Tri kroky ako zastaviť starnutie: Čo sa deje s našou pokožkou, keď starneme?

0
Tri kroky ako zastaviť starnutie: Čo sa deje s našou pokožkou, keď starneme?

Hľadáte riešenia na prejavy spojené so starnutím pokožky? Chcete používať kozmetické prípravky, ktoré pôsobia preventívne proti príznakom starnutia a podporujú celkové zdravie pleti?

Je nevyhnutné, že v určitom veku všetci začneme starnúť. Ale moment, v ktorom tento proces začína, a rozsah starnutia, je niečo, proti čomu sa dá bojovať. Nevieme zastaviť čas, ale určite dokážeme spomaliť starnutie pleti, ak sa o ňu budeme správne starať.

Mnohí z nás práve preto vyhľadávajú určité prípravky, aby zlepšili stav pleti. Ale až keď budeme poznať, ako sa starnutie prejavuje na pokožke, budeme vedieť, čo hľadať a na aké produkty sa zamerať.

Čo sa deje s našou pokožkou, keď starneme?

Klesá tvorba kolagénu – ako starneme, množstvo kolagénu, ktoré naše telo produkuje, klesá, čo je dôvod, prečo sa naša pokožka stáva menej hustá a elastická, čo spôsobuje vrásky a „uvoľnenú“ pokožku.

Zvyšuje sa pigmentácia – niekedy to nie sú len vrásky, ktoré spôsobujú, že naša pleť vyzerá staršia, ale zvyšujúca sa pigmentácia, fliačiky a nerovnomerné tóny pleti.

Dehydratácia – ako starneme, je o niečo ťažšie udržať pokožku prirodzene hydratovanú, a keď nie sme dostatočne hydratovaní, jemné vrásky sú výraznejšie.

unsplash.com

Tri kroky na zdravú a krásnu pokožku

Základné kroky k udržaniu krásnej a mladistvej pleti sú: šetrné čistenie, dôkladná hydratácia a výživa.

1. Čistenie – šetrne a dôkladne:

Iba čistá pokožka môže prijať výživu a hydratáciu. Čistenie ju ale môže podráždiť a tým sa urýchľuje aj jej starnutie, preto ju treba umývať pomocou jemných čistiacich gélov. Tie pomôžu odstrániť znečistenie, make-up a iné látky bez jej podráždenia.

Čistiť je vhodné dvakrát denne, vždy ráno a večer pred spaním, aby ste z pokožky odstránili denný maz a nečistoty, ale aj znečistenie, ktoré nastane na pleti počas noci. Základom tejto čistiacej rutiny môže byť MARK CLEANSER & MAKE-UP REMOVER Age Therapy.

Je to jemný čistiaci a odličovací gél pre každú pokožku a tiež pre pokožku suchú a staršiu. Ide o prevenciu straty vlhkosti a starnutia pleti. Pokožke oskytuje dôkladné očistenie a hydratáciu. Po umytí zanecháva vláčny pocit bez vysušenia.

2. Hydratácia – prečo je taká dôležitá pre zdravú pleť?

Všetci asi už vieme, že pitie dostatočného množstva vody pleti dodá zdravý vzhľad. To však pre pokožku nestačí. Pleť je každodenne vystavovaná vplyvom vonkajších faktorov ako je napr. znečistenie ovzdušia a UV žiarenie. To všetko narúša funkciu bariéry našej pokožky.

Viete, aký dopad môže mať dehydratácia na celkový stav našej pokožky? Pleť pôsobí mdlo, môže byť suchá, či dokonca popraskaná. Ak pleti dodávame dostatok hydratácie zvnútra aj zvonku, dochádza k posilneniu tejto ochrany a prevencii vzniku poškodenia pokožky.

Zvlhčovadlom môže byť napríklad kyselina hyalurónová a glycerín. Tie viažu k pokožke vodu, a tak napomáhajú hydratovať pleť. Nedostatočne hydratovaná pleť má sklon k tvorbe vrások, stáva sa málo pružnou a prejavy starnutia sa urýchľujú. A práve túto funkciu zvlhčovania spĺňa MARK prebiotic HYALURONIC SERUM Age Therapy.

Je to prémiové sérum vyvinuté pre udržanie mladistvého a žiarivého vzhľadu pokožky . Dôkladná hydratácia je zabezpečená kyselinou hyalurónovou pre hydratáciu pokožky. Všetky použité zložky vzájomne pôsobia proti predčasnému starnutiu, pleť vyživujú, udržujú ju hydratovanú a vo výbornej kondícii.

3. Prevencia a výživa:

Pokožka je denne vystavovaná škodlivým vplyvom ovzdušia a nepriaznivému počasiu alebo ostrým slnečným lúčom. Pre hebkú, jemnú a pružnú pokožku nestačia iba ošetrujúce krémy, ale tiež vhodná kombinácia vitamínov pre správnu výživu pleti. Pokožku vyživuje napríklad vitamín C a kolagén, ktorá ju udržuje pevnú, vláčnu a bez vrások. Príkladom je MARK Pink clay face mask – s vitamínom C a jahodovým púdrom.

Maska obsahuje vitamín C pomáha vyrovnať tón pleti, skryť hnedé škvrny a znížiť výskyt jemných liniek a vrások. Môže tiež podporovať produkciu kolagénu pre pevnejšiu a pružnú pokožku, vitamín C je zásadný vitamín na podporu udržania kvality a krásy pleti. Vitamín C stimuluje kolagén, pomáha chrániť pokožku pred UV žiarením a je účinný pri prvých príznakoch starnutia (vrátane pigmentácie a jemných vrások).

Tip na záver

Pokožka na našej tvári je obzvlášť jemná a preto je dôležité venovať pozornosť tomu, čím ju čistíme. Prírodná hubka na tvár zaistí veľmi jemné čistenie. MARK konjac hubka na tvár s francúzskym ružovým ílom má veľmi jemnú štruktúru a je to najúčinnejší materiál na hĺbkové čistenie pleti. Špongia je obohatená o francúzsky ružový íl, ktorý má úžasné čistiace a detoxikačné účinky pre všetky typy pleti.

Článok vznikol v spolupráci s kozmetikou MARK.

Foto: Mathilde Langevin, unsplash.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu