca s ľuďmi a pre ľudí baví. Nakoniec našla to pravé v kozmetickej spoločnosti Oriflame. Tvrdá práca na sebe, stanovenie si veľkých cieľov a sebadôvera jej pomohli stať sa úspešnou podnikateľkou. Sloboda času a muž na materskej dovolenke jej dávajú možnosti podporovať ďalšie ženy nebáť sa podnikať, a hlavne nebáť sa začať. A ako bonus, cestovanie na konferencie k tomu.

Zlatica Bulla
Zlatica Bulla, foto: GaleriEmotion

Čo bolo ďalej alebo „afterparty“

Aby sme neboli hladné, mohli sme si pochutnať na výborných chlebíčkoch a zákuskoch, kvalitnej kávičke a ešte lepšom proseccu Justbe. Nechýbala ani tombola s peknými cenami. Pri odovzdávaní cien počas tomboly padli mnohé radostné výkriky a niektoré z nás si domov odniesli aj hmatateľný kus talentu inej ženy – či už v podobe mramorových podnosov, handmade náramkov alebo poukazu na hodinu koučovania.

Na záver si každá účastníčka odniesla aj tašku s darčekmi – kozmetikou Oriflame a krásnymi vecami na pečenie od Dr.Oetker. A okrem toho sme si odniesli aj niečo pre seba. Či už vizitku, alebo miesto v srdci. Povzbudenie, že sa netreba báť a je potrebné iba začať. Všetky sme akčné a všetky sme krásne, len treba tomu veriť. A keď k tomu robíme to, čo milujeme, máme dôvod na radosť a šírenie úsmevu. A sviatky pokoja a lásky môžu prísť.

Fotografie z eventu od Patrície Macovej môžete nájsť na našom Facebooku a ďalšie fotografie z backstage od Lucie Hrapkovej si pozrite tu.  Video z podujatia nájdete na tomto linku.

Kristína Majerová

žiadne príspevky na zobrazenie