Testovali sme iDoklad: Všetko môžete vybaviť cez mobilný telefón

0
Testovali sme iDoklad: Všetko môžete vybaviť cez mobilný telefón
pixabay.com

Mať iDoklad je v dnešnej dobe čoraz dôležitejšie, umožní vám podnikať efektívne a ušetrí vám čas, ktorý môžete venovať oddychu, či svojej rodine. Troch účtovníčok sme sa spýtali, aké sú ich skúsenosti s iDokladom.

Celé dva týždne testovali rôzne funkcie a zhodujú sa v tom, že je to skvelá pomôcka pre malých a stredných podnikateľov. Odpovede poskytla Soňa Marušicová s kolegyňami Blankou a Katarínou z vasauctovnicka.sk:

Ako sa pozeráte na iDoklad z pohľadu účtovníka?

Vzhľadom na to, že iDoklad je vytvorený hlavne pre živnostníkov a malé firmy, spĺňa všetky atribúty potrebné pre zvládnutie spracovania dokladov aj pre neznalca, respektíve človeka, ktorý nikdy s účtovníctvom neprišiel do styku.

Je jednoduchý, prehľadný, pri začínajúcom používateľovi ho rovno informuje a napovedá, ako postupovať, čiže možnosť „pomýliť sa“ je veľmi malá. Krok po kroku vedie a ukazuje, ako vystaviť faktúru. Dokonca si netreba robiť starosti s vyhľadávaním firiem. Nového odberateľa alebo dodávateľa si natiahne sám, čo veľmi uľahčuje a urýchľuje prácu. Tým pádom je tam rovno aj on-line kontrola s finančnou správou. Ak je firma platiteľom DPH, je možnosť si to overiť.

iDoklad v smartphone
iDoklad v smartphone

Aké sú podľa vás hlavné výhody iDokladu pre podnikateľov?

Hlavné výhody sú práve rýchlosť spracovania od nahodenia cenovej ponuky až po vypracovanie faktúry a jej úhradu cez banku. Vytvára krásne prehľady o pohľadávkach a záväzkoch, čiže podnikateľ má hneď prehľad, ako na tom je.

Veľkou výhodou je, že nemusí utekať do kancelárie a zapínať počítač. Všetko si môže vybaviť on-line cez mobilný telefón či tablet. Informácie si nájde vždy a všade, kde je možné pripojiť sa na internet.

Prečítajte si aj článok o

pokladnica
Foto: pixabay.com

Obsahuje nejaké funkcie, ktoré sú podľa vás veľkým plusom?

Podľa nás je veľkým plusom práve to, že si malý podnikateľ alebo živnostník môže vystaviť faktúry rovno v mieste obchodu, napríklad mobilné telefóny majú dnes už určite všetci podnikatelia, aj napríklad stavbár alebo človek, ktorý naozaj doteraz riešil všetko ručne. Prostredníctvom mobilu si vie vyhotoviť dokonalý doklad a zaslať ho objednávateľovi za svoje práce e-mailom.

Mňa osobne prekvapilo, že existuje aj kolónka evidencia skladu, a že sa v tom dá celkom prehľadne orientovať a riešiť nákup a predaj tovaru. Nie je to pre nejaké veľké skladové hospodárstvo, ale prehľad v tom je.

Obsahuje daný produkt všetko alebo vám v ňom ako účtovníčke niečo chýba?

Vzhľadom na to, že legislatíva na Slovensku sa veľmi mení, páči sa mi, že sú tieto zmeny rýchlo zapracovávané do systému. Momentálne sa riešia e-kasy. Zatiaľ som nepostrehla, že by to dávalo nejakú možnosť riešiť v systéme príjmy prepojené s e-kasou, ale je to povinné až od 1. júla, tak asi to do systému ešte zapracujú.

Myslím si, že pre živnostníkov a malých podnikateľov spĺňa všetky funkcie, ktoré potrebujú. Páči sa mi aj to, že je tam možnosť nájsť účtovníka, ktorý jednoducho načíta iDoklad do účtovníctva a môže za podnikateľa vypracovať daňové priznanie. Je to pomoc a odbremenenie podnikateľa od starostí so závierkami a podobne.

iDoklad
iDoklad

Mne ako účtovníčke chýba asi jedna vec, ktorá je dôležitá pre prehľad nákladov, a to je evidencia majetku. Ak má podnikateľ vo vlastníctve napríklad nejaký automobil, nenašla som funkciu, kde by si vypočítal odpisy a podobne. Majetok je však možné evidovať v účtovnom programe či informačnom systéme, ktoré je možné prepojiť s iDokladom a priamo z iDokladu do nich odosielať aj faktúry.

Využili ste aj fakturáciu cez smartfón či tablet?

Áno. Je to rýchle, prehľadné. Naviguje, ako to spraviť, ak ste neznalá a dá sa to hneď poslať e-mailom.

V čom tento fakturačný systém dokáže uľahčiť život?

Tento fakturačný systém uľahčuje život všetkým malým podnikateľom, pretože si nemusia platiť účtovníka každý mesiac. Svoje doklady môžu spracovať rýchlo sami a okamžite majú prehľad o príjmoch a výdavkoch, pohľadávkach a záväzkoch.

Je to výborná forma, ako mať prehľad o fungovaní spoločnosti hneď. Presvedčte sa o tom sama a vyskúšajte si iDoklad zadarmo.

žiadne príspevky na zobrazenie