Statočné ženy: Jedna nazvala Putina liliputom, druhá rázne vyjadrila odpor, tretiu brali policajti

0
Statočné ženy: Jedna nazvala Putina liliputom, druhá rázne vyjadrila odpor, tretiu brali policajti
Zdroj: IG, YouTube

Na Ukrajine kvôli vojne momentálne platí všeobecná mobilizácia. Do vojny sa nezapája už iba armáda, ale aj civili. Povolaní sú muži od 18 do 60+ rokov. Veľkú statočnosť však prejavujú aj ženy!

Liliput

Na sociálnych sieťach koluje fotografia 98-ročnej Iryny, ktorá má pre Putina silný odkaz. Do slovenčiny ho preložil web Mladí proti fašizmu: „Volám sa Iryna. Mám 98 rokov. Prežila som hladomor, Hitlera a Nemcov. Prežijem aj liliputa Putina s jeho poserami,“ statočne odkázala.

Jej fotografiu zdieľal na Twitteri tiež  spravodajský web Nexta, ukrajinský Národný ústav pamäti (UINM), Ukrajinský konzulát v Istanbule.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mladí proti fašizmu (@mladiprotifasizmu)

Stojí za svojou krajinou

Niekdajšia Miss Ukrajiny Anastassia Lena sa pravidelne vyjadruje k vojne, v ktorej sa ocitla jej krajina. Na sociálnu sieť zverejnila fotografiu so zbraňou v ruke a pridala k tomu aj rázny odkaz: „Ruky preč od Ukrajiny.“

Anastasiia Lenna v roku 2015 reprezentovala Ukrajinu v súťaži krásy Miss Grand International, je nadaná na jazyky, pracovala ako prekladateľka a pôsobila dokonca aj v Turecku ako PR manažérka. Nebojí sa jasne vyjadriť svoj názor a odpor voči aktuálnej okupácii. Jej fotografia obletela celý svet a získala množstvo pozitívnych ohlasov.

 

Išli aj po starenke

Odpor voči vojne vyjadrila aj Elena Osipova, ktorá prežila blokádu Leningradu. Proti aktuálnej situácii protestovala v Petrohrade, kvôli čomu ju zatkli ruskí policajti. Zobrali ju do auta, ale s najväčšou pravdepodobnosťou ju zobrali domov. O tomto incidente informovali mnohé médiá, vrátane The Gaurdian:

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu