Tereza Ondrejová: Práca na diaľku mi prináša väčšiu flexibilitu

1
Tereza Ondrejová: Práca na diaľku mi prináša väčšiu flexibilitu

Tereza Ondrejová vykonáva prácu virtuálnej asistentky. V rozhovore sme sa jej spýtali, pre koho je táto práca vhodná a aké výhody ženám poskytuje.

Pracujete v projekte All for us Services. Čím konkrétne sa zaoberáte?

V rámci projektu sa zaoberám marketingovými a administratívnymi úlohami ako napríklad tvorba obsahu. Mimo All For Us sa venujem prevažne digitálnemu marketingu a podpore malých a stredných podnikateľov pri tvorbe ich projektov.

Venujete sa práci virtuálnej marketingovej asistentky. Ako ste sa k tomu dostali a prečo vás to zaujalo?

K tejto práci som sa dostala popri štúdiu na vysokej škole v Dánsku. Štúdium v Dánsku je orientované na prax. Všetko čo sme sa na hodinách naučili sme ihneď aplikovali priamo do praxe pri tímovej spolupráci na projektoch a zadaniach pre rôzne medzinárodné firmy. Všetky poznatky z vysokej využívam aj pri práci s klientami.
Táto práca ma najviac zaujala tým, že si sama vyberám projekty, ktorých chcem byť súčasťou. Vyberám si prevažne firmy, ktoré sú mi hodnotovo blízke.

Čo všetko by mala virtuálna asistentka ovládať?

Každá virtuálna asistentka sa môže zameriavať na iné odvetvia. Niekto sa môže sústrediť len na administratívu, niekto len na marketing. Nikde nie je napísané, aké znalosti sú presne žiadané.
Podľa môjho názoru by každá virtuálna asistentka mala mať základné počítačové znalosti. Nevyhnutné sú aj komunikačné schopnosti, riadenie času a organizačné schopnosti.

Aké svoje schopnosti najviac využívate pri tejto práci vy?

Sebamotivácia a disciplína sú v mojom prípade nevyhnutnou súčasťou tejto práce. Mimo marketingových znalostí využívam aj efektívne rozhodovanie a projektový manažment. Nakoniec je to aj láska a záujem k neustálemu učeniu sa nových vecí.

Pre aké ženy je toto povolanie určené?

Toto povolanie je pre všetky ženy, ktoré chcú vystúpiť z klasického 9-17 modelu. Je vhodné aj pre ženy na materskej, ale aj pre študentky.

Aké sú najväčšie výhody profesie virtuálnej asistentky?

Každá virtuálna asistentka má slobodu a si sama vyberá projekty ktorých chce byť súčasťou. Stanovuje si vlastné sadzby a čas na vypracovanie úloh si tiež riadi sama. Náklady na začatia tohto podnikaniu sú minimálne a práca na diaľku prináša, aspoň podľa môjho názoru, množstvo výhod.

Jedna z výhod je práca na diaľku. Využívate to aj vy?

Áno, pracujem iba na diaľku. Práca na diaľku mi prináša väčšiu flexibilitu. V dnešnej dobe sme sa presvedčili, že aj práca na diaľku môže byť efektívna.

Máte klientov aj zo zahraničia? Čo najviac potrebujú zastrešiť?

Áno, mám. Žijem tretím rokom v Dánsku, takže moji klienti sú prevažne zahraniční, no mám aj klientov zo Slovenska. Pre zahraničných klientov sa jedná klasicky o rôzne marketingové práce ako napríklad vytváranie marketingových stratégií a plánov, správa sociálnych sieti alebo tvorba obsahu.

Sú tieto služby cenovo výhodné aj pre menších podnikateľov?

Všetko záleží od konkrétneho klienta a toho, aké služby vyžaduje. Väčšinou sa práca fakturuje podľa odpracovaných hodín, no pri väčších projektoch sa dá na cene dohodnúť aj individuálne.

Koľko virtuálna marketingová asistentka zarobí a aký je jej pracovný čas?

Práca na diaľku a pracovný čas je veľmi flexibilný. Všetko záleží od nacenenia projektov a času, ktorý je schopná tejto práci venovať.

Musí mať založenú živnosť alebo mať nejakú inú formu podnikania?

Záleží to na dohode s klientom. Môže ísť o živnosť, prácu na dohodu alebo aj zmluvu o dielo. V Dánsku funguje podnikanie inak ako na Slovensku, povedala by som, že je to ľahšie. Okrem odvádzania daní z príjmu a DPH, tu nie sme povinní odvádzať žiadne iné odvody. Veľmi veľké percento ľudí žijúcich v Dánsku má popri svojej práci aj živnosť.

Skúste nám dať tri rady pre ženy, ktoré by sa chceli stať virtuálnymi asistentkami.

Treba si na začiatok premyslieť svoju stratégiu a plán. Určite by si každý žena mala premyslieť, aké má schopnosti a akú hodnotu by vedela potencionálnym klientom priniesť.

Ako sa stať virtuálnou asistentkou? Dozviete sa na našom webinári.

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu