Tipy, ako vytvoriť dokonalú terasu hotela alebo reštaurácie pre vašich hostí

0
Tipy, ako vytvoriť dokonalú terasu hotela alebo reštaurácie pre vašich hostí

Teplé dni, slnko či letná sezóna sú ako stvorené na posedenie vonku. Terasa priťahuje nielen turistov, ale aj miestnych. Čerstvý vzduch, chutné jedlo s rodinou alebo priateľmi je to, po čom mnohí túžia, keď hľadajú únik pred každodenným stresom.

Ak podnikáte v gastronómií a chcete zariadiť oddychový priestor, vytvoriť niečo nové, pozvať k sebe hostí, inšpirujte sa našimi tipmi, ako vytvoriť a zariadiť nádhernú terasu pre vašich hostí.

1. Čistota

Ak ste vašu terasu dlho nepoužívali napríklad kvôli chladnému počasiu, doprajte jej dokonalú očistu. Uistite sa, že podlaha je čistá a neobsahuje zvyšky jedla, máte upravené oplotenie a všetok záhradný nábytok je čistý a v dobrom stave.

Tip: Ak ste sa zaujímali o gastropodnikanie počas koronavirusovej situácie, iste viete, že čistota by mala byť na prvom mieste.

2. Lákavý a príjemný dojem

Dizajn a dekorácia vonkajšej terasy je rovnako dôležitá ako interiér vašej reštaurácie. Ak je vaša terasa práve tá oblasť, ktorú hostia uvidia ako prvú, mala by vyvolávať príjemný a lákavý dojem. Neuspokojte sa iba s pár plastovými stoličkami a stolmi. Využite vašu kreativitu, vyberte si štýl, farebnú schému a tému, ktoré bude odrážať váš interiér, ale zároveň aj to čím je vaša reštaurácia výnimočná.

Aký nábytok a vybavenie by vám nemal chýbať?

● Slnečníky
● Vykurovacie alebo klimatizačné systémy
Stoly a stoličky
● Harmonická výzdoba a dekorácie
● Osvetlenie
● Tabule na na informovanie klientov o ponukách, špeciálnych akciách, otváracích hodinách
● Prikrývky ( počas chladných večerov)

3. Plán stolovania

Samozrejme, že v ideálnom prípade by ste chceli na terase vystaviť, čo najviac stolov, ale dbajte na to, aby bol medzi stolmi dostatočný priestor, nielen pre obsluhu, ale aj pre samých zákazníkov pre dostatok súkromia.

Odporúčame vám porozmýšľať o tom, aké skupiny ľudí vás navštevujú. Ak ide o skupiny ľudí, zvoľte pohodlné pohovky sedákmi na záhradný nábytok a väčšie stoly. Ak máte viac hostí vo večerných hodinách, pravdepodobne sa budú viac hodiť kaviarenské alebo barové stoly.

Tip: Zvážte nákup záhradného nábytku zo syntetického dreva, teakového alebo kovového povrchu, teda z materiálov, ktoré budú nielen pohodlné, ale aj odolné voči nepriaznivému počasiu.

foto: pixabay.com

Na terase môžete vytvoriť aj rôzne zóny s romantickými zákutiami a posedením. Tí, ktorí chcú mať viac súkromia určite ocenia rohové sedenie, rodiny s deťmi sa potešia detskému kútiku s detskými hojdačkami či pieskoviskom.

Vedeli ste, že …
…trampolína deti dokáže nielen zabaviť ale vzbudiť v nich aj lásku k pohybu? Preto si dajte záležať na výbere vhodnej trampolíny pre deti.

4. Vytvorte tieň

Nezabudnite vybaviť váš vonkajší priestor dáždnikmi alebo markízami, ktoré ochránia vašich zákazníkov. Aj, keď si niekto môže vychutnať večeru na priamom slnku, iný zas môžu preferovať jedenie v tieni. Trh ponúka nespočetné množstvo tvarov, materiálov a štýlov dáždnikov, takže nebude ťažké prispôsobiť ich výber vašej terase. Poprípade môžete zvážiť inštaláciu výsuvnej markízy.

Vytvorenie a zariadenie útulnej terasy vašej reštaurácie, baru či hotela, je spôsob, ako zvýšiť hodnotu vašej spoločnosti a zároveň možnosť, ako prilákať viac hostí a zvýšiť vaše zárobky.

5. Myslite na nočný dav ľudí

Pri teplých večerných dňoch zvykne väčšina ľudí večerať neskôr. Pripravte špeciálne večerné menu, vína, pivá a koktaily. Nezabudnite na správne osvetlenie pre vytvorenie príjemnej atmosféry. Na stoly použité mini LED lampy, závesné lampáše, sviečky alebo akýkoľvek iný vhodný spôsob osvetlenia. Letné noci môžu byť aj chladné, preto nainštalujte ohrievače alebo ponúknite hosťom prikrývky.

Tip: Prilákajte viac zákazníkov vôňou. Na terase pripravte otvorenú kuchyňu alebo gril – ved kto by odolal vôni čerstvo grilovaného mäsa, rýb či zeleniny?

foto: unsplash.com

6. Zelená oáza

Prečo nespríjemniť atmosféru obohatením vašej terasy hustou zeleňou? Po dlhom dni práce môže miesto so zeleňou vašich hostí okamžite uvoľniť. Vytvorením zeleného priestoru či už rastlinami, trávnikom, stromami a kríkmi, budú mať vaši hostia pocit, že na chvíľu utiekli od reality. Umiestnite niekoľkých byliniek, zelených rastlín, vázy s pestrofarebnými kvetmi, ktoré urobia vaše miesto rozkošnejším a osviežujúcim.

7. Umenie

Na vydekorovanie vášho exteriéru (ale aj interiéru) môžete dodať vašej terase autentický dojem, vyvesením rôznych obrazov či iných umeleckých diel.

Nielen umenie, ale aj hudbu môže byť dokonalým lákadlom. Skvelou možnosťou je uskutočnenie rôznych koncertov alebo karaoke večerov.

Tip: Vaša reštaurácia by mala byť jedinečná a terasa je ako stvorená rôzne špeciálne ponuky, ako je napríklad príležitostná degustáciu vína, happy hours, ranné hodiny jogy alebo rôzne wellness rána.

Ľudia sa vracajú do reštaurácie alebo kaviarne nielen kvôli pohostinnosti, jedlu a službám, ale aj kvôli úžasnému a príjemnému prostrediu a atmosfére.

foto: unsplash.com

Autor: Dominika Blchova

žiadne príspevky na zobrazenie