Súčasné diela tohto umelca možno porovnať s umelcami starej školy

0
Súčasné diela tohto umelca možno porovnať s umelcami starej školy

Mnoho umelcov sa v dnešnej dobe obracia na technológiu a obchoduje s komerčnými dielami, ktoré vytvárajú na mieru v podobe fantastických digitálnych obrazov. A tak je návrat ku kvalitnej umeleckej tvorbe starej školy ako závan čerstvého vzduchu.

Súhlasí s tým 125-tisíc instagramových followerov poľského maliara Damiana Lechoszesta. Jeho fascinujúce portréty sú neuveriteľne realistickými vyobrazeniami jeho reálnych modelov často v záhadných prostrediach inšpirovaných poľskými tradíciami.

Lechoszest postavil model vedľa hotového obrazu, aby nám ukázal neobvyklú podobnosť a bohaté detaily každého umeleckého diela.

„Pracujem s týmito modelmi. Nemaľujem podľa predlohy obrázku, ktorý som našiel na internete. Strávim s nimi dni. V prípade väčších obrazov som celú scénu umiestnil vo svojom štúdiu, aby vždy mohli prísť a vidieť hotový kus, “povedal umelec pre portál Bored Panda.

https://www.instagram.com/p/B7G1NeDn3Zk/

Aj keď sa zdá, že sú obrazy neuveriteľne živé, umelec včleňuje do svojich diel prvky impresionizmu a abstrakcie, čo sa prejavuje tým viac, čím podrobnejšie analyzujete každé dielo. Často sú jeho obrazy robené technikou olej na plátno.

Okrem vykreslenia reálneho dobového prostredia okolo neho sa autor snaží zachovať časť poľskej kultúry, ktorá pomaly vymiera prostredníctvom svojich nadčasových obrazových obrazov, ktoré často zahŕňajú tradície, rituály, klasické oblečenie a starožitné predmety.

O autorovi

Damian sa narodil v roku 1976 v poľskom Raciborzi. Od útleho detstva rád kopíroval rôzne komiksy a rozprávky. Jeho detské náčrtky boli také dobré, že mnohí ľudia z jeho komunity boli ohromení. Vo svojich raných školských rokoch sa zúčastnil mnohých umeleckých súťaží na vysokej úrovni. Jeho diela boli často odmenené a tiež boli ocenené umeleckými kritikmi.

Jeho zvláštny talent na kreslenie si všimol miestny učiteľ umenia na základnej škole v Baborowe. Pomohol mu prehĺbiť jeho znalosti praktických zručností v olejomaľbe a učil ho vo svojom vlastnom súkromnom maliarskom štúdiu.

Damian promoval na Vysokej škole technickej v Opole v roku 2002. Počas týchto štúdií navštevoval kurzy praktickej maľby. V priebehu rokov si zdokonalil nielen svoje praktické zručnosti, ale aj teoretické základy umenia.

Jeho analytická myseľ sa snaží pochopiť dopad maľby na divákov. Snaží sa tiež zistiť, ako ľudské oko reaguje a zaznamenáva vizuálne podnety, ako aj to, ako ľudská myseľ vníma komplexný obraz. Preto študoval biológiu, psychológiu a fyziológiu videnia – jeho súkromná knižnica má takmer 4000 kníh.

Umelec, jeho manželka Ela a dve deti Jasiek a Lukasz žijú v mestečku Baborow na juhu Poľska.

Prečítajte si o najväčších umelkyniach v histórii

 

https://www.instagram.com/p/B63aV9xH2sD/

žiadne príspevky na zobrazenie