Toto podľa odborníkov najviac prekáža ženám na mužoch pri randení

0
Toto podľa odborníkov najviac prekáža ženám na mužoch pri randení
pixabay.com

Z niekoho, kto toto robí na rande, nebude dobrý dlhodobý partner. Je niečo horšie ako byť na rande bez akéhokoľvek pútavého rozhovoru?

Minúty ubiehajú pomaly a jediné, čo môžete urobiť, je vkradnúť sa do jednej alebo dvoch páuz uprostred monológu vášho partnera. Alebo vám vaše rande nemá čo povedať, čo vás núti vyplniť toto ticho vlastným monológom.

Tento scenár je bežným strachom zo zoznamovania a pre väčšinu žien je to veľký problém. Jednostranná konverzácia, či už rozprávate len vy alebo váš partner, je podľa odborníkov na zoznamovanie v skutočnosti tou najväčšou prekážkou (dealbreakerom) pre ženy pri hľadaní partnera.

V akom veku muži najčastejšie podvádzajú?

Nie sme na prednáške a ani nechceme viesť monológ

„Nikto nie je otravnejší ako ten, kto nevie zažartovať a klásť zvedavé otázky,“ hovorí Julie Krafchick, spolumoderátorka podcastu Dateable. „Nešli sme na rande, aby sme boli publikom na prednáške na konferencii. A na druhej strane nechceme viesť rozhovor sami so sebou.“

Keď v konverzácii dominuje jedna osoba, alebo keď sa jeden snaží udržať konverzáciu a druhý mlčí, to nikdy nie je dobré znamenie. Ak váš partner na rande rozpráva len o sebe, je nepravdepodobné, že by sa stal z neho dobrý dlhodobý partner. „Keď sa ten druhý nepýta žiadne otázky, znamená to, že mu nezáleží na tom, aby sa o vás niečo dozvedel,“ hovorí Krafchick.

pixabay.com

Prvé rande je pohľadom do vašej budúcnosti s touto osobou

Partner, ktorý nemá záujem sa o vás niečo dozvedieť, sa pravdepodobne ani po pár mesiacoch vzťahu nezačne zaujímať o to, aký bol váš deň. Tento druh správania nie je príťažlivý pre dlhodobý, udržateľný vzťah.

„Vychádza z toho, že je buď narcista, alebo mu chýbajú základné sociálne zručnosti, pričom ani jedno nefunguje pre dlhodobé partnerstvo. V partnerstve sa chcete cítiť vidieť a počuť,“ dodáva Krafchick.

„Ľudia sa vo všeobecnosti správajú najlepšie v počiatočných fázach randenia, takže ak sa to nedeje ani zo začiatku, ako bude vyzerať vzťah s touto osobou o dva roky, alebo o 10 rokov? Pravdepodobne s ním ani nebudete, aby sme to zistili.“

Muž by mal so ženou nadviazať spojenie

Krafchick verí, že tento prelomový bod by sa dal v určitých scenároch prekonať. Ako podotýka, jednostranné rozhovory môžu byť niekedy výsledkom napätých nervov na prvom rande. „Ten muž sa len snaží zapôsobiť na ženu tým, že prebehne svoj životopis, spomenie zoznam precestovaných miest a iné úspechy,“ hovorí. „V skutočnosti by na ženu zapôsobilo viac, keby viedol rozhovor, pri ktorom by mala pocit, že sa s ňou skutočne snaží spojiť.“

Ak mu chcete dať ďalšiu šancu, môžete začať otvorenú diskusiu, vyjadriť svoje obavy a pokračovať ďalej. Ak ste si však istí, že jednostranná konverzácia je pre vás prelomová, pravdepodobne bude najlepšie odísť.

pixabay.com

Je rozdiel medzi „dealbreakerom“ a „červenou vlajkou“

„Červenú vlajku považujem za hardvér,“ vysvetľuje spoluhostiteľ podcastu Dateable Yue Xu. „Predstavte si napríklad skrutku v počítači. Ak je uvoľnená alebo poškodená, je to problém, ktorý sa dá ľahko vyriešiť. Dealbreaker, teda vec, ktorá je kľúčová pri tom, či vo vzťahu pokračovať alebo nie, však zvyčajne odkazuje na softvér, ktorý riadi počítač, operačný systém. To je oveľa väčší problém, ktorý treba riešiť. Znamená to, že dealbreaker ovplyvňuje každú časť počítača, teda vzťahu.“

Ak jednostranný rozhovor na rande hovorí niečo o osobnosti vášho partnera, ovplyvní to celý „operačný systém“ a bude sa ťahať počas celého ich života. To je dostatočný dôvod prejsť k niekomu inému.

Štúdia hovorí, že toto je pre mužov najväčšia prekážka pri randení.

Zdroj: bestlifeonline.com

Predošlý Ella Fitzgeraldová – prvá dáma džezu
Pokračovať Byty inšpirované prírodou. Objav našich favoritov!
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu