Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

PR ČLÁNKY

Zvládnite zimu so svojim autom bez akejkoľvek ujmy

Zdieľať

Zimné obdobie je zaťažkávajúcou skúškou nielen pre náš organizmus, ale aj pre automobily. Práve v tomto období sa pasujeme s mnohými problémami ako napríklad so vznikom korózie, či poškodením laku posypovou soľou, či drobnými kamienkami.

Zvládnite zimu so svojim autom bez akejkoľvek ujmy.

V prípade áut so staršími akumulátormi noste v kufri štartovacie káble

Ak máte staršie auto, počas celej zimy vám odporúčame nosenie štartovacích káblov v kufri auta. Autobatérie, akumulátory nemusia byť v dobrom stave a v prípade väčších mrazov a jazdenia na krátke trasy sa môže stať, že svoje auto jednoducho nenaštartujete. Najmä pri veľkých mrazoch mnohí vodiči zápasia s autom pri štartovaní a málokedy im motor nabehne ihneď. Neriskujte preto zbytočne a kúpte si štartovacie káble, ktoré tak potom budete nosiť stále so sebou.

Viete si predstaviť, že by ste boli niekde ďaleko od domova, nemali by ste štartovacie káble a nemohli by ste naštartovať svoje auto?

Môže sa stať, že vám počas zimy môže robiť problémy aj pokazený imobilizér v aute, avšak práve problém so štartovaním je jeden z najčastejších.

Pokazený imobilizér, tak ako aj problémovú autobatériu, je ale potrebné okamžite vymeniť.

Majte v aute kvalitné koberce

Kvalitné koberce do auta, ktoré dokážu zachytiť akékoľvek nečistoty, sú dobrou pomôckou a zároveň jedným z najdôležitejších autodoplnkov. Majte v aute kvalitné koberce, ktoré dokážu zachytiť roztápajúci sa sneh, ktorý si prenášame do interiéru práve v drážkach podrážok topánok. Mali by mať vyvýšené okraje a nemali by byť náročné na údržbu. Koberce do auta sa vyrábajú presne na mieru daného modelu a značky auta, preto by problém s pokrytím celej plochy podlahy nemal byť problém.

Odstraňujte sneh zo strechy auta

Ak chcete zvládnuť zimu so svojim autom bez ujmy, je veľmi dôležité odstraňovať zo strechy, ale aj z celej plochy auta sneh. Akonáhle vám primrzne sneh na streche, riskujete, že sa vám pri jazde uvoľní a ohrozí tak na zdraví nielen vás, ale aj ostatných účastníkov premávky.

Tagy
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

X