Riaditeľka nadácie Pontis: Ženy si nevedia urobiť také PR ako muži

0
Riaditeľka nadácie Pontis: Ženy si nevedia urobiť také PR ako muži

Hosťkou ďalšieho dielu seriálu Akčné ženy za volantom je Martina Kolesárová, výkonná riaditeľka nadácie Pontis. Moderátorkou je Katarína Kukurová.

Akčné ženy tentoraz testovali Range Rover Evoque od spoločnosti TOP AUTO PREMIUM Slovakia. Počas jazdy si Martina Kolesárová zvykala na automat, ktorý kedysi používala. Je mamou dvoch detí, tak často šoféruje a rada trávi čas v aute, najmä, keď môže počúvať podcasty. Za volantom doslova relaxuje. Pri aute je pre ňu dôležitá bezpečnosť a veľkosť kufra.

Chcela v živote robiť to, čo by ju napĺňalo

Odmalička bola aktívna a túžila po bohatom pracovnom živote. „Vždy som si predstavovala seba ako veľmi aktívnu zaangažovanú ženu. Ale podstatné bolo to, aby som robila to, čo mám rada a s nadšením, a aby pre mňa mali zmysel.“

Čo Martinu poháňa dopredu? Má veľmi rada svoju prácu a má skvelých kolegov. A taktiež cíti podporu zo strany rodiny. „Pokiaľ nie je podpora rodiny, hlavne zo strany partnera, tá kariéra a pracovný život sa nedajú skĺbiť,“ prízvukuje Martina.

Život v zahraničí s malým dieťaťom

Manžel bol diplomat a často sa presúvali. Bolo ťažké začínať vždy na novom mieste? Martina vždy to toho išla s pozitívnym nastavením, že spozná novú krajinu. S manželom strávili dva roky v Izraeli a dva roky v Spojených štátoch amerických.

„Prvá vec, ktorú som urobila, je, že som sa prihlásila na jazykovej školy a začala som sa učiť jazyk,“ spomína na to, aké boli jej začiatky s hebrejčinou. V čase, keď boli v Izraeli, mali už malého syna. „Manžel to mal o niečo jednoduchšie, išiel do práce a mal tam komunitu, s ktorou sa stretával, ja som si ju musela aktívne vyhľadávať a pritom zabezpečovať chod rodiny.“ V Izraeli však nezaháľala a našla si aj prácu.

Mala čas na svoje koníčky?

„Snažila som sa športovať, odmalička som bola vedená k športu. Šport je veľmi dôležitou súčasťou môjho života,“ vraví Martina. V Izraeli boli skvelé podmienky na beh, tak behávala tam a aj neskôr v Bratislave. A taktiež hráva golf. „Veľmi rada trávim voľný čas s rodinou. Niekedy zanedbávam seba, ale ak mám voľný čas, tak práve preto, že sme obaja aktívni v práci, sme veľmi radi spolu.“

Najagresívnejší vodiči sú na Slovensku

Nikedy sa stretávame s tým, že na Slovensku stále pretrvávajú predsudky voči ženám za volantom. Ako je to v zahraničí? „V zahraničí som sa s tým nestretávala. Musím povedať, že najagresívnejší vodiči, ktorých som kedy stretla, sú práve vodiči na Slovensku,“ odpovedá Martina. Aj presúvanie cez štyri pruhy bolo v Izraeli v poriadku, vodiči boli tolerantní, aj keď trúbili. „V Amerike sú menej tolerantí vodiči ako v Izraeli. Napríklad som potrebovala odbočiť a nepustili ma,“ spomína.

Prečítajte si, o čom bol prvý diel relácie Akčné ženy za volantom s Ivanou Brutenič

Martina Kolesárová

Návrat do práce po materskej

Martina už počas materskej aktívne vyhľadávala prácu, aby sa potom ľahšie zapojila do pracovného života. „V nadácii Pontis som začala robiť hneď po návrate zo Spojených štátov,“ spomína Martina. V Amerike pracovala v organizácii Ashoka, ktorá sa venovala tejto sfére, a nadácia Pontis práve s ňou začala spoluprácou. Tak sa k nej dostala. To, že sa našla cesta do nadácie Pontis, považuje za osudové.

V nadácii Pontis prepájajú firmy, ktoré sa správajú zodpovedne. Čo to v praxi znamená? „Zodpovedné podnikanie znamená to, že sa spravame férovo voči svojim zamestnancom, spoločnosti, v ktorej žijeme, zákazníkom a voči životnému prostrediu,“ hovorí Martina. „Je úlohou firiem, aby riešili spoločenské problémy a neprispievali k nim,“ dodáva.

V rozhovore sa ešte dozviete:

  • aké je postavenie žien na Slovensku
  • ako je dobré vychovávať deti a k čomu ich viesť
  • ako by sa mali správať ženy na vysokých pozíciách
  • o dôležitosti networkingu
  • o diverzite na pracovisku
  • ako podporiť ženy v podnikaní
  • Niekedy sa bojíme postaviť sa za seba a ozvať, ale keď to urobíme, niečo sa v nás zlomí

Celú reláciu si pozriete tu. Relácia bola pripravená v spolupráci s Top Auto Premium Slovakia.

žiadne príspevky na zobrazenie