Trápi vás častá bolesť hlavy? 5 možných príčin

0
Trápi vás častá bolesť hlavy? 5 možných príčin
Zdroj: Unsplash.com

Niekto by z toho nerobil až tak veľký problém, no bolesť hlavy vie byť naozaj nepríjemná. Poznám to. Patrím medzi ľudí, ktorým nepomôže spánok ani dať sa do kľudového režimu. Ak si nedám tabletku od bolesti už pri počiatočnej slabej bolesti, neskôr dorazí úplné peklo. Čo za tým však môže byť? Kopa vecí.

Jedlo

Medzi spúšťače  nepríjemnej bolesti hlavy patrí práve jedlo. Podľa webu Moja lekáreň vám môžu spôsobiť bolesti syry a hlavne zrejúce, čokoláda, citrusy, orechy cibuľa, údené mäso, slané jedlá či glutamát sodný.

Škodlivý je ale aj opačný scenár – keď poriadne nejete. Ak nemá vaše tela pravidelný prísun živín, dá vám to kvalitne pocítiť.

Stres

Tomu sa nedá vždy vyhnúť a človek niekedy naozaj nevie, kde mu hlava stojí. „Najlepšie“ je, keď musí riešiť viacero problémov naraz. Stres z vás doslova vysáva energiu. Vyššie uvedený web vysvetľuje, že počas náročného životného obdobia sa do tela vyplavujú hormóny, ktoré nám napomáhajú zvládať danú situáciu lepšie. Lenže keď postupne odchádzajú, resp. keď sme sa už zbavili stresu, vtedy dorazia následky v podobe prudkej bolesti hlavy.

Nápoje

S bolesťou hlavy by sme nemali spájať iba alkohol, ale aj nadmernú konzumáciu čajov a kávy. S touto nepríjemnosťou súvisí tiež dehydratácia, teda stav, kedy sme nedali telu dostatočné množstvo tekutín.

Hormóny a spánok

Toto ženy dobre poznajú. Menštruáciu často sprevádza bolesť hlavy, môžu za to práve hormóny. Negatívnym faktorom je tiež nedostatok spánku. To postihuje aj mužov a ženy. Dbajte na stav svojho tela, pravidelnú stravu, dodržiavajte pitný režim, hýbte sa a dobre sa vyspite.

Chrbtica

Existujú spôsoby, ako sa vyhnúť nepríjemným bolestiam. Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva odporúča okrem iného vyhýbať sa alkoholu a cigaretám. Pravidelne sa hýbať a uvoľňovať krčnú chrbticu. Za častými bolesťami hlavy môže byť práve hrbenie, nesprávne držanie tela, sedavé zamestnanie a žiadne cvičenie.

žiadne príspevky na zobrazenie