Súťažím o vašu priazeň

0

Prihlásila som sa do blogerskej súťaže. Chceli odo mňa, aby som si vybrala kategóriu. Je ich viacero. Napríklad, jedlo, cestovanie, mama, lifestyle, móda…

Po prečítaní zoznamu som si nevedela vybrať, pretože mám pocit, že za ten rok, čo píšem, sa dotýkam striedavo každej kategórie. Som taký hybrid, ktorému vo výbere chýbala kolonka „iné“. Neostávalo teda nič, len hľadať spoločného menovateľa tém, ktoré ma zaujímajú. Uvedomila som si, že nech už píšem o materstve, vzťahoch, chudnutí, cestovaní, či jedle, základom je to, čo chcem, aby sa nieslo každou z tém, a síce pozitívne myslenie. No aby neostalo len pri ňom, ale aby sa pretavilo do rozhodnutí, činov a životných zmien. A toto ja vnímam ako sebarozvoj.

Ten je potrebný hlavne v tých pozíciach, kde cítime diskomfort. Pravda, keď sme spokojní v niektorej oblasti, tak nejako prirodzene sa v nej aj vyvíjame. To je síce pozitívne, no mali by sme dať pozor na to, či sme automaticky bežiaci stroj nevyužili ako nálepku na vedomie, aby sa nemuselo zaoberať nespokojnosťou v inej oblasti.

Dnes je tak typické, že ľudia budujú kariéru, majú uznanie, no doma trpia nedostatkom pozornosti. Niektoré ženy žnú pochvaly za to, aké sú skvelé gazdiné, no v práci na nich padá jedna kritika za druhou. Mohli by sme pokračovať donekonečna, lebo takto môžeme uvažovať o životných statusoch ale i o stránkach v rámci osobnosti.

Honba za dokonalosťou nie je cieľom

Nechcem povedať, aby sme sa snažili byt dobrí vo všetkých oblastiach. Honbu za dokonalosťou vnímam ako sebadeštrukciu. Chcem povedať to, že oblasti, ktoré nás trápia by nemali byť pre nás strašiakom, ale príležitosťou na sebarozvoj. Ak dosiahneme progres v jednej oblasti, zmení sa ona sama, my s ňou, vnímanie svojho života. Nechcem, aby bol môj blog Život fitmamy zaškatuľkovaný medzi mamablogy alebo blogy o chudnutí.

Prečítajte si aj článok o projekte Chudnem jedlom

To, že sa mi podarilo schudnúť, bolo na začiatku mojej celkovej premeny a sebarozvoja. Nadobudla som tým sebavedomie v tom zmysle, že dokážem toho oveľa viac ako som si myslela. Že veci sa môžu zdať nemožné, či negatívne, no skúsenosť zdolania jedného cieľa nedovolí výhovorkám podsúvať pod koberec iné „problémy“.

Jednoducho myslím pozitívne a to vo všetkom.

Motivácia a sebarozvoj

Práve tento celkový sebarozvoj je to, čo mi prinieslo schudnutie. Som rada, že som ho nepostavila na piedestál, ale že ho nosím v sebe v každej situácii, v ktorej sa ocitnem. A toto by som chcela odovzdať všetkým vám, ktorí ma sledujete, obzvlášť tým, ktorí čítajú do konca.

Nestoj na mieste, ak ťa stagnácia oberá o úsmev a energiu. Opustiť ho bude ťažké, no spolu s ním odíde i tá časť tvojej osobnosti, ktorá ťa zasekla v sebaľútosti.

Vybrala som si teda kategóriu: Motivácia a sebarozvoj. Ak sa ti páči moj blog, budem vďačná ak zahlasuješ v kategórii, kde hlasujú sledovatelia blogu, teda aj vy.

Ďakujem i za každé jedno zdieľanie ?

žiadne príspevky na zobrazenie