Švajčiarsko vyčlenilo 100 miliónov na odstránenie mín z Ukrajiny, pomôže aj s koordináciou v rámci programu odmínovania

0
Švajčiarsko vyčlenilo 100 miliónov na odstránenie mín z Ukrajiny, pomôže aj s koordináciou v rámci programu odmínovania

29.9.2023 (SITA.sk) – Švajčiarsko schválilo balík v hodnote 100 miliónov švajčiarskych frankov na odstránenie nášľapných mín na Ukrajine. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vo vyhlásení vlády sa uvádza, že táto suma bude vyhradená na humanitárne odmínovanie v rokoch 20242027. Pričom ju budú rovnakým dielom financovať ministerstvo obrany, civilnej ochrany a športu, ako aj federálne ministerstvo zahraničných vecí.

Čiastku použijú na zabezpečenie vybavenia a výcviku pre ukrajinských odmínovačov, pričom Švajčiarsko pomôže aj s koordináciou v rámci programu odmínovania. Švajčiarsko sa koncom februára 2022 pripojilo k sankciám Európskej únie voči Rusku a aktívne sa zapojilo do odmínovacieho úsilia na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Humanitárna pomoc Ukrajine, Míny, Odmínovanie, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, sankcie voči Rusku, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Švajčiarsko vyčlenilo 100 miliónov na odstránenie mín z Ukrajiny, pomôže aj s koordináciou v rámci programu odmínovania © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie