Toto je najlepší spôsob ako minúť 5 eur

pixabay.com
Toto je jediný najlepší spôsob, ako minúť 5 dolárov, podľa výskumu. Netreba veľa na to, aby ste zmenili svoj deň – a existujú výskumy, ktoré to potvrdzujú. Samozrejme ste už počuli, že za peniaze si šťastie nekúpiš – a to je do určitej miery pravda.
Štúdia z Purdue University nedávno zistila, že hoci peniaze v skutočnosti zlepšujú kvalitu vášho života, platí to len do určitej miery. V Severnej Amerike napríklad dosiahnete vrchol šťastia, keď zarobíte 105 000 dolárov ročne.
pixabay.com

Šťastie za 5 dolárov

Pre väčšinu z nás to môže byť nedosiahnuteľné, ale dobrou správou je, že ďalšia nová štúdia od výskumníkov z University of British Columbia zistila, že šťastie si môžete kúpiť len za 5 dolárov (presne 4,63 eur), ak kúpite tú správnu vec.
Podľa štúdie, ktorá bola zverejnená vo februári 2021 v časopise The Journal of Positive Psychology, šťastie nepochádza z toho, že miniete 5 dolárov na niečo pre seba. Šťastie pochádza z nákupu nejakej veci pre vášho psa.
Vedci, ktorí stoja za štúdiou, vykonali dva experimenty, z ktorých prvý zahŕňal 159 majiteľov psov, ktorých sa pýtali na ich pocity, keď minuli peniaze – okolo 5 dolárov – na seba, inú osobu alebo svojho domáceho maznáčika.
Keď si spomenuli na to, čo si kúpili, odpovedali na otázky, aby zistili, akí šťastní boli v tom momente. Ukázalo sa, že ľudia sa cítili najšťastnejší, keď premýšľali o míňaní peňazí na svojich psov. Ďalej výskumníci naverbovali 188 majiteľov domácich zvierat, ktorí dostali 5 dolárov a náhodne im povedali, aby peniaze minuli buď na seba, niekoho iného alebo svojho domáceho maznáčika.
pixabay.com

Kto bol najšťastnejší?

Po nákupe boli požiadaní, aby vyplnili prieskum. Výsledky opäť ukázali, že ľudia, ktorí boli požiadaní, aby míňali peniaze na svojich domácich miláčikov, uviedli, že sa cítia šťastnejšie ako tí, ktorí tých päť dolárov minuli na seba alebo na niekoho iného.
A hádajte čo? Tí majitelia domácich zvierat, ktorí už dali svojim psom darček, uviedli, že sa cítili najšťastnejší zo všetkých – nepochybne si vychutnávali prejavy vďačnosti. Takže, keď nabudúce nájdete pár eur v starom vrecku kabáta, doprajte Rexovi novú žuvaciu hračku – určite vám to spríjemní deň.
Zdroj: bestlifeonline.com, pixabay.com