Zvládnite zimu so svojim autom bez akejkoľvek ujmy

0
Zvládnite zimu so svojim autom bez akejkoľvek ujmy

Zimné obdobie je zaťažkávajúcou skúškou nielen pre náš organizmus, ale aj pre automobily. Práve v tomto období sa pasujeme s mnohými problémami ako napríklad so vznikom korózie, či poškodením laku posypovou soľou, či drobnými kamienkami.

Zvládnite zimu so svojim autom bez akejkoľvek ujmy.

V prípade áut so staršími akumulátormi noste v kufri štartovacie káble

Ak máte staršie auto, počas celej zimy vám odporúčame nosenie štartovacích káblov v kufri auta. Autobatérie, akumulátory nemusia byť v dobrom stave a v prípade väčších mrazov a jazdenia na krátke trasy sa môže stať, že svoje auto jednoducho nenaštartujete. Najmä pri veľkých mrazoch mnohí vodiči zápasia s autom pri štartovaní a málokedy im motor nabehne ihneď. Neriskujte preto zbytočne a kúpte si štartovacie káble, ktoré tak potom budete nosiť stále so sebou.

Viete si predstaviť, že by ste boli niekde ďaleko od domova, nemali by ste štartovacie káble a nemohli by ste naštartovať svoje auto?

Môže sa stať, že vám počas zimy môže robiť problémy aj pokazený imobilizér v aute, avšak práve problém so štartovaním je jeden z najčastejších.

Pokazený imobilizér, tak ako aj problémovú autobatériu, je ale potrebné okamžite vymeniť.

Majte v aute kvalitné koberce

Kvalitné koberce do auta, ktoré dokážu zachytiť akékoľvek nečistoty, sú dobrou pomôckou a zároveň jedným z najdôležitejších autodoplnkov. Majte v aute kvalitné koberce, ktoré dokážu zachytiť roztápajúci sa sneh, ktorý si prenášame do interiéru práve v drážkach podrážok topánok. Mali by mať vyvýšené okraje a nemali by byť náročné na údržbu. Koberce do auta sa vyrábajú presne na mieru daného modelu a značky auta, preto by problém s pokrytím celej plochy podlahy nemal byť problém.

Odstraňujte sneh zo strechy auta

Ak chcete zvládnuť zimu so svojim autom bez ujmy, je veľmi dôležité odstraňovať zo strechy, ale aj z celej plochy auta sneh. Akonáhle vám primrzne sneh na streche, riskujete, že sa vám pri jazde uvoľní a ohrozí tak na zdraví nielen vás, ale aj ostatných účastníkov premávky.

žiadne príspevky na zobrazenie