Tipy, ako si vybrať nové bývanie

0
Tipy, ako si vybrať nové bývanie

Aj napriek situácii ohľadom koronavírusu ceny nehnuteľností výrazne neklesli a záujem sa neustále zvyšuje. Problémom je absencia nových nehnuteľností a narastajúci dopyt, ktorý ponuka nedokáže uspokojiť.

Ak hľadáte nové bývanie, poradíme vám, ako si ho vybrať, aby ste boli spokojní.

Vidiek, či mesto?

Na začiatku by ste si ako rodina mali ujasniť, či chcete nové bývanie na vidieku, či v meste. Až na základe toho si môžete pozrieť ponuku realitných kancelárií vo vašom trvalom bydlisku, resp. v meste, kde žijete. Práve toto býva pre niekoho veľký problém, preto si všetko dôkladne premyslite a zvážte všetky pre a proti argumenty. Ide predsa o veľkú investíciu a preto sa nesmie výber unáhliť.

Kým na vidieku v posledných rokoch pribúdajú vo veľkom práve montované domy, v mestách sa vo veľkom prerábajú panelákové byty, ktoré boli postavené ešte za čias komunizmu. Samozrejme, sú aj mestá, kde pribúdajú nové bytové domy a je možnosť si zakúpiť aj takúto nehnuteľnosť.

Aký máte finančný rozpočet?

Ak si chcete vybrať nové bývanie, s ktorým budete spokojní, je potrebné mať stanovený finančný rozpočet. Každý predsa musí vedieť, aký finančný obnos má k dispozícii na kúpu novej nehnuteľnosti. V prípade hypotéky je potrebné nechať si poradiť odborníkmi, ktorí v tejto oblasti pracujú.

Ak budete mať stanovený finančný rozpočet, budete vedieť, v akej cenovej kategórii hľadať novú nehnuteľnosť. Budete si môcť z ponuky realitných kancelárií, či realitných portálov vyfiltrovať len tie ponuky, ktoré budú pre vás cenovo dostupné.

Vo veľkej miere bude pri výbere rozhodovať aj to, ako rýchlo sa do novej nehnuteľnosti budete môcť nasťahovať. V poslednom období majú najmä mladé rodiny záujem o stavbu montovaných domov, ktoré vám firmy aj s pomocou montážnych plošín osadia na váš pozemok. Jedná sa väčšinou o moderné drevodomy, drevostavby, ktoré sú veľmi obľúbené práve kvôli výborným tepelno-izolačným vlastnostiam, rýchlosťou výstavby, ale aj tým, že vytvárajú ideálnu klímu a minimalizujú vlhkosť.

Ohodnoťte článok

0

Predošlý Praktické tipy pre modernizáciu obývacej izby
Pokračovať Zvládnite zimu so svojim autom bez akejkoľvek ujmy
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu