Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

AKČNÉ TIPY INŠPIRÁCIE INTERIÉR MAGAZÍN ODPORÚČANÉ

Tohtoročné trendy vo vianočnej výzdobe

Michaela Miňová
Zdieľať

Vianoce sa nezadržateľne blížia a naše príbytky začínajú po roku opäť naberať tú pravú vianočnú atmosféru. Ak ešte stále váhate nad tohtoročnou výzdobou, nechajte sa inšpirovať aktuálnymi vianočnými trendmi.

Jemné pastelové odtiene

Rovnako ako vlani, aj tohtoročná sviatočná výzdoba sa bude niesť v nežnom romantickom duchu. Trendom ostávajú farby ako ružová, svetlomodrá, či jemná krémová. Ružová farba si skvelo rozumie so zlatými a púdrovými odtieňmi, svetlomodrá naopak vytvorí krásny kontrast so striebornými ozdobami. Nebojte sa skúšať aj na prvý pohľad netradičné farebné variácie. Pri pastelových odtieňoch sa nemusíte báť, že pri ich kombinovaní trafíte vedľa.

foto: unsplash.com

Červeno-zlatá klasika

Červeno-zlatá kombinácia je priam dokonalým symbolom Vianoc. Nikdy nevyjde z módy a ak neviete, aké farby zvoliť, siahnite po tejto nadčasovej klasike. Tradičné vianočné odtiene môžete skombinovať aj s výraznou zelenou a dodať tak interiéru typický americký nádych. Ozdôbky, či vianočné dekorácie nájdete v červenom, či zlatom odtieni doslova na každom kroku. Tieto farby patria totiž počas vianočných sviatkov medzi tie najobľúbenejšie. Zlatá dodáva priestoru luxusný nádych a spolu s červenou vytvárajú akési teplo domova.

Čím viac, tým lepšie

Opulentné vence, neprehliadnuteľné girlandy, či vianočný stromček posiaty desiatkami ozdôb. Nebojte sa zdobiť tieto Vianoce interiér, či exteriér v extravagantnejšom duchu. Počas Vianoc totiž naozaj neplatí, že menej je viac. Pri zdobení stromčeka nenechajte ani centimeter na zmar, len tak vytvoríte vianočný stromček podľa najnovších trendov. Na samotný vrch stromčeka skúste tento rok namiesto špicu umiestniť LED hviezdu. Pri vianočnej výzdobe by ste nemali zabudnúť ani na dostatočné množstvo svetielok, ktoré vyčaria tú pravú vianočnú atmosféru. Ozdobte nimi nielen okná a stromček, ale aj stenu, či čelo postele.

foto: unsplash.com

Vianočná rozprávka

Kúsok magickej rozprávkovej atmosféry si pomocou správne zvolených dekorácii viete preniesť aj do svojho domova. Priestoru totiž dominujú veľké soby, ľadové medvede, či snehuliaci. Na vianočný stromček môžete tento rok zavesiť ozdoby v tvare autíčka, baleríny, koníky, či sovy. Takéto ozdoby potešia deti, ale aj oko nie jedného dospelého. Pomocou rozprávkových ozdôb sa totiž sami vieme na pár minút preniesť do svojho detstva a zaspomínať si na krásne časy strávené s rodinou.

Foto: pixabay.com

Zelená je in

Ak túžite tieto Vianoce po netradičnej výzdobe, siahnite po zelenej farbe. Tá sa tento rok objavuje na vianočných dekoráciách a krásne vyzerá aj na vianočnom stromčeku. Na svetlú zelenú farbu však radšej rýchlo zabudnite. Pravú vianočnú atmosféru totiž priestoru dodávajú tlmené zelené odtiene. Tmavozelená farba pôsobí luxusne, výborne sa kombinuje s červenou, bordovou a tiež zlatou farbou.

Foto: Getty images

Tagy

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X