Takto má vyzerať podpora: Ursula von der Leyenová vychválila Olenu Zelenskú, zadržiavala slzy? VIDEO

0
Takto má vyzerať podpora: Ursula von der Leyenová vychválila Olenu Zelenskú, zadržiavala slzy? VIDEO
IG/olenazelenska_official

Každý z nás potrebuje podporu. Obzvlášť v tak krutých a ťažkých časoch. Svoje o tom vie aj Olena Zelenská, manželka ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Nielenže sa bojí o celú milovanú krajinu, ale aj o svoju rodinu.

Akoby toho nebolo málo, nedávno sa na adresu Zelenskej valila vlna kritiky kvôli jej fotografiám v módnom časopise Vogue. Okrem toho sa nedávno dozvedela, že jej manžel mal v Kyjeve autonehodu. Našťastie sa mu nič nestalo, no povedzme si na rovinu, niekedy vie byť toho na človeka fakt veľa.

To si uvedomuje aj predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Tá nemala problém vyjadriť podporu a obdiv prvej ukrajinskej dáme. „Drahá Olena Zelenská, postaviť sa Putinovej krutosti si vyžadovalo nesmiernu odvahu. Vy ste tú odvahu preukázali. A povstal národ hrdinov,” povedala otvorene v prejave o stave Únie. Čestnou hostkou bola práve Zelenská.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

“Ukrajina je dnes silná, pretože celá krajina bojuje o každú ulicu, o každý dom. A v posledných dňoch vidíme, že sa odvaha Ukrajincom vypláca,” vyhlásila. Naráža tým na ich protiofenzívu, ktorá ohúrila celý svet.

Medzi významné momenty patrí napríklad oslobodenie mesta Izium. Ukrajinskí vojaci sa však netešili dlho. Našli tam masový hrob, ktorého súčasťou je 440 hrobov. Informovalo o tom CNN. „Chceme, aby svet vedel, čo sa skutočne deje a k čomu viedla ruská okupácia,“ povedal Zelenskyj.

Ukrajinské centrum pre strategickú komunikáciu uviedlo, že niektoré hroby boli ešte “čerstvé” a pochovaní tam boli prevažne civilisti. Napriek tomu to Ukrajinci vôbec nevzdávajú. Práve naopak.

“Ukrajina je silná, pretože ľudia ako váš manžel, prezident Zelenskyj, zostali v Kyjeve, aby sa postavili do čela odporu – spolu s Vami a Vašimi deťmi. Dodali ste odvahu celému národu. A nám všetkým dali nádej,” uviedla Leyenová, ktorá sa zároveň poďakovala. “Sláva krajine európskych hrdinov! Sláva Ukrajine!” uzavrela.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Európska komisia v SR (@europa.sk)

žiadne príspevky na zobrazenie