Tri hodiny denne dokážu oddeliť bohatých ľudí od ostatných

0
Tri hodiny denne dokážu oddeliť bohatých ľudí od ostatných
pixabay.com

Každý deň má 1 440 minút. To je jeden spoločný menovateľ, ktorého všetci zdieľame. Pokiaľ ide o čas, sme na tom všetci rovnako. A väčšina ľudí, bohatých alebo chudobných, používa asi 1 200 týchto minút na nasledujúce činnosti: práca, dochádzanie do práce, vzťah s rodinou, spánok, jedenie, kúpanie, kúpeľňa, úprava a obliekanie.

Každý deň tak zostane asi 240 minút času. A práve to, čo bohatí robia s tými 240 minútami, ich delí od všetkých ostatných.

Tom Corley strávil približne päť rokov prieskumom milionárov, ktorí zbohatli vlastnými rukami. Čo zistil? Podľa štúdie o návykoch bohatých ľudí – pre ktorú v priebehu troch rokov, od marca 2004 do marca 2007, viedol rozhovory s 233 bohatými jednotlivcami a 128 chudobnými jednotlivcami – títo zbohatlíci svojich 240 minút dobre využili nasledujúcimi spôsobmi.

Viac ako 80 percent až 60 minút denne sníva

Činnosti spojené s nastavením sna zahŕňajú sledovanie sna a cieľov. Obvykle je to niečo mimo práce, ako napríklad zapojenie sa do inej činnosti, hobby, alebo trávenie času vytváraním jedného alebo viacerých ďalších príjmových tokov.

Podrobne sa Tom venuje tvorbe snov vo svojej knihe „Zmeňte svoje návyky, zmeňte svoj život“.

Takmer 80 percent sa zapojilo do 60 minút denne úmyselného cvičenia alebo vzdelávania

Bohatí ľudia si pravidelne precvičujú určité zručnosti a venujú čas zvyšovaniu znalostí, schopností, kariére alebo poznatkom o odvetví, v ktorom podnikajú. Tento každodenný zvyk im pomohol udržať a zdokonaliť sa v ich schopnostiach a znalostiach, čo z nich robilo virtuózov v akejkoľvek oblasti, ktorou zarobili peniaze.

unsplash.com

Takmer všetci sa venovali 30 minút aeróbnemu cvičeniu denne

Aeróbne cvičenie má mnoho výhod:

  • Zlepšuje mentálne fungovanie. Aeróbne cvičenia zaplavujú krvný obeh kyslíkom. Tento kyslík sa nakoniec dostane do mozgu, čo zlepšuje jeho funkciu.
  • Zlepšuje zdravie. Aeróbne cvičenie zvyšuje prietok krvi, dodáva telu kyslík, posilňuje srdce, pomáha znižovať riziko osteoporózy, pomáha znižovať vysoký krvný tlak, pomáha kontrolovať hladinu cukru v krvi. Bohatí ľudia chápu, že zdravší ľudia majú menej dní práceneschopnosti, viac energie, a to znamená väčšiu produktivitu práce. 
  • Znižuje riziko chorôb. Kyslík je ako špongia. Absorbuje voľné radikály (spôsobujúce rakovinu) a prevádza tieto voľné radikály na oxid uhličitý.
  • Znižuje účinky stresu, čo posilňuje imunitný systém. Keď cítime stres, v našom tele prebieha domino efekt, ktorý oslabuje imunitný systém a otvára dvere chorobám. Pretože aeróbne cvičenie prispieva k celkovému pocitu pohody uvoľňovaním hormónov, funguje na zníženie stresu.
  • Cítime sa šťastnejší. Aeróbne cvičenie prispieva k celkovému pocitu pohody uvoľňovaním endorfínov, prírodných liekov proti bolesti, ktoré podporujú zvýšený pocit pohody. Vytváranie bohatstva vyžaduje dobré zdravie.

Šťastie alebo drina? Od čoho závisí úspech?

Takmer 90 percent venovalo 30 minút denne budovaniu bohatých vzťahov

Bohatí ľudia robia každý deň také veci, aby si udržali a rozvíjali silné vzťahy:
  • Networking: Účasť v alebo prevádzkujúcich obchodné organizácie, neziskové organizácie alebo obchodné združenia.
  • Hello calls: Zavolajte niekomu dôležitému a povedzte mu ahoj.
  • Narodeninové priania: Telefonovanie ľuďom, na ktorých záleží, v deň ich narodenín.
  • Telefonáty k životným udalostiam: Telefonovanie s ľuďmi, na ktorých záleží, ktorí mali dieťa, oženili sa, zažili smrť v rodine atď. Telefonáty na životné udalosti sú dôležité, pretože životné udalosti sú vždy založené na emóciách a emócie vytvárajú silné spomienky.
Budú si vás a vaše volanie pamätať.

Všetci sa venovali relaxácii a voľnočasovým aktivitám

Bohatí ľudia nie sú nadľudia. Ako každý iný, vyžadujú si každodenné prestoje. Rozdiel medzi nimi a všetkými ostatnými je v tom, že moderujú prestoje maximálne na hodinu denne. Spôsob, akým trávite čas každý deň, určuje finančné okolnosti vášho života. Bohatí vytvárajú každodenné návyky, ktoré produktívne využívajú čas. Držia sa svojich každodenných rutín mnoho rokov.
Tieto každodenné návyky majú kumulatívny účinok, ktorý sa nakoniec prejaví vo forme zvýšeného bohatstva v neskoršej časti ich života. Každá produktívna minúta prináša peniaze vo forme virtuóznych schopností a znalostí, dobrého zdravia a dlhšej životnosti, silných vzťahov a väčšieho bohatstva.
Zdroj: www.cnbc.com

žiadne príspevky na zobrazenie