Ste pracujúca matka? Takto si uľahčíte život!

Zdroj: unsplash.com

Poznáte to. Je pondelok a vy opäť nabehnete do pracovného kolotoča. Maily, telefonáty a stretnutia. A zrazu rozmýšľate, čo všetko ešte potrebujete vybaviť. Začnite pracovný kolobeh dokonale pripravená a naplánujte si prácu tak, aby vám ostal čas aj na rodinu.

Zdroj: unsplash.com

Bez diáru ani na krok

Hoci je diár často podceňovaný pracovný nástroj, je pravda, že skutočne uľahčuje ľuďom prácu. Preto si jeden určite zaobstarajte. Najlepšie taký, v ktorom budete mať priestor na napísanie všetkých potrebných úloh, ale aj vlastných myšlienok, či poznámok. Deň pred nástupom do práce si spíšte podrobný zoznam úloh, ktoré musíte za daný deň vybaviť. Porady a online meetingy si do diára zapíšte farebným perom, aby ste ich v zozname úloh len tak ľahko neprehliadli.

Tu nájdete aplikáciu, ktorú môžete využiť ako online poznámkový blok

Šikovné aplikácie

Súčasná doba a jej vymoženosti ľuďom skvelo uľahčujú život.  Ak ste boli voči aplikáciám v telefóne, či na tablete skeptická, určite im dajte šancu. Väčšina z nich je na stiahnutie zadarmo a tak za ich vyskúšanie skutočne nič nedáte. Na trhu je dnes nespočetné množstvo aplikácií, ktoré vám uľahčia prácu. Od skenera, cez diáre, pracovné výkazy až po grafy. V aplikáciách si pomerne jednoducho dokonca vytvoríte aj vlastné logo.

Prečítajte si: 8 najväčších chýb pri vytváraní vizitiek

Zdroj: unsplash.com

Práca z domu je in

Veľa mamičiek ešte počas materskej dovolenky zvažuje, čo bude po jej uplynutí. Niektoré ženy sa plánujú vrátiť do predchádzajúceho zamestnania, no sú aj také, ktoré kvôli deťom potrebujú flexibilnú prácu, či možnosť pracovať z domu.

Ak chcete pracovať a zároveň tráviť čas s rodinou, opýtajte sa svojho zamestnávateľa aj na takúto možnosť. Určite ju oceníte, keď budete s deťmi doma kvôli chorobe, či počas prázdnin, aj keď venovať sa práci naplno popri deťoch určite nie je jednoduché.

Podpora je dôležitá

Skĺbiť rodinný život s tým pracovným dá niekedy človeku riadne zabrať. O to viac, ak ste pracujúca matka malého dieťaťa. Preto je dôležité, aby ste v takýchto okamihoch poprosili o pomoc partnera, či rodinu. Nesnažte sa za každú cenu zvládať všetko. Poprosiť o pomoc nie je hanba a ak vám pomôže rodina, bez stresov sa budete môcť venovať práci naplno.

Zdroj: unsplash.com

Komunikujte so zamestnávateľom

Komunikácia nie je dôležitá len v partnerskom vzťahu, ale aj v práci. Ak potrebujete flexibilný pracovný čas kvôli deťom, či prácu z domu, skúste sa so zamestnávateľom dohodnúť. Čoraz viac zamestnávateľov totiž myslí aj na pracujúce matky.

Niektoré spoločnosti majú dokonca v blízkosti, alebo aj priamo na pracovisku vlastné materské škôlky, či detské kútiky. Počas pracovnej doby tak môžu matky svoje deti umiestniť do škôlky, alebo ich mať pri sebe v zamestnaní. Aj takéto možnosti ponúka dnešná doba a uľahčuje pracujúcim matkám život.