Tipy na darčeky pre dámy

0
Tipy na darčeky pre dámy
Foto: pexels.com

V minulej časti našej minisérie tipov na darčeky sme rozoberali, aké darčeky by boli vhodné a zaujímavé pre pánov. Dnes sa pozrieme na dámy. Nemusí ísť len o partnerku, ktorú chce muž obdarovať, ale potešiť darčekom môže aj žena ženu – napríklad mamu, sestru alebo kamarátku. Ak ešte nemáte nakúpené, môžete sa inšpirovať práve tu.

1. Hodvábna šatka

Pre dámu na úrovni je skvelým darčekom kvalitná šatka z hodvábneho saténu. Našli sme ich v eshope gatogato. Nás v redakcii zaujala šatka Paris zo 100% hodvábneho twilu. Vzoru dominuje legendárna farba – parížska modrá. Reťaze a retiazky v modrých a zlatých odtieňoch sú štýlovo umiestnené na bielom a modrom jemne károvanom podklade. Atypický, no zaujímavý vzor dopĺňajú detaily erbu a drahých kameňov v rohoch tejto hodvábnej šatky. Šatku doručia v elegantnom darčekovom balení. Cena je 58 EUR, rozmery sú 90×90 cm.

Hodvábna šatka Paris
Hodvábna šatka Paris

2. Diár

Praktické dámy, ale aj tie s umeleckou dušou, ktoré si rady zapisujú svoje myšlienky, ocenia diár. Najmä, ak je ich vizuál tvorený dielom umelca. Vybrali sme Diár Gustava Klimta a Alfonsa Muchu na rok 2019. Oba majú 152 strán a obsahujú 8 ilustrácií, ide už len o to, či obdarovaná dáma inklinuje viac k symbolizmu alebo secesii. Nájdete ich napríklad v kníhkupectve Martinus alebo Panta Rhei cena je okolo 7 EUR.

3. Kabelka

Pekná kabelka poteší takmer každé dámske oko. Najmä, ak ide o jedinečný model kabelky, ktorú môžete kombinovať vďaka odnímateľnej klope. Za cenu jednej tak vzniknú dve kabelky, pretože ku každej kabelke si môžete vybrať dva rôzne vršky. Ponúka ich e-shop MirrorMirror. Aktuálne v e-shope prebieha akcia, že okrem dvoch flapov si môžete zadarmo vybrať ramienko alebo prívesok na kabelku.

kabelky mirror
Kabelky Mirror Mirror

4. Bižutéria

Ak hľadáte veľký výber bižutérie, nemusíte browsovať po mnohých stránkach, stačí navštíviť e-shop Šperky Alexandra – nájdete tam náhrdelníky, náušnice, náramky, brošne, vlasové ozdoby či prstene. Poštovné je zadarmo. Ak sa neviete rozhodnúť, dá sa zakúpiť aj darčeková poukážka v hodnote 20, 30 alebo 50 EUR.

Náhrdelníky sperkyalexandra.sk
Náhrdelníky sperkyalexandra.sk

5. Kozmetika

Kvalitná kozmetika je pre dámu jeden z najlepších darčekov. Pre tie, ktoré majú už tridsiatku za sebou, odporúčame kvalitný prírodný krém proti vráskam od slovenského výrobcu – Dulcia Natural. Tento luxusný krém obsahuje zložky proti starnutiu pleti – avokádový olej, vitamín E, betakarotén, a kyselinu hyalurónovú. Krém zvyšuje elasticitu pokožky, vyživuje a hydratuje pleť, stimuluje k obnove buniek a navyše chráni proti slnečnému žiareniu. V e-shope ho kúpite za 19,90 EUR.

Krém proti vráskam Dulcia Natural
Krém proti vráskam Dulcia Natural

6. Zážitkový let balónom

Je vaša kamarátka alebo sestra akčný typ? Alebo máte priateľku, ktorá by ocenila romantický zážitok pri oblakoch? Skúste jej podarovať niečo originálne v podobe zážitku – napríklad let balónom. Pocíti dotyk oblakov, vôňu kyslíka o pár stôp vyššie a vánok vo vlasoch. Rozdúchajte oheň nielen v horáku, odviažte sa a vzlietnite. Let balónom je plný vzrušenia a romantiky – doprajte tento jedinečný pocit aj vašim blízkym.

Lety sa organizujú vo viacerých mestách po celom Slovensku.

Let balónom
Let balónom

7. Kniha

Dobrým a pekným darčekom je aj kniha. Dámy, ktoré majú rady silné príbehy, určite zaujme kniha od Veroniky Homolovej Tóthovej – Mama milovala Gabčíka. Odvíja sa v nej príbeh Jozefa Gabčíka, ktorý sa počas druhej svetovej vojny v roku 1942 spolupodieľal na atentáte na Heydricha, a mladej ženy Anny Malinovej, ktorá v udalosti taktiež zohráva dôležitú úlohu. Veronika Homolová Tóthová sa rozhodla pripomenúť tento príbeh aj kvôli Anninej dcére – Alene Voštovej. Prišla o mamu, keď mala tri roky, a dlho netušila, kto sú jej skutoční rodičia. Aj vďaka ich odhodlaniu a odvahe sa mohlo po druhej svetovej vojne Československo obnoviť v pôvodných hraniciach.

Mama milovala Gabčíka
Mama milovala Gabčíka

žiadne príspevky na zobrazenie